Jigeum mannaleo gabnida (2017)

Líbilo se mi to, jakože hodně, ale neviděla jsem japonský originál, takže třeba hodnocení mírně poupravím :-)

Hlubina (2019) (seriál)

Chválím za originální nápad s hlubinou. Romantiky bylo tentokrát o něco méně než jsem zvyklá, ale nestěžuju si. Detektivní linka byla zbytečně natahovaná a hlavně ke konci dost drhla a ani u tohoto seriálu se tvůrci nevyhli klišé a předvídatelnosti. Velký mínus má soundtrack. Ale bavila jsem se a dobře se na to koukalo, takže jako oddechovka to fungovalo dobře.

Má země: Nový věk (2019) (seriál)

Na herce Do-hwan Wooa se odteď zaměřim, to co předvedl se svojí postavovu Nam Sun-hoa... všimla jsem si ho už v seriálu Král: Věčný panovník, ale tady měl daleko víc možností jak vyniknout a patřičně toho využil. Vlastně to hlavně on mě držel u tohohle seriálu, kor v první polovině série. Hyeok Jang taktéž předvedl působivý výkon. Postava Se-jong Yanga mě, především v první polovině, moc nebavila a postava Seolhyun mi byla vyloženě protivná. Tu jejich lovestory jsem vůbec neprožívala, takže za mě jedině dobře, že jí tam bylo méně a mohlo tam toho být ještě míň. Příběh jako takový sem tam pokulhával, ale herecké výkony to celé vytahují o level výš.

Saja (2019)

Já jsem s moderním korejským akčním pojetím vymítačského hororu spokojená a to i s ústředními hereckými výkony. Byla jsem zvědavá hlavně na Do-hwana Woo v záporné roli a na Seo-joon Parka, oba nezklamali. Malé mínus má hadí démon, to už bylo trochu za hranou, ale bylo to stravitelné.

Eunmilhage widaehage (2013)

Film sice má jisté rezervy, ale já si to užila a ani mi kupodivu nevadila lehce komediální první půlka filmu (scéna s vejci je nejlepší) a poslední půlhodina je prostě luxus.

Geunyeoui sasaenghwal (2019) (seriál)

Kdo viděl seriál What's Wrong with Secretary Kim, tak se asi nevyhne srovnávání. Krom toho, že během seriálu zas častokrát padne oslovení pane řediteli :-), je podobná i ta něžná romantika mezi hlavními hrdiny. A samozřejmě to také evokuje Min-yeong Park. Vedlejší postavy mi tu moc k srdci nepřirostly, ale naštěstí neměly tolik prostoru. Každopádně musím říct, že sekretářka se mi přeci jen líbila o chlup víc. Jinak seriál jede standardně podle šablony, takže žádné překvapení nečekejte. Já dostala přesně to, co jsem očekávala. Akorát to fanouškovství mě moc neuchvátilo (asi jsem už na to stará) a také mě bohužel zklamal slabší soundtrack.

Chen Qing Ling Zhi Sheng Hun (2019)

Velká škoda, že z původní série se ve filmu objeví jen dvě postavy a to ta jedna mi tam přišla de facto k ničemu. Film nic moc, krom případu vražd, neřeší, což je taky škoda (ale je tam drobný pomrknutí k Wei Wuxianovi). Wen Ning prošel mírným tuningem, ale nejsem si jistá, že je to k lepšímu. Každopádně pro fanouška původní série je toto i tak, dá se říct, povinnost :-)

Duch zabijáka (2019) (seriál)

Do tří čtvrtin se jedná o celkem průměrnou záležitost, která ničím neurazí, ale ani nenadchne. Chválím, že se tvůrcům podařilo vytvořit správnou atmosféru, ale osobně bych ubrala komediálních vsuvek a uvítala tak ještě o něco temnější tón. S posledníma dílama ale atmosféra houstne a konec mě fakt dostal, takže za něj prostě musim zvednout hodnocení. Ústřední dvojice mi zpočátku nebyla příliš sympatická, ale dokázali si mě postupně získat. Vrah je takovej ten správnej zmetek, takže mu divák přeje smrt ve spoustě podob. Nejvíc mě asi bavil ten prostřední Hwang Dae-du, tomu to sedlo nejlíp (pokud nepočítám toho původního). A co se mi moc nestává, co sleduju korejské seriály, tak je to jedno z mála jmen postav, které si fakt pamatuju (wtf). K srdci mi přirostli i vedlejší postavy, hlavně ty z prostředí policejní služebny.

Chen qing ling (2019) (seriál)

Mám ráda tento typ tvorby, takže tenhle seriál byl pro mě jasná volba. Viděla jsem delší verzi, ale mám pocit, že ta kratší by asi i stačila (pouze 20 dílů), ale rozhodně nelituju. Za tu čínskou cenzuru jsem i docela ráda. Sice jsem nečetla předlohu (takže netuším kam až autorka zašla), ale nemyslím si, že by se do tohoto světa hodilo nějak víc BL prvků. Myslím si, že i tak, kdo chce, tak to v tom vidí a nebo naopak :-) Musím říct, že seriál se opravdu povedl a až na drobné mouchy asi nemám větších výtek. Sem tam se nepovedly některé triky či masky, ale jinak je to radost pohledět. Ty kulisy a kostýmy... prostě nádhera. Brala bych více propracovaných soubojů, ale i tak jsem celkem spokojená. Zvláštní, že někdy měli při boji meče od krve a někdy na to jaksi pozapomněli a podobné "kravinky". Postav je tady opravdu hodně, ale každý z charakterů je důkladně propracován. Někdo možná bude mít chvíli problém orientovat se v postavách (většina postav má vícero jmen), ale taky díky oblečení celkem rychle víte k jakému klanu kdo patří a vlastně to není tak zlé a divák si celkem rychle zvykne. Z hereckých výkonů předvedli nejpodařenější Zhan Xiao a Wang Yibo a hlavně Wang Yiboa oceňuji, jak dokázal věrohodně ukázat tolik emocí na tak uzavřeném charakteru jako je Lan Zhan. Ale ani ostatní herci se nenechali zahanbit. Seriál je, dá se říct, rozdělen na dvě části. První je asi 33 dílů dlouhý flashback, kdy divák ví k čemu to všechno směřuje, ale pochopí proč. Zbylé díly navazují na současnost, mám pocit, z druhého dílu. Musím říct, že první část mi občas přišla trochu zdlouhavá. Druhou polovinu jsem si ale neskutečně užila. Škoda, že ne úplně vše bylo dovysvětleno a uzavřeno. A nakonec soundtrack. Tak tohle je rozhodně jeden z nejpovedenějších soundtracků, co jsem měla možnost za poslední dobu slyšet... jak instrumentální verze (dobrá při usínání), tak ta zpívaná.

Král: Věčný panovník (2020) (seriál)

Nápad s jinými dimenzemi oceňuji, ale nemyslím si, že to tvůrci úplně zvládli. Nic moc nebylo vysvětlené a akorát se vytvořilo spoustu nelogičností. Musím nanejvýš vyzdvihnout nápad s dvojníky a to především v podání Do-hwan Wooa. První díl byl poměrně slabší, skákalo se hodně v čase a dimenzích a párkrát mi chvíli trvalo se zorientovat. Scéna na začátku se zradou byla skvělá, pak ale chvíli trvá, než seriál nabere to správné tempo, které si drží až konce. Taky mi ze začátku příliš nesedl vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny. Po nějaké době se mi to rozleželo v hlavě a snižuji hodnocení na 3 hvězdy.