• Pohádka
  • Western

Stíny v mlze - Královna majálesu (2024) (epizoda)

Chtěl jsem dát pouze tři hvězdy, ale pak jsem si vzpomněl na různé ty Hvary a jiné podobné výtvory odehrávající se na Jadranu a ještě jednu jsem přidal, protože toto je o ty čtyři hvězdy převyšuje.

Vytoč mého agenta (2024) (seriál)

Celé to ztrácí na tom, že nejde o původní český seriál, ale o česko-slovenskou verzi francouzského seriálu. Prostě z toho čiší to cizí prostředí, není to naše. Herci jsou dobří a za ně také dávám dvě hvězdy, ale za ten lesbicko-buzerantský motiv bych je nejraději zase ubral, ale budiž, jenom mám dojem, že z té čtyřprocentní menšiny se začíná dělat většina.

Constantine (2005) odpad!

Tak tyto mysteriózní fantazie mne opravdu neberou, takže sorry.

Tulák z širých plání (1973)

Tak toto se opravdu nepovedlo. Pokud však někdo hledá jen střílení, zabíjení a nesmyslnou krutost tak bude spokojen, ale pokud by v tom někdo snad chtěl hledat logiku nebo nějaký smysl, tak nenajde ani jedno ani druhé. Je tam prostě jen to zabíjení a krutost.

Princ z Tichomoří (2000)

Poněkud naivní film starého ražení, ten francouzský důstojník je jako ze starého románu a k tomu ještě ta stará legenda a ten malý Princ z Tichomoří. Bylo to takové příjemné i když v tom byla ta válka, protože i ona byla podána tak nějak příjemně.

Kdo nastaví kůži (1981)

Musím říci, že mne to docela zaujalo a hlavně mne zaujala ta sekretářka Charlotta, která opravdu stála za podívání.

Duhová panna (2000) (TV film)

Poněkud úsměvná byla hláška "princezno, už máte šestnáct let, takže je nejvyšší čas na vdávání". Jinak nikdo z těch herců nebyl sympatický a ten Vládce pramenů, byl taky pěkný magor, ale nebudu tady rozebírat jednání jednotlivých postav. Prostě mne to nezaujalo, takže slabých 40 %, pouze za pěkné lokace, kterých Slovensko má neúrekom.

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

On ten námět není špatný. Myšlenka je dobrá, ale provedení je hrozné, ve zvuku se napřed ozvou rány a pak teprve dopadne pěst a to ještě tak, že je až příliš jasně vidět, že jde pouze o předstírání nějaké rvačky a takových momentů je tam víc, ty vtípky jsou naivní a hlavně amatérsky udělané a to jak zkušenou vražedkyni dostane trikem s rukou v kapse u kalhot a přitom by tam neukryl ani zcela miniaturní derringer, to bylo naivní až to bolelo.

Purpurové řeky - Vykoupení (2020) (epizoda)

Tak tento díl mne poněkud zklamal, zatýkání toho "chemika" bylo tak zpackané, že by to snad i městská policie provedla líp a podobných chyb tam bylo víc.

Ve znamení Merkura - Stopa stříbrných draků (1978) (epizoda) odpad!

Druhořadá komančská propagace celnické buzerace. V tomto díle navíc podtržená nesympatickou a pro roli nevhodnou, v té době skoro padesátiletou Strniskovou, kolem které poletuje její dcera, kterou hraje Valentová, v době natáčení jí bylo 32 let a pobíhá tam s copánky, které jsou ozdobené beruškami, jako nějaká desetiletá holčička. Děj je nepravděpodobný a plný nesmyslů a náhod, ale nejhorší je na tom, že je to o stíhání zločinců, kteří pašovali košile, látky, cigarety a podobně a za komančů to byl opravdu zločin, za který se mohlo skončit na dlouhou dobu v kriminále. Prostě jsem opravdu nepřišel na nic za co bych dal třeba jen jednu hvězdu.