Vnitřní krása (2015)

Velice citlivě zvládnuté romantické drama, kde nikdo diváka citově nevydírá, za což palec nahoru. V závěru se ale bohužel drama nevyhnulo klišé. Praha na závěr i mluvená čeština našinec jistě potěší.

Chen qing ling zhi luan po (2020)

Škoda, že ani tento film nedosahuje kvalit seriálu. Závěrečný boss fight se taky moc nepovedl. Doufala jsem, že film částečně rozvine události ze seriálu, no ani moc ne... vlastně to strčili do poslední scény.

Děti Slunce (2016) (seriál)

Pro uniformy mám slabost, takže zklamaná nejsem, ale nějak mě to nedokázalo uchvátit. Seriál vlastně ničím nepřekvapil, všechno jsme to už někde milionkrát viděli a bohužel se nevyhnul ani klišé. Ale těch 16 dílů si i celkem drželo nějakou koukatelnou úroveň.

Ossakhan yeonae (2011)

To korejské míchání různých žánrů mě fakt baví a musím zhodnotit, že Ye-jin Son si vybírá zajímavé projekty. Jen to zakončení mi přišlo takové úplně nedořešené...

Maedeudog (2017) (seriál)

Velmi zajímavý počin, který jsem si opravdu užila. Seriál sice nepřinesl nic nového a místy je děj předvídatelný, ale jsem ráda, že se de facto vyhnul jakékoliv romantice a soustředil se opravdu jen na vyšetřování. Do-hwan Woo byl opět skvělý a společně s Ji-tae Yooem si výborně sekundovali.

Wichool (2005)

Úžasná komorní záležitost. Krásná ukázka toho, jak k zobrazení silného příběhu není potřeba přehršel dialogů a herců. Korejci prostě tohle umí. K Ye-jin Son není potřeba nic psát, Yong-joon Bae se své role zhostil se ctí.

Dotkni se mých ran (2020) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se hodně těšila už kvůli Soo-hyeon Kimovi, který byl o fous zastíněn kolegou Jeong-se Ohem, který podával teda neuvěřitelný výkon. Ona ani Ye-ji Seo se nenechala zahanbit. Na jejich herectví je opravdu radost pohledět. Na korejské poměry tento seriál vybočuje z řady a diváka naprosto uchvátí. Vlastně každá epizoda vás něčím dostane. Propojení s pohádkami bylo netradiční, ale byla to trefa do černého. Líbily se mi i samostatné příběhy jednotlivých pacientů. A i když vás některé scény rozeberou, zároveň seriál dokáže pohladit po duši nevídaným způsobem.

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (2016) (seriál)

Příběhově mi to děsně sedlo, výběr herců se taky opravdu povedl. Hlavně Yoo Gong a Dong-wook Lee byli ve společných scénách skvělí. Některé scény vzaly opravdu za srdce. Flashbacky z minulosti potěšily, za mě jich mohlo být více. Ze začátku mi trochu vadilo, že se v podstatě řešilo jen vytáhnout či nevytáhnout, ale čert to vem. Příběh bohužel obsahoval pár i dost zásadních nelogičností, což seriál zbytečně sráží. Soundtrack se vážně povedl, hlavně skladba od Ailee mě dostala.

Nassiga jonghmyeon chatagagesseoyo (2020) (seriál)

Tohle se hrozně těžko hodnotí, jelikož na jednu stranu jsem si některé chvíle užívala, na druhou (a to i na korejský seriál) je to hlavně ke konci zbytečně utahané. Im Eun-seob v podání Kang-joon Seoa byl sympaťák, k Min-yeong Park mám drobnou výhradu ke ztvárnění středoškolské Mok Hae-won, páč mi přijde, že už je ve věku, kdy jí člověk ten teen věk úplně nevěří... ale to není chyba herečky. Hodně mě bavilo zimní období (kor teď v létě), melancholie a chvíle knižního klubu s jejich příběhy a básněmi.

Hot Gimmick: Románek holky a kluka (2019)

Nápad by to nebyl úplně špatný, ALE vadil mi styl jakým to bylo točené a scénář se taky vůbec nepovedl. Postavy jsou všechny na přesdržku a ani vlastně nejde někomu fandit. Vlastně ani netuším proč jsem to dokoukala, ale stalo se a beru to jako úspěch.