Warcraft: První střet (2016)

Toto u mňa vôbec nezafungovalo. Asi aj preto, že som čakala, že odkvecnem v nemom úžase, ako keď som videla moju dokonalú lásku LOTR-a. Nepáčila sa mi práca s kamerou, k žiadnemu z hercov sa mi nepodarilo nájsť si cestu. Asi najviac sympaticóóó mi bola postava Durotana ( chudák ale dopadol :/ ) ale žiaden zázrak, žiadne emócie. Po filme som o 5 minút nevedela, že som niečo pozerala. Efekty boli fajn, ale tak nejak sa sama seba pýtam, či ich má vôbec význam v dnešnej dobe hodnotiť. Už pomaly každý film je z tohto hľadiska viac menej nad hranicou priemeru a nebaví ma tento brainwash štýl točenia filmov ala napráskajme tam čo najviac spešl efektov a (silný) príbeh nikde. Ale hru som nehrávala, čiže pre fanúšikov to bol asi zážitok. Howk!

Dobrodružství v Egyptě (2012)

Jedna hviezda za šteniatka a Egypt, pretože keby to vidím ako malá šušňa určite by to bol práve pre tie veci môj top film, a keby okolo ešte preletí asteroid pozerala by som to dookola. Teraz môžem povedať, že som to prežila len ako kulisu pri raňajkách, a že keď budú moje deti niekedy v budúcnosti chcieť pozerať podobné hovadiny a Teletabies urobím im aj sebe kakavko a sebe tam šprcnem aj trocha rumu, lebo tieto záležitosti sa v triezvom stave nedajú pozerať :D haf haf

Ushuaia (2007) (seriál)

Vždy keď pozerám niektorý diel ticho závidím Nicolasovi jeho prácu :) Cestovať na tie krásne miesta, spoznávať nové kultúry, spoznávať svet! Nicolas má dreamjob a Ushuaia je naozaj vydarený dokument, vzdelá, očarí krásnou prírodou a aj prinúti človeka zamyslieť sa :)

Hardcore Henry (2015)

Tak toto bol riadny nášup. Nenudila som sa ani chvíľu, veľakrát som sa schuti zasmiala,SPOILER - premena Henryho ženy na mrchu ma trocha prekvapila, ach tie ženské! ....no a záver geniálny, neviem či sa mi viac páčila tá nakladačka alebo Henry, listen to your heart! :D dobre si jej to nandal Henry! :D asi na to pôjdem ešte raz, na veľkom plátne je to úžas.

10 000 př. n. l. (2008)

Je to kravina, ale z nejakého nepochopiteľného dôvodu sa mi to páči, aj keď mi odumierajú moje posledné dve mozgové bunky. keď vidím ako neandertálsky dredatý pračlovek pobehuje pomedzi mamutov pri pyramídach.

Coherence (2013)

Nápad sa mi strašne páčil, ale nedá mi dať plný počet. Strašne mi liezol (už od úvodu) na nervy ten amícky spôsob komunikácie ala dráma dráma dráma a hysterčime ako urvaní z reťaze len keď nám vypadnú poistky....a dorazilo ma ako tam vymýšľali tie techtle mechtle teórie potom ako našli v aute knihu, ktorá sa im úplne "náhodou" hodí zrovna do tejto ich prekérnej situácie..... chápem, že scenárista musel nejak divákovi vysvetliť situáciu, ale neverím, že sa to nedalo aj inak ako prudko inteligentnými a prudko neuveriteľnými a umelými dialógmi o dekoherencii a Schrödingerovej čičine večer pri vínčisku s partiu priemerne inteligentných úchylov, z polovice ktorých sa nakoniec vykĺbili teoretickí astrofyzici (strašne pravdepodobné), takých kamošov by som brala no.....každopádne dala by som aj nižšie hodnotenie ako 4 ale ten nápad bol taký dobrý, že tú svoju grcku z jeho prevedenia prehltnem a spriemerujem to na 4 otyčkované hviezdy.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Martha mi vravela, že to bude jedna z najslabších komixární aké som kedy videla, a ja som jej neverila! What a fail! Každopádne Martha je zjavne riadna bosorka, lebo Batmana sa jej odrbat podarilo. Nijak inak to neviem pomenovať, lebo to čo predvádzal v druhej polke filmu bolo len patetické úsmevné divadielko. Prvá polka filmu bola inak strašná nuda jediné čo ma bavilo bol Afleckov temný Batman, druhá polovica plná efektov ma opäť nebavila, lebo bola taká temná a rýchla, že tie efekty vlastne vobec za nič nestáli, ledva ich bolo vidieť. Plus celý film si parádne nasral do huby a momenty, keď Lois hodila kryptonit do vody a potom sa poň o pol minuty vrátila, aby skoro zakapala a Superman ju musel 146x zachraňovať a potom s ňou hodiť romantický rosamunde piltscherová pokec ma killovali. Už len dodám, že odteraz mením díky broňa na díky MARTHA! :D

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

A takto sa nám Leo po Oscara predsa len doplazil, a to doslova. Osobne si myslím, že mal aj lepšie herecké výkony, no akadémii sa zjavne páči, keď herci neznesiteľne trpia, dajú sa prizabiť mackom pu a odmŕzajú im všetky končatiny. Tým samozrejme nespochybňujem herecký výkon Lea, ktorý bol super :) Myslela som, že tie tri hodiny budem trpieť,( som netrpezlivá a už dve hodiny filmu ma mučia), ale ušlo to vcelku rýchlo, neviem, či to náhodou nebolo aj tým prostredím a spôsobom práce s kamerou, ktorý mi naprosto učaroval. No aj napriek tomu mi nedá dať plný počet. Chýbal mi tam výsledný wau efekt a jednoducho emócia z filmu nebola u mňa taká silná. Každopádne treba vidieť. :)

Báječný svět shopaholiků (2009)

"Dej mi ty boty a nic se ti nestane!" :D Príjemná oddychovka, milé, vtipné. Spočiatku sa mi to zdalo dosť povrchné a trápne, no nejak to opadlo a vzišiel z toho fajn film :) Naviac pre Hugha mám strašnú slabosť a spolu s Islou tvorili fajn herecký pár.

Teď a tady (2012)

“Our life is a series of moments. Let them all go. Moments. All gathering towards this one.” Najskôr som myslela, že dám 3 ale posledných 10 minút bol masaker a potom to ešte zabila Ellie a jej I know you care a slzavé údolie bolo na svete. Klasický film o umierajúcom dievčati a hľadaní aspoň kúska šťastia v čase, ktorý jej ostáva. Takýchto filmov bolo už moc, ohraná téma, ale ja som toho názoru, že film aj keď nie je zrovna inovatívny má v človeku hlavne vzbudiť emóciu, a to sa Now is Good podarilo.