V jako Vendeta (2005)

Právě jsem shlédl tento film a byl jsem mile překvapen. Komicsovou předlohu bohužel neznám budu tedy hodnotit pouze pocit z filmu. Z fotek a trailerů jsem měl trochu obavy z dosti na první pohled komické masky. Však na plátně tento „makeup“ působí celkem zajímavě.( Určitě lépe než Green Goblin Ze Spidermana nebo celá Fantastická čtyřka :-).) Příběh pomsty není v tomto žánru nic nového a ani v tomto snímku se ničeho nového nedočkáme. Zvratů je poskrovno a nejsou nijak nečekané stejně jako V jako Velké finále. Avšak např. Natalie Portman ukázala, že umí hrát i holohlavá a Hugo Weaving dokáže zaujmou diváka herectvím i když mu není vidět do tváře. Zaujal mě i výkon Stephena Rea v roli detektiva ,který mi připomněl postavu z filmu Občan X (1995). V jako Vendeta má zajímavou atmosféru. Maska a úkryt hlavního hrdiny připomíná maskované muže typu Zorro , Černý tulipán či Fanfár tulipán. (Akorát že V. má Růži :-).) Totalitní Británie čiší trochu „matrixem, akorát agent je tentokrát na druhé straně a bez vlasů není Neo. Dočkáme se tu pár slušných soubojů nikterak zbytečně natahovaných, ale spíše doplňujících poměrně slušné dialogy. Snímek má docela slušný spád. V jako Vendeta řadím mezi ty slušnější zpracování Comicsu a určitě se na něj ještě párkrát podívám. Řekl bych, že bratrům Wachowským se tento scénář povedl lépe než zakončení jisté trilogie.

Cela (2000)

Cela je jeden z mnoha thrillerů, jejichž příběh se točí okolo masového vraha. Nejde tu však tolik o pátrání po osobě, která hrůzné činy páchá, ale spíše o důvodech proč to dělá. Tento film však nepatří mezi psychologická dramata. Přiklání se spíše na stranu hororu a tudíž si můžeme více užít vizuální stránku myšlenkových pohnutek . A to je to, co na tomto filmu obdivuji, obrazové zpracování je úžasné. Ačkoliv samotný děj je celkem průměrný, herecké výkony taktéž, snad až na Vincent D'Onofrio v roli samotného vraha, bylo by mé hodnocení třech hvězdiček. Bohužel, nebo bohu dík, jsem ne zcela objektivní. Mým koníčkem je malování, kreslení a tak mám velice rád i ve filmech hezkou kameru, dobrou výpravu apod. dalším aspektem je má obliba spisovatele Cliva Barkera. Jeho knihy jsou temné a světy jím vytvořené zcela fantaskní a někdy „trochu“ zvrácené a přesně takové jsou i výlety Jennifer Lopez do mysli sadistického vraha Carla Starghera v tomto filmu. Ukazuje nám temné zákoutí a noční můry odehrávající se v hlavě narušené osoby. Nemyslím si že tento film překoná např.film Sedm, ale řekl bych že fanoušci těchto žánrů (thriller, horor) by jsi ho určitě neměli nechat ujít.

Modrý samet (1986)

Jen malá rada: Kdo má rád filmy a dal méně než pět hvězdiček ať se na Modrý samet koukne ještě jednou a pak znova a znova. Je to totiž více než Geniální!!