Okamžik zlomu (2007)

Ač mám ráda všechny hlavní protagonisty a příběh hodnotím jako velice zajímavej, první dvě třetiny filmu se mi vlekly až běda... Poslední třetina se konečně trochu rozhejbala a zanechala tak celkovej dobrej dojem, ale škoda toho začátku!

Na dotek (2004)

Drsná hra na pravdu...

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Tučňáci jsou prostě vtipný :o))) Je to teda hodně free (= šílený), ve stylu třetího Madagaskaru, děti to moc nechápaly a neustále se ptaly, kde je Marty... ale za mě v případě dabingu tři hvězdy - a dávám rovnou čtyři, páč v originále to podle mě bude nářez, už se těšim! :o)

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Pořád dobrý! Děj se přesunul z barevného Kapitolu do šedivého 13. okrsku, ale děj mě ani tak nenudil (i když občas neměl úplně logiku), naopak - při scénách v nemocnici nebo u přehrady byly i zimomriavky (Hanging Tree je hit :o) Beru to jako takovou drsnější pohádku o tom, jak se dva měli rádi, ale jejich lásce stálo v cestě mnoho protivenství... spojenou s propagací lukostřelby mezi dnešní, sportem nedotčenou mládeží ;o)

Jak vycvičit draka (2010)

Moc se mi nelíbí výtvarné pojetí postav. Navíc jsem to nejdřív viděla v češtině - a film byl u mě pomalu na odpis... Ale dala jsem šanci ještě původnímu znění - a ejhle, výrazně lepší dojem! :o) Takže nakonec pěkných 75 %.

Kopačky (2008)

Dá se to vidět - především díky postavičkám Jonaha Hilla a Russella Branda ;o) 75 %

Tajemná řeka (2003)

11 let ten film míjím, to je hřích! Pamatuju si ho jako velkou oscarovou záležitost, ale že je to tak dobrý...?! Ano, scény se zneužíváním dětí budu asi vždycky rozdejchávat. Ovšem krimi příběh, jednotliví aktéři - to mě dostalo, pořád jsem se snažila přijít tomu na kloub, ale Clint se nedal a dávkoval informace tak, aby nebylo jasno až do posledních okamžiků... Herecký výkony výborný, jen Sean Penn se mi mnohem víc líbil na začátku jako milující otec než jako všehoschopný kápo v závěru. Stejně tak jsem si nejdřív říkala, že měl film skončit o 5 minut dřív - ale pak jsem to přehodnotila, ta závěrečná scéna byla správná tečka, uzavřela kruh.

Prime (2005)

Jediný, co jsem na filmu nepochopila, je českej název, respektive jeho absence. Možná tím i zbytečně přichází o potenciální diváky, což je škoda, protože je to milej film, romantika s nestandardní dvojicí v hlavní roli. A nakonec jsem jim odpustila i ten trapně reálnej konec, protože kdyby to bejvalo skončilo jinak, tak by srdce na chvilku zaplesalo... aby se rozum vzápětí zasmál, že takhle by to určitě dopadnout nemohlo ;o)

Ryba jménem Wanda (1988)

Jako malá jsem se tomu filmu vyhýbala - nelíbil se mi název, v televizi jsem zahlídla pár praštěnejch ukázek a bylo vymalováno. Dostala jsem se k němu až teď - a nemám slov, takovej klenot! Cleese, Curtis, Palin, Kline, k tomu výbornej scénář a lidi typu Fry jako "křoví"... Proč jsem na to nekoukla dřív?! :o)

Zakázané uvolnění (2014)

Nečekala jsem od toho (když jsem viděla ty procenta...;o) nic, o to víc mě to asi překvapilo. Zajímavá, originální situace, příběh, kterej dával smysl a nenudil, herci, kterejm jsem to všechno věřila (teda až na Sokola - jak ho mám jinak ráda, tady mi přišel, že ho ta role vůbec nebaví). Přišlo mi to celkem vtipný, bavila jsem se, co víc si přát :o)