Whiplash (2014)

Strhujúca audiovizuálna predohra, ktorá vyvrcholí do dokonalého HUDOBNÉHO ORGAZMU!

Poslední šance na pomstu (2014)

Ďalší kritizovaný film s Cageom, ktorý ma celkom potešil. Asi mám slabosť pre jeho Béčkové akčáky, ktoré mu v posledných rokoch pribúdajú na zozname. Možno je to tým, že im dokáže dodať šmrnc, a vtedy zavriem oči aj nad slabším scenárom. Hudba taktiež nebola na zahodenie (by Frederik Wiedmann).

Adaptace (2002)

Ať mi všichni botanici prominou, ale tohle můj mozek nepobral. Asi mému kvítku ulítla včelička, nebo jsem nedosáhla posledního stádia schizofrenie, a možná jsem se jen nemohla koukat na Nicolasův tlustý zpocený pupek. Zítra půjdu do krámku a koupím si hrůzostrašní orchideji. A budu se na ni koukat v naději, že to ve mně vyvolá touhu být broučkem, který se s ní pomiluje.

Con Air (1997)

No poviem vám, do lietadla s takýmto osadenstvom by som si lístok kúpila už v predstihu. Pasažieri sú exkluzívni a ich rozmanité chúťky dokážu v človeku vyvolať neskonalé pocity úzkosti. Avšak žiadne strachy, sedí tu s nami totiž aj jeden sladký nabušený svalovec, s kudrnatou ofinkou a králičkom v ruksaku. A ten, keď chytí spravodlivosť do vlastných rúk, tak to len začnú lietať triesky z palubovky. Ale nebude to žiadna legrajda. Banda drňákov sa vie tiež dobre oháňať päsťami. A jak sa dostanú ku kvérom a zmocnia sa lietadla, to len začne poriadne rošambo. Našťastie Nicolas nieje žiadne B-éčko a vie, čo na tých uslintaných hajzlíkov platí. Masaker, jak sa patrí! Škoda, že nejde zohnať spiatočnú letenku.

Závod s měsícem (1984)

Neskutočne šialení týpci, z ktorých jeden je blázen a druhý ako blázen vypadá. Hlavne Nicolasov výraz je miestami tak dramatický, až vám to vyčarí úsmev na perách. Práve preto ho tak zbožňujem.. Avšak film nieje len o klukovinách, ktoré títo dvaja stvárajú. Je to hlavne o priateľstve, v dobrých aj v zlých časoch, a o mladíckej láske, ktorú treba zažiť, kým sa postavia tvárou v tvár smrti. Posledná 1/3 filmu upadne do miernej romanticko-dramatickej melanchólie a chytí tým diváka za srdce.

Dravé ryby (1983)

Vo filme sa viac zameriavam na obsah ako na formu, a preto ma tento snímok nijak nenadchol. Dostala som len pár šrámov a rybacích rečí, zabalených do efektného obalu. Vizuálne lahôdky, ktoré boli sprevádzané dravou hudbou, nijak nevyplnili dejovú prázdnotu, ktorú som cítila počas celého filmu. A aj keď boli chlapci celkom sympatickí a predviedli peknú bitku, znovu si ich nehodlám pozrieť.

Ohnivá eskadra (1990)

Bojové filmy môžem, ale v tejto púšti skapal pes. Mala som pocit, že sledujem dokument o trénovaní pilotov, bez nejakého veľkého príbehu, emócií a napätia. A čo zo srdca neznášam, keď do akčného bojového filmu pchajú romantiku. Tak buď sa bojuje o život, alebo sa flirtuje a cicmá. Keby tá ženská aspoň stála za hriech.. Nakoniec predsa len dojde k rýchlej prestrelke a rozprávkový romantický happy end je na svete! Nad vodou to udržal len typicky sebavedomý Nicolas a dobrák Tommy.

Ostrov (2005)

Tak Amíci sa zase raz hrajú na bohov. Vyrábajú ľudské klony, držia ich v imaginárnom svete a nakoniec ich aj tak rozrežú na diely. Ale ich genialita asi nieje taká veľká, keď im Ewan s roštenkou tak ľahko unikli. Celé sa to snaží byť veľkolepé, ohurujúce, avšak miestami je to rozporuplné, až nelogické. Pokiaľ som vypla mozog, tak som mala možnosť sledovať efektný boj o život . Ale keďže niesom klon, ktorý by mal ružové okuliare, tak ma trošku mrzeli niektoré scény. Neviem prečo majú vždy potrebu pchať do budúcnosti lietajúce vlaky a kadejaké aeroplány – trošku nelogické na rok 2019. Vadil mi aj kontrast – moderné sterilné budovy vs. špinavé rozpadnuté šopy v meste.. Pokial sa teda vypnete, odmyslíte si množstvo pary v uliciach a začne fandiť nesmrteľným klonom, tak si to celkom užijete.

Cotton Club (1984)

Pôvabný dobový príbeh o spolunažívaní čiernych a bielych v Harleme. Parta bielych gangstrov vie byť poriadne naštvaná, keď sa jedná o holky a prachy. A skupina čiernych stepárov vie byť poriadne našlapaná, keď majú pod nohami parket. Vo filme sa nešetrí jazzovou hudbou, tancom a strieľaním, avšak bez vačších emócií a zmysluplných dialógov. Uprostred toho všetkého je talentovaný hudobník Dixie, ktorý do príbehu vnesie trochu nevydarenej romantiky. To je ale jediné, čo mu ide, a aj preto nepatrí medzi mojich obľúbencov. Viac ma potešil výpalník Nicolas, ktorého som si ovšem moc neužila, pretože len párkrát zamával kvérom. Do retro prostredia dobre zapadla aj Diane, ktorá je nielen krásna, ale aj dobrá herečka. V celom tomto hudobnom vystúpení však upadá slabý príbeh, ktorý sa odohráva akoby za oponou. A keďže tu vystupuje priveľa postáv a scény sú dosť zostrihané, dostávala som sa do mierneho chaosu a postupom času ma to bavilo menej a menej. No aj napriek nedostatkom má tento film svoje kúzlo.