• Pohádka
  • Western

Bitva u Midway (2019)

Skvělé herecké obsazení, velkolepá výprava, ale to vše tak zpackané a navíc plné amerického patriotismu a přehnaného přeceňování. Přitom prakticky ve filmu nezazní, že vítězství bylo jen obrovským dílem náhody. Film vlivem spousty okatých počítavých triků působí jako videohra a přináší jen nudu.

Zpět k pramenům (2005) (seriál)

Jako starý tramp a milovník přírody miluji podobné dokumenty.

Velké ticho (1968)

Jeden z mých nejoblíbenějších spaghetti westernů. Dokonale mrazivá atmosféra, která je navíc umocněna  výbornou hudbou Ennia Morriconeho. Tato atmosféra je ještě završena vyvrcholením, ve kterém divákovi opravdu stydne krev v žilách.

Tři bratři (2014)

Víc písniček než normální řeči, navíc písniček hrozných a k tomu herectví Tomáše Kluse a Zdeňka Piškuly, to bylo na mne moc. Jedinou hvězdičku dávám za Lábuse a jeho "Bábu z mokřin".

Začátkem září se dalo do deště (1978) (TV film)

Tak když s něčím začnu, tak vydržím až do konce, ale v tomto případě mi to dalo dost přemáhání. Příběh celkem o ničem, který přeskakuje v čase, to bylo opravdu nad moje síly. Například to jak archeoložka jde obhlížet vykopávky ve střevíčkách na podpatku, to bylo opravdu přehnané. Jedna hvězdička je pouze za to ranní cvičení Libuše Švormové v tričku a ženských spartakiádních trenýrkách.

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Druhá část skvěle vystihuje atmosféru První republiky. Není to žádné bujaré veselí jaké často čišelo z Četnických humoresek ani idyla, která panovala v Panoptiku hříšných lidí. Moc se mi to líbilo a o pátou hvězdu to připravil pouze Denis Šafařík.

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Líbí se mi, že to je něco jiného než Pitaval. První díl byl spíše seznamovací. Vadí mi jen postava Nováčka (Denis Šafařík), která mi tam nesedí.

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Veselý film ze smutné doby. Excelentní Ondřej Vetchý v titulní roli, kterému skvěle asistuje Miroslav Donutil.