Woori yeopjibe EXOga sanda (2015) (seriál)

Pro fanoušky EXO povinnost. Každopádně měla jsem po prvních dvou epizodách trochu strach a další díly odkládala. Chyba. Kluci byli skvělí a parádně jsem se bavila, až mě to samotnou překvapilo. Díly jsou kraťoučké a krom ústřední čtveřice se ostatní jen mihnou. Příběh jako takový není extra složitý a přitom dokáže působit nenuceně. Taková hodně miloučká oddechovka.

Neoui siseoni meomuneun gose (2020) (seriál)

Velké překvapení. Děj celkem jednoduchý a vzhledem k délce a na korejské standardy i celkem málo propracovaný, každopádně ale skvěle zahraný a se scénami, kde se toho sice příliš nestane, ale i tak dokážou na diváka zapůsobit a zahrát na tu správnou strunu.

Until We Meet Again (2019) (seriál)

Dvě hvězdy za kluky z plaveckého týmu, kteří bohužel nedostali moc prostoru (ještě že dostanou příští rok svůj seriál). Začátek byl miloučký, pak už mi ale hlavní pár nepřišel ani trochu zajímavý, nemluvě o tom, že flashbacky se na můj vkus zbytečně opakovaly. Hudba děs (jako thajština mi asi k srdci nepřiroste) a může mi někdo říct, proč v uzavřené místnosti jsou slyšet v pozadí ptáci?! Provedení seriálu celkově bylo bohužel spíš na podobné úrovni jako je Ulice či Ordinace. A to ani nemluvím o nechutném product placementu.

Siti hyunteo (2011) (seriál)

Z první půlky jsem měla lepší dojem, druhá byla bohužel slabší. S chemií ústředního páru jsem problém neměla, ale s jejich milostnou linkou ano. Proti romantice nic nemám, ale hlavně v druhé polovině to bylo doslova utrpení. Linka s pomstou se v druhé polovině stala bohužel celkem fádní. A jak už někdo psal, některé scény byly naprosto nelogické a zbytečně to seriálu ubírá. Akční scény byly super, to se musí nechat.

Viděl jsem ďábla (2010)

Tohle byla neskutečná jízda. Korejci ví jak šokovat diváka a tady vás dostanou hned od začátku tou brutalitou a zobrazením zla. Nakonec je divák sám překvapen, jak si některé kousky hlavního hrdiny, v rámci pocitu zadostiučinění, užívá.

Věž smrti (2012)

Takovej průměrnej katastrofickej film (rozhodně to Korejci zvládli se ctí) a Son Ye-jin :-))

Jedné jarní noci (2019) (seriál)

Nejde nesrovnávat s Mezi kapkami deště, když seriály spojuje režisér, půlka hereckého obsazení, řeší se se vztahy a i soundtrack. Z Mezi kapkami deště se stala srdcová záležitost Ale tenhle seriál příliš nezaostává. Skvěle napsané, skvěle zahrané. Hae-in Jeong měl tady lepší a zajímavější roli svobodného otce, ale chemii měl rozhodně lepší se Son Ye-jin. Musím přiznat, že hlavní hrdinka mi byla někdy nepříjemná a linka ústředního páru byla trochu slabší. Hodně mě ale zasáhla příběhová linka starší sestry a vůbec... vlastně mě tady i víc bavily vedlejší postavy.

Hotel delluna (2019) (seriál)

IU byla úžasná. Krom toho, že je sama o sobě krásná, tak některé róby a účesy to dotáhly k dokonalosti a jen podtrhly charakter její postavy. Jin-goo Yeo je výborný herec, ale bohužel jeho role mu nedala moc šancí vyniknout. Romantiky mi tu tentokrát přišlo kupodivu spíš méně. Bavily mě i jednotlivé příběhy duchů. Vizuální stránka se také povedla. Opět mě hodně bavily flashbacky. Ke konci ale bylo znát, že už trochu docházel dech. Soundtrack rozhodně patří mezi ty povedenější. Závěrečné cameo bylo skvělé, brala bych druhou sérii.  EDIT: Po zhlédnutí Tajemného Pop-up baru musím ubrat hvězdičku.

Tajná mise v Soulu (2017)

Ze začátku takový solidní průměr, ale druhá půlka byla prostě skvělá.

Vnitřní krása (2015)

Velice citlivě zvládnuté romantické drama, kde nikdo diváka citově nevydírá, za což palec nahoru. V závěru se ale bohužel drama nevyhnulo klišé. Praha na závěr i mluvená čeština našinec jistě potěší.