Šílení (2005)

som rád, že k príhovoru k filmu od Švankmajera som sa dostal až po tom, čo som si film šílení pozrel. Ono totiž som si neuvedomil ten tretí rozmer kritiky demokracie a totality a toho momentálneho mixu, čo vo svete vládne, toho blázinca. Utvrdil som sa ale v tom, že surrealizmus zrejme nie je moja šálka kávy. Spojitosť tých stop-motion záberov na kusy mäsa s vývojom deja filmu som si začal uvedomovať až v polke filmu a niektoré obrazy zostali pre mňa furt nepochopené. Scéna rúhania bola pre mňa trochu moc, no scéna kedy sa Liška dostal do blázinca bola pre mňa zážitkom prevelikým a celkom som sa dosť zasmial.

Jonah Hex (2010)

nie nadarmo sa vraví, že film predávajú herci. Popravde do konca som vydržal len kvôli tomu, aby som zistil, či sa Megan Fox ešte niekde objaví :D a musím teda povedať, že toho priestoru moc nedostala. Kvitujem prácu maskérov, ale to je asi tak všetko. Zrejme by to chcelo popracovať na dramaturgickej stránke čo sa scenáru týka. Verím tomu, že pre američanov to bolo čitateľné, ako koho nemusí zaujímať občianska vojna v amerike, ten sa môže v príbehu stratiť. no, čakal som tejto adaptácie viac.

Pravá tvár Ľudovíta Štúra (2015) (TV film)

Autor filmu si zvolil veľmi zaujímavú a neobvyklú tému. Mám rád dokumentárne filmy, ktoré dokážu divákovi poskytnúť niečo nové, nejakú novú tému, nový pohľad, nové zamyslenie k niečomu, čoho je obrovská kopa a čo už bolo mnohokrát spracované. Ľudevíta Štúra bezpochyby pozná každý Slovák - z dejín, z literatúry, zo školy, z obrazov, zo sôch,... ale ako v skutočnosti vyzeral? Dokument poskytuje výpovede hercov, ktorý stvárnili osobnosť Ľudevíta Štúra, výtvarníkov a umelcov, ktorý nejakým spôsobom stvárnili jeho osobnosť a približujú divákom ich predstavy. Problémom pre mňa však bola v istých momentoch obrazová zložka, zrejme nejaký problém pri vytváraní strihovej sekvencie - progresive/interlace snímkovanie pretože obraz trochu trhalo

Ľudovít Štúr (2015) (TV film)

Informácií o osobnosti dejateľa národa slovenského - Ľudevíta Štúra je tu možné nájsť viac než dosť. Hudba do filmu podľa môjho názoru nebola vhodne zvolená a taktiež obrazová časť niekedy nedostatočne podložená (zábery lipy, lipových listov, či korún stromu nám skutočne nič neprezradia), je to na druhej strane pochopiteľné - o filme v tých časoch, keď Štúr žil nebolo ani chýru a z tej jednej dagerotypovej snímky sa film vystavať nedá. Myslím, že film je vhodný hlavne pre tých čo sa chcú o osobnosti Štúra dozvedieť viac ale je vhodný aj ako edukačný prostriedok napríklad k maturite.

Návrat (2003)

pri pozeraní filmu som bol ohromený nielen z krásnych výtvarných kompozícií, zasadených do minimalistického a urbánneho prostredia, ale veľkým prekvapením boli pre mňa aj herecké výkony detských hercov, klobúk dole pán režisér! Nemal som im problém uveriť každé slovo. Scenár úžasný, plný nečakaných záležitostí a dramaturgicky tiež veľmi dobré! Scenár necháva priestor aj pre divákovu kreativitu. Jedno pozretie a pre mňa jeden z top filmov ruskej kinematografie...

Diadém (1978)

Vtipné momenty zo života jednej kapely. Som rád, že niekto zachytil fenomén komunizmu v podobe hudobných prehrávok. Totalita kontrolovala aj takéto veci a kto nevedel hrať, alebo neovládal základy hudobnej teórie, ten sa veru na pódium nedostal. Ktovie koľko by bolo hudobných skupín dnes a ako by vyzerala súčasná hudba, keby fenomén prehrávok zachoval.

Co děláme v temnotách (2014)

výborná téma, zasluhujúca určite pozornosť diváka, ktorý obľubuje filmy s upírskou tématikou. Kvalitne nakrútená avšak teatrálnosť hercov a niekde humor, ktorý už je trochu násilný, dosť uberá na kvalite "uveriteľnosti", samozrejme pri takomto druhu filmu sa o nejakej realite nedá hovoriť, no mohol z toho byť solídny film, zaoberajúci sa upírmi a ich každonennými problémami...

X-Men: Budoucí minulost (2014)

postavy sú vykreslené super... quicksilver je úplna topka! kamera je tiež vyborná, mám rád aj precízne zvládnutú výpravvu. problém mam so scenárom... čím to je, že keď už nevedia odkiaľ kam, natočia nejaký návrat v čase?

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

technicky zvladnute precizne, zapletka v scenari bola vyborna...aj zaver filmu ma uplne dostal, ALE! prislo mi to ako nejaka americka propaganda od zaciatku az po koniec a batman army? Z toho som bol trosku sklamany, kde je ten batman, ktorý chcel pracovať sám? Kde je jeho "inkognito" identita? asi aj pre batmana platí, že treba vedieť, kedy skončiť... aj napriek tomu po pozreti tohto filmu sa tesim na batmana s benom afleckom a dufam ze bude mat v sebe aspon tolko akcie ako prave tento snimok

Batman: Útok na Arkham (2014)

Zamýšlam sa, či by nebolo skôr namieste nazvať film Suicide Squad... Batman bol totižto v tomto filme len nejaké bočné krovie, ktoré dotváralo príbeh. Páčil sa mi však postup vytvorenia dvoch dejových línii. Treba povedať, že zo všetkých animákov, ktoré som mal možnosť vidieť je práve Assault on Arkham najmenej vhodný pre deti nakoľko je tam nielen násilie, ale aj hrubý slovník a náznaky erotiky. Čo sa týka hlavných postáv s niektorými som sa stretol po prvý krát. Tie čo som už poznal prekvapili (Harley Quinn, Bane - aj keď len na chvíľu) a niektoré sklamali (Joker)