Horší už to nebude (2006)

Tento film mnou pohol. Niečo takéto som ešte nevidel. Nová, čerstvá myšlienka. Už na začiatku som sa snažil uhádnuť, o čo režisérovi ide a ako sa to môže / bude ďalej vyvíjať, ale na toto by som neprišiel. A to veľmi obdivujem. Scenár mi bol dokonca aj zo života veľmi blízky ( Fender Stratocaster <3 ) , takže toto bude odo mňa nekompromisne za 5.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Dnes som videl poslednú časť tohto seriálu. Veľa emócií, až som sa nespoznával. Dobre to spravili. Veľa a dlho sa špekulovalo, ale zjavne mali dosť času si to premyslieť. Niekomu sa ten koniec nepáčil, mne áno. SPOILER ALERT. Aj tak som asi jeden z posledných, kto to dopozeral až teraz. Vždy som si tajne, v kútiku duše prial, aby tá dvojka nejak skončila spolu. Robin a Barney, to jednoducho nebolo ono a scenáristi si to asi uvedomovali tiež. A teraz už len prázdny pocit v duši, minimálne na pár nasledujúcich hodín, kým sa nevrátim k diplomovke... potom to zíde z mysle a život ide, ako vždy, ďalej. O tomto bol vlastne podľa mňa aj tento seriál. Staré party kamarátov sa rozbíjajú, ľudia sa rozchádzajú do sveta, no život ide ďalej. Ak tá parta stála za to, kamoši sa stretnú z času načas opäť a zaspomínajú. A šťastní to ľudia, ktorí majú takýchto kamošov. Tento seriál ma viedol takmer celým vysokoškolským štúdiom a spájam si sním veľa krásneho. A teraz rýchlo nájsť si niečo seriálové, na zaplátanie toho prázdna v duši.

Gravitace (2013)

Som sklamaný. Z takéhoto projektu sa dalo vytrieskať oveľa viac. Myslel som si, že západná produkcia už nechala rusov na pokoji, ale zasa boli za všetku tú deštrukciu - mimochodom úplne nepotrebnú - zodpovední práve oni. Nehovoriac o tom, že k tej nehode došlo úplne, ale úplne nerealistickým spôsobom. Ale nechám nerealistické aspekty bokom, pretože by to bol veľmi dlhý list a predsa len tam svieti to Sci-Fi (už viem, prečo ho tam dali). Pravdaže, veľa vecí - ako výbava, osvetlenie, tethering, to im vyšlo slušne, ale je to polovičatá robota. Prekrásna scenéria - áno, ale to všetko si pozriem aj na youtube ISS flight-over videach. Priznávam, že ak by som videl tento snímok v 3D kine a nebol fanatikom do astronómie a kozmológie, dojem by bol asi iný.Tak čo by som mohol dofrasa vyzdvihnúť, príbeh? Nebol žiadny. Poletujúcu Sandru v shortkách? Možno. Dobrý film, ktorý zahodí svoj potenciál nie je o nič lepši ako shitný film. Sandra v shortkách si ale zaslúži tri hviezdičky.

Obvyklí podezřelí (1995)

Takže toto je ten slávny verbal. Asi by som si tento film bol užil viac tak desať rokov dozadu. Asi určite. Ale je pekné zisťovať, odkiaľ sa kopírovali všetky tie nápady. V každom prípade, som rád, že som sa konečne pustil do doháňania filmových klasík z 90. rokov a aj vďaka slušným hereckým výkonom a scenáru dávam 5ku (ruskú).