Zmizení (2013)

Po dlouhé době jsem se odhodlal shlédnout nějakou tu kriminálku. Pečlivě jsem vybíral, už jen z obavy, že to bude další již stokrát natočené nudné téma. Tenhle film je ale opravdu brilantní. Celou dobu jsem s napětím neodtrhl oči (a to se nejedná o nikterak krátký snímek). Postavy se chovají věrohodně a nikoli imbecilně, jak je velmi často zvykem, Paul Dano je dokonale nechutný a děsivý a celou dobu jste na vážkách, jestli je vše tak jednoduché, jak vypadá... Celé to eskaluje k závěru, který vás dostane do kolen - a to i když sedíte.

První rytíř (1995)

Už jako malý kluk jsem tuhle dost netradičně pojatou legendu o Artušovi a jeho rytířích zbožňoval. Nejedná se sice o vrchol historických filmů, na druhou stranu mi přijde dost nefér, aby takovýto snímek zapadl do průměrné šedi nevýrazných jednohubek. Skvělá výprava, HUDBA a herecké výkony hlavního tria. Ano, je to celé trochu přitažené za vlasy, ale na druhou stranu to není film, na který jen tak zapomenete a já se na něj rád podívám kdykoli znovu.

Až tak moc tě nežere (2009)

Vzhledem k obsazení jsem se dost bál, aby to nedopadlo jako špatná napodobenina Lásky nebeské, ale naštěstí se tak nestalo. Je to moc milý film na nedělní večer, ve kterém si každý může najít to své. Skvěle vykreslené postavy a tak trochu nadlehčeně, i když trefně, vykreslené životní osudy nás všech. Vzhledem k hodnocení (66%) asi vymírají romantici a nahrazují nás rýpalové a hnidopichové :-P