• Pohádka
  • Western

Narušitel systému (2019)

Narušitel systému výrazně narušil můj klid. Bojím se, že podobných dětí bude stále víc.

Prsten krále řeky (2004) (TV film)

Pohádka plná nesmyslů, jestli měla ukázat, že jsou lidé zlí, tak snad, ale proč jsou ti zlí proměnění ve zlaté rybky a rybář za odměnu v raka? Proč vůbec dojde k té rybářově proměně, když je pak zase proměněn zpět a proč není potrestána namyšlená kupcova žena a kupec, který je schopen i vraždy? Zkrátka je tam mnoho nelogičností a mimo hereckých výkonů Zedníčka a Brzobohatého si nic jiného zmínku nezaslouží, snad jen herecký výkon Báry Štěpánové, která hraje přesně to, co jí sedne, ale ona taky nic jiného než podobné potvory ani neumí.

Macho Callahan (1970)

Když se řekne Callahan, tak si představím drsného Harryho v podání Clinta Eastwooda, což byl taky pěkný macho, ale tento film, od kterého jsem moc nečekal, mne překvapil. Je to pěkně drsný western a jediné, co mi tam trochu nesedí, byl ten zlom v myšlení mladé vdovy, která zahoří k Machovi láskou po té, co ji surově znásilní, což nebývá zase tak obvyklé, ale budiž.

Pod deseti vlajkami (1960)

Typicky americkým způsobem natočená true story. Jako vždy Američané vezmou skutečný příběh, ale obalí jej svým vlastním balastem. Takže ano, skutečně taková německá loď existovala a velel jí Rogge a skutečně potápěl anglické lodě, ale je tam tolik balastu, že mi to opravdu nesedělo.

Střílejte na Francouze! (2003)

Velmi nepovedené. Nevím proč tady někdo píše o francouzském humoru nebo dokonce o francouzské komedii, ale tady pouze hraje Depardieu, ale jinak je to anglicko-kanadský podprůměrný paskvil.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Je to neuvěřitelné. Prima natočila normální seriál a dokonce se na to dá dívat a docela dobře jsem se pobavil. To karikování politiků a bulváru je výborné

Sedm kilo pro Králíčka (1979) (TV film)

To teda byla opravdu "komédie". Soudružko sem, soudružko tam, soudruhu řediteli prosím apod. Představa, že se takto baví lidé na plese mohla vzniknout jen v hlavě kovaného komanče. Nesmyslný námět o dietách a ženské, která doma odměřuje diety a pak se cpe a o chlapovi, který je tak pod pantoflem, že si ani nedokáže prosadit to, aby se mohl doma normálně najíst. "Spolehlivý kamarád" jej pěkně po soudružsku napráská a ještě se vše obrátí proti člověku, který se chtěl pouze najíst. Ovšem nejvíce mi vadilo to neustálé soudruhování.

Vzestup po šikmé ploše (1988) (TV film)

Tak toto se Ostravakum nepovedlo. Mizerné herecké výkony, vymyká se pouze Gabriela Vránová, která odvádí standardně dobrý výkon a Stanislav Tříska, který je živelný jako obvykle. Námět sice není úplně špatný, ale Vejmělková umí pouze předvádět svou krásu a ta mladá učitelka byla úplně mimo, ostatní také své role pouze odříkávájí, takže jako celek je to bída, žal a utrpení. Dal jsem dvě hvězdy, ale přemýšlím jestli to není moc. 30 %

V dobrém i ve zlém (2001)

Ta myšlenka není špatná, ale ta duchařina to naprosto zabila. Když vykládá tomu léčiteli jak poletoval jako duše, tak to bylo úplně pitomé.

Letiště nepřijímá (1959)

Mnoho diskutujících zde píše, že v tom není ideologie, ale ta tam je, vždyť celý ten Bekův postoj není ani tak o Kačírkové, ale o tom, že se přece nemůže přidat k těm, kteří nejsou na té správné straně. Takže i když na chvíli podlehne, tak nakonec se vrátí do soudružské náruče. Ovšem jinak je to film dobře zahraný a právě to herecké obsazení a atraktivní prostředí z něj dělá, na tu dobu, nadprůměrný film. 60 %