Requiem za sen (2000)

Už je to nějaký ten pátek, co jsem film viděla, ale od té doby se mi při jménu Aronofsky vždycky udělá nevolno. Nejsem si jistá, jestli si tohle martyrium ještě někdy dopřeju, každopádně bych tenhle film dala povinně shlédnout všem dětem místo seminářů na téma drogové a sexuální osvěty - takovou přehlídku závislostí s tak drsně reálnými následky nikde jinde neuvidí.

Román pro ženy (2004)

Takhle po letech znovu viděno a dvě hvězdy: jedna Stašová, jedna (bohužel dnes už vyloženě výjimečně) příjemně civilní Donutil.

Neopouštěj mě (2010)

Tak si tu tak čtu Obsah k tomuto filmu - a jsem ráda, že jsem ho nečetla před shlédnutím filmu. Přišla bych o zásadní scénu, kdy učitelka dětem při jedné hodině odhalí pravdu o jejich osudu. Nic z prvních řádků Obsahu jsem totiž do této scény netušila (resp. ne ve všech souvislostech) a o to víc (a mrazivěji) na mě zapůsobila. Zbytek filmu mě fascinoval nejen vývoj událostí, ale především trio Mulligan - Garfield - Knightley. Rozhodně stálo za shlédnutí i za přemýšlení - čtyři hvězdy.

Vůně vanilky (2001) (TV film)

Zvláštní kus... Připadalo mi, jako bych se dívala na dva filmy v jednom - jednak vesnické drama (zajímavá situace i herecké výkony), na druhé straně místy až (rádoby?) komická povídka o setkání s vojáky-osvoboditeli. Především ta angličtina u českých herců mi na začátku přišla dost rušivá, pak jsem si tak nějak zvykla, ale pořád mě ta první zmiňovaná část bavila víc - díky ní dávám za tři ;o)

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Čekala jsem víc, takhle se jednalo o Novotného one-man-show. Navíc v podstatě jen díky němu získal film nejsilnější momenty - např. přehlídka uchazečů u přijímacího pohovoru. Režisér se možná snažil zahnat svého "záporáka" do kouta, ale nedařilo se, jak dokazuje zásadní scéna v klubu: Klusák klade (rádoby) nepříjemné otázky... a Novotný je ještě nepříjemněji (protože pravdivě a otevřeně) zvedá - a je vymalováno, protože je jasné, že je mu to všechno prostě jedno, zkrátka money talks. Překvapila mě Olga Path Štiplová, která sice slovníkem dokazovala praxi v sexshopu, ale občas prohodila vskutku vtipný postřeh (viz "klepeta" :o), stejně tak zajímavé pro mě bylo i antagonistické vystoupení Novotného manželky. Výsledek - asi zkusím přestat číst i to málo, co jsem z bulváru dosud četla... a kdo ví, třeba jednou místo do práce vyrazím na demonstraci :o)

Dlouhá cesta dolů (2014)

Tak nakonec čtyři hvězdy: První hvězda - britskej film, britskej humor, co dodat, prostě srdeční záležitost :o) Druhá hvězda: navazuje na první - Nick Hornby, pro mě potvrdil kvality nastolené v High Fidelity. Třetí hvězda: Imogen Poots - ta slečna je boží, tahoun filmu, čekám na její další počiny! Čtvrtá hvězda: trošku si zaspoiluju - happy end... no jo, v dnešní době už se to moc nenosí, ale tenhle film to vyloženě potřeboval :o)

Top Gun (1986)

Po slabší chvilce měním původní rozhodnutí a dávám plnou palbu - přece jen, je to záležitost mého dětství, viděla jsem to asi milionkrát, počínaje VHS kdovíodkud, přes porevoluční kino, RTL, až to konečně Nova přitáhla i do našich televizních vod... Dneska už se u toho spíš jen dobře žehlí, ale žehlí se hezky, se záběry z lodí startujících stíhaček a kalifornských západů slunce... a když Goose i pomiliontýprvní umře, je i nakropeno :o)

Štěstí na dosah (2006)

Takže ze 117 minut bych to odhadovala tak na 111 minut deprese - od takový slabší, až po totální (u noci "v jeskyni" jsem si dala na chvíli pauzu na vydejchání, pak ten marasmus ještě chvíli trval, u Bridge Over Troubled Water by jeden brečel), ale nakonec - SPOILER ALERT - to dobře dopadlo (to byste si netipli :o) Po dlouhý době "americkej film" (= všechno dokážeš, když budeš chtít), kterej nebyl až tak jasně loženej, patosu v něm bylo tak akorát (ba naopak - patetická hudba mě tentokrát zachraňovala od pádu do totální skepse), Will Smith je sympoš a umí pěkně běhat (a že proutíká půl filmu...) - takže za mě dobrý ;o)