• Thriller

Zmizelá (2014)

Dala jsem na zdejší vysoké hodnocení a zašla do kina. No, bohužel jsem byla velice zklamaná. Film byl pro mě příliš předvídatelný a chvílemi dokonce nudný. Zkrácení by mu určitě prospělo. K tomu konci se radši ani nebudu vyjadřovat.

Případ číslo 39 (2009)

Velmi jsem se těšila na dalšího Sirotka, ale byla jsem rychle vyvedena z omylu. Film mi spíše připomínal Šepot, kde však byl alespoň nepříjemný dětský herec.. Je zde plno nepřesvědčivých hereckých výkonů a otřesných digitálních efektů. U jedné ze smrtí se mi dokonce chtělo smát, jak to bylo nepovedené. Jednu hvězdičku dávám za scénu s troubou. :) Edit..Asi starnu

Chraň nás od zlého (2014)

V první třetině filmu jsem byla nadšená a rozhodnutá pro pět hvězd. Film má podle mě parádní temnou atmosféru a pár slušných lekaček. Bohužel závěr byl dosti slabý a u vymítání jsem se už vůbec nebála, což je u mě co říct (možná dáno dle mě nevhodnou hudbou). Seana Harrise už si neumím jinak než v roli záporáka představit. Pro mě o něco lepší než Sinister a horší než v Moci ďábla, proto za 4.

La cara oculta (2011)

Jeden z mála filmů, u kterého člověk předem neodhadne, co se stane. A to je přesně něco pro mě. Čekala jsem jasnou duchařinu, ale...Co že je tohle vlastně za žánr? Tak trošku thriller, drama, mysteriózní, romantický, krimi..No, to asi vystihuje můj dojem z filmu. A jedna rada na závěr..Před sledováním filmu si o něm nic nezjišťujte a nedívejte se na trailer.:)

Srbský film (2010)

Nemohu si pomoct, ale tento film mě naprosto nezaujal. První hodinu se téměř nic neděje a na konec narveme co nejvíce nechutných scén a uděláme z toho tak nejodpornější film všech dob (o tom by se samozřejmě dalo polemizovat)! Kdyby tento film vůbec nevznikl, určitě bych se nezlobila. Dojem nezachránil ani celkem slušný herecký výkon hlavního hrdiny.

Jeptiška (2013)

Skvěle vyjádřená kritika církve skrze příběh mladé dívky, jež byla donucena vstoupit do kláštera. Film určitě nebude pro každého a chvílemi může působit nudně, ale já jsem byla spokojena. Přesně takhle jsem si totiž představovala filmové ztvárnění knižní předlohy, která je moje oblíbená. Prostě žádná divočina a velká akce.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Film je rozdělen na dvě dějové linie, přičemž jedna opravdu připomíná Forresta Gumpa a ve druhé se odehrává poněkud za vlasy přitažený příběh. Musím ale uznat, že jsem se u filmu dlouho takhle nepobavila. Za to, jak stařík dokázal ovlivnit zásadní dějinné události, by se ani Putin nemusel stydět. :)

Aurore (2005)

Už dlouho mě žádný film takto nezasáhl. Narozdíl od Amerického zločinu zde není vidět tolik násilí, je spíše naznačeno. A právě to působí ještě více zneklidňujícím dojmem. Ten její otec mě tak šíleně rozčiloval a na konci bych mu nejradši vrazila facku! Jedná se o film, na který nelze zapomenout. Rozhodně nedoporučuji slabším povahám.