Umění sebeobrany (2019)

Trochu manieristicke, artovsky netradicne no vo vysledku velmi podarene. Super zahrane, kazdemu som jeho postavu veril a pritom tych typov ludi tam nie je malo. Urcite to nie je film pre siroku verejnost ale divak so slabostou pre podivne filmy si pride na svoje! Mne tam nic nechbyalo, 5*!

Eli (2019)

Nebyt zaverecneho "twistu" ktory mi tam vsak prisiel jak narvany nasilu, nebolo by to ani za 2*... Film postrada elementarnu logiku, vaznost, koherentne napatie, herecke vykony mi prisli jak z naivneho divadla, vyprava a kulisy lacne az hruza... Nemci taketo produkty volaju 08/15...

Dovolená (2018)

Dobry film! Povinnost pre kazdeho, kto si mysli, ze male kurvicky stoja za hriech... Nestoja! Su to obycajne lacne kurvy, akurat mlade (a v tomto pripade este aj skarede)... Taktiez pekny obraz (nie studia) neistych alfasamcov, ktory by si namiesto tej pacmagi mohli vlastne kazdy vecer kupit 2 take... Herecke vykony mi prisli vierohodne, adekvatne razeniu filmu. S privrenymi ocami 3*

Que le diable nous emporte (2018)

Film poznaceny tazkym, skutocne velmi tazkym amaterizmom - hereckym a rezijnym. Scenar resp. namet zaujimavy, ujat sa toho schopny tim, mohol byt z toho kludne 4* film. Toto je ale ciste ochotnicke divadlo so steklivym nametom, avsak ani len tu erotiku nedokazali spracovat zaujimavo...

Annabelle 3 (2019)

Ako horror je to slabe ale stale to funguje. V podstate stara skola hororu (bez prehnanych digi-efektov, lacnych lakaciek a pod.) ktora stavia na kontinualnom (rozumej: pomalom) budovani atmosfery zjavovanim, vrzganim dvier a premiestnovanim objektov. Nakolko je to dost bezzube (rozumej: v celom filme sa nikomu nic nestane(!!!)), je to pozeratelne aj pre mladez a zienky so slabsimi nervami (vhodne napr. na rodinny halloweensky vecer). Osobne nemam rad slaughter-horrory a podla poctu obeti nehodnotim kvalitu filmu, chybalo len trochu "ducha"plnejsie vyvrcholenie a mohlo to byt za 4*.

Freiheit (2017)

Skoda, lebo napriek tazkej artovine to nebol zly film. Trosku menej nezavislosti a viac sustredenosti na jadro problemu a mohlo to byt aj za 5*. Nora je totiz typicka Nemka/moderna zena, t.j. silna emancipovana krava, ktora sa v krize stredneho veku zdohada, ze rodinu vlastne nikdy nechcela lebo to je obmedzujuce. Co potom, ze ma starostliveho manzela a dve male deti! Stastie najde az ked sa znova zacne spravat ako pomatena 15-rocna pubertacka... Pretoze to je sloboda! Bolo by zaujimavejsie namiesto prosteho (priam chapaveho) dokumentovania tohto pomerne rozsireneho "fenomenu" skusit nacrtnut, cim to je, ze prave v dnesnej dobe dochadza u zien k tomuto degenerativnemu ochoreniu mozgu coraz castejsie. Ale to by uz nebol Art, to by sa trebalo aj trosku zamysliet a nielen sa rozplyvat... Ja sam pre seba som aspon na zaver dozicil slobodnej a stastnej Nore utopenie v Dunaji. Thumbs up za tuto moznost!

Gloria Bell (2018)

Co ma toto znamenat... Na jaku chmaru toci Sebastian Lelio remake svojho vlastneho 5 rokov stareho filmu? Navyse, ked uz samotny original je velmi kvalitnym pocinom?! Keby sa aspon jednalo o nejaku komercnu block-buster verziu ale sudiac podla pani Moorovej to bude presne taka ista marginalna sundance-style produkcia. To uz ani len americki cinefili nie su schopni pozerat sa na zahranicny film? Nepochopitelne, nepotrebne, thumbs DOWN!

Errementari (2017)

Vyborny film na halloweensky vecer s rodinou a detmi. Nejedna sa totiz o horor a ani o fantasy-film (jedine fantasticke na tomto filme je peklo/certi) - svojho casu sa takymto filmom hovorilo rozpravka... Samozrejme nie je prihlupla rozpravocka so spievajucim Gottom ale rozpravka v style povodnych pribehov Pavla Dobsinskeho resp. bratov Grimmovcov. Jeden velky palec hore!

96 hodin (2008)

Rozsirim ponekial skromny zastup ludi, ktory hodnotenie tohto filmu nedokazu pochopit (86%? WTF!). Tak prihlupla, plakativna, nerealna, nelogicka a neuveritelna somarina, ze az... Mne to neprislo ani len guilty-pleasure akcne ci napinave. Vsetky postavy su tu krajne nesympaticke, ploche, jedno blbe americke klise strieda druhe... A nejaky vtip? Kde? Dej Od zaciatku do konca jasne nalinkovany, bez akychkolvek prekvapeni. Toto je jeden z mala filmov ktore som nedokazal dopozerat.

Dámský klub (2018) odpad!

Aj "Odpadom" clovek tento film nadhodnoti. Neocakaval som od toho nic viac nez Sex v meste po 70-tke ale este ani tuto "uroven" to nedosiahlo. Tak plochy scenar, tak klisoidne dianie, neustale dookola sa opakujuce sceny kde predposledna vyznieva ako prva, tak nezaujimavy dej, tak ubohe, slabe a neuveritelne herecke vykony (vypichnem hlavne Diane Keaton u ktorej som mal pocit ze sa cely cas smeje sama zo seba...). Cakal som jednoduchu jednohubku pre moju zenu, dockal som sa sracky, ktoru som mal problem pretrpiet a este ani len mojej zene sa to nepacilo, kedze to bolo zrejme natocene pre uz dementnejuce publikum...