Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Nikdy jsem nebyl fanda Krotitelů duchů tak, že nemám na tohle ani nostalgii (na rozdíl třeba od Jurského parku) jednička byla asi nejlepší z dvojky si pamatuji maximálně Sigourney Weaver   ženská verze je zločin proti lidstvu se zrůdičkami a díl předtím se dal , ale žádná hitparáda tohle je spíše průměr. Režíroval Keenan co má na kontě V tom domě straší! (2006) nebo třeba remake Poltergeista (2015) tak, že spíše průměrný režisér a jde to vidět. 2/3 filmu jsou takové , že se zde buduje záporák a řeší jejich práce, že dělají velké škody  a , že ta 15 letá je moc mladá na krotitelku duchů (dejme tomu, že se to odehrává po roce od předchozího dílu  tam měla 14 a nevadilo to zajímavé) pak jsou zde další minimálně tři duchové , ale ty asi nevadí  . Ta 15 letá  má navíc kamarádství s   duchem holky co uhořela a ptá se jí jaké je to umřít, aby na konci z ničeho nic to zkusila  což předchozí děj popírá a je to asi tak podobné jako kdyby se Vás ptal vegan jaké to je jíst maso a na konci si ukrojil plátek šunky a ten duch holky je jaká to náhoda kamarádka i záporáka . Ten se zde objeví tak 15 minut z ničeho nic zabije jednoho chlápka , nasadí si rohy (tohle mě připomnělo záporáka z Black Adama (2022))   a jde bojovat tam se sestaví předtím celý tým staří a noví a porazí ho. Cením si , že stará sestava předvede více než v minulém díle a není tu pro smích (až na tu ženskou) a konec má trochu hororovou atmosféru záporák vypadá jako by si odskočil zatím z posledního Hellboe: Královna krve (2019) , ale má málo prostoru navíc je divné , že jednou mluví anglicky a jednou sumersky nebo jak to bylo. P.s. ta holka pomohla těm policajtům byly tam i svědci ano zničily se tam policejní auta , ale ona nemohla za to, že ten duch skočil na ně a oni je za to vyhodili a je ukončily navíc ukončili takovým způsobem , že jim dali pouze zámky na tu jejich pracovnu ani auta jim nezabavili.  P.s. 2 Rudd je zde příšerný byl i v minulém díle , ale tady ještě více a potvrzuje to co jsem psal už kdysi tyhle herci z Marvelovek kromě nich jsou příšerní tady bych dával zlatou malinku (horší je už pouze pán ohně)  jinak  oceňuji opět marshmallowce. P.s. 3 proč ty duchy vůbec vypouštěl vůbec mu nepomohli sám byl tak op, že je dal všechny  , ale asi si musí obhájit případně další díl   40 procent snad další díly nebudou.

A přišli v noci... (2022)

Téma je to možná dobré, ale na film ne spíše by to lepší asi v dokumentu. V Salvadoru v roce 1989 zuří válka mezi armádou a guerillou (povstalci dá se napsat nejspíše). Nějaká ženská (učitelka)  odchází z rodného  města s manželem (pekař) a dcerou k nějakému knězi na faru. On ji tam přijme tak tam pro něho pracují a jednou tam vběhne  armáda a zastřelí tam 8 lidí . Vláda z toho obviní tu guerillu , protože jsou tam nápisy té guerilly ona naopak tvrdí, že to byli vojáci a viděla je a chce svědčit . Kněžství jí pak domluví výpovědi v Usa u fbi  tak oni tam jedou a vypovídají a film se odehrává ve dvou linkách u výpovědí u soudů a v životě před tím a během toho činu. Je to nudný film co nemá co nabídnout 40 procent je maximum co tomu můžu dát. Jinak  k filmu tady si můžete počíst a nemusíte se na to ani dívat tohle Vám dá daleko více informací. http://www.jesuit.cz/clanek.php?id=471

Maturitní ples (2024)

Čekal jsem, že to bude o maturitním plese , ale tomuhle tématu se to věnuje tak 10 minut. 2 ženské (ta jedna vypadá tak na 40 let  na to, že jí je 24 let hrůza) mají před maturiťákem jedna má vysněného kluka , ale ten jí řekne , že jde na stejnou školu jak ona to jí vyděsí a nechce s ním jít on je taková srágora , že se rozbrečí a volá to mamince a pak jde za nějakým jejím kámošem kde celý film jen brečí, že ho nechala pak mu řekne, že ji miluje jen díky tomu, že mu na karate rozbila hubu (rajcující:-)) ona pak zjistí, že je  lesba (mu to nemohla říct prostě?)   a hledá si jinou holku na ples (ačkoliv před tím měla jít s klukem a neřešila to) . Ta druhá má kluka, ale ten ji podvede tak se naštve  a hledá si jiného.  Ty dvě chodí na různé party paří tam , chlastají a hledají ty lidi na ten ples jak to funguje nevím, když by jste šly na ples s náhodným chlápkem a ženskou místo s někým z ročníku. Režisér je asi úchyl jelikož ho rajcují scény kdy ta tlustá blije (cca 4 krát)  a scény s krví  (cca dvakrát) a tyhle scény jsou nechutné třeba hned na začátku mají krevní pakt a ta tlustá se řízne tak, že tam krvácí všichni na ni čumí nikdo nepomůže tak ona tou krví potřísní nějaké holce na maturiťáku šaty. Jinak film je kombinací filmů Prci, prci, prcičky: Holky sobě (2020) z tadyka si to vzalo takřka všechno a Maturitní ročník (2022) z tadyka si to vzalo podobně hnusnou ženskou a to, že na maturiťák můžete v podstatě s kýmkoliv. Jinak je zajímavé , že Disney nemůže (nechce) ukázat ženské prsa jelikož je to něco pobuřujícího asi , ale scénu kde nějaký kanibal chce sníst jednu ženskou a má tam i rituální místnost ukáže zvláštní priority. Pokud chcete něco z maturitního tématu šáhněte radši po Láska, nebo Harvard (2023) 20 procent za tu scénu s fontánou to je tak blbé, že se to musí ocenit.

Damaged (2024)

V Irsku  dochází k vraždám žen vrah jich rozřeže a naaranžuje do nějakých pozic a dává tam k nim  náboženské symboly. Tyto vraždy mají podobnost s vraždami co byly v Chicagu tak tam jede detektiv zjišťovat jestli to není stejný vrah. Průměrná detektivka jako ze staré školy s 2 zajímavýma zvraty (kdo to dělá a kdo taky i vraždil)   v rámci thrillerů je to lepší průměr. Jinak režisérův debut to není má na kontě 4 filmy viz jeho filmografie.  60 procent .

Breathe (2024)

Sci-fi (proč to není vůbec v žánru napsané?)  o hodném černouškovi (už tam chyběla jen vlajka blm)  co jednou předpověděl, že na Zemi bude nedýchatelno. Nikdo mu nevěřil, ale mu to nevadilo postavil  si kryt a se svojí rodinou se připravil na to a v roce 2039 se to stalo. Pak mu jednou zemřel děda a on se rozhodl ho pohřbít na rodinném hřbitově tak tam šel a zemřel taky zůstala manželka a  dcera  pak se jim před krytem objevily 3 lidé co tvrdily, že znaly toho otce a chtějí pomoct. Milyna kariéra jde od Monstera Huntera (2020) do háje a tady v tom sešupu pokračuje Worthington taky zbytečný  a kromě tématu není moc co chválit. Kdyby ty 3 byly chytřejší tak stačilo nahoře vypojit tu trubku a hlídat ji ty uvnitř by ji musely zapojit kdyby chtěly žít a tak by se tam dostaly a úplně nejlehčí možnost byla jim zničit ten přístupový automat , ale jelikož nebyly dopadlo to takhle. Ponaučení z filmu elektromobil bez nabíjení je pořád pojízdný stačí ho zakrýt hadrou i pokud má nabito jen 5 procent dojede v klidu 170 kilometrů. 20 procent za Milu a téma.

Havěť (2023)

Chlápek si koupí od pašeráka samičku pavouka a přivede si ji domů ta  mu uteče a než ji zabijou naklade milion vajíček (tohle mě přijde nereálné, ale budiž). Pavouci se pak rozlezou po celém bytovce a lidi z ní se z tama snaží dostat do toho se do toho zamíchá policie. Hororů z pavouky se už moc netočí   a seriózních už vůbec moc netočí tak, že za to plus . Jedna hvězda dole  za herce jelikož větší sebranku nesympatických lidí , aby jste pohledali a nejsympatičtější postava je tam ten pes a ty mnohonožky (ty tam hrají tak minutu) a jedna za blbosti ve filmu chlápek má doma terárium má tam mnohonožky, hady  , škorpiony, kobylky a pavouka a všem je to u prdele jeho vlastní sestra neví co vše tam chová (jasně , když s ním žije) tak hlavně, že ví, že platí moc za elektriku a nikomu to nevadí proč . Ta bytovka nemá ani  domácího jen nějakou ženskou co zde vynáší popelnice a zabíjí pavouky (další blbost). Ty pavouci jsou zvláštní jelikož  pokud ten na začátku měl třeba 5 centimetrů a je řečeno, že se může zvětšit 10 násobně tam by neměl na konci tak metr a to nejlepší na konci ty vojáci střílí ty pavouky puškami (tohle je doufám myšleno ze srandy). Jinak úvodní scéna mě připomněla Braindead - Živí mrtví (1992). Tento rok nás ještě čeká další kousek Sting (2024) tak uvidíme 60 procent

Tarot (2024)

Skupina teenagerů slaví narozeniny jedné z nich v pronajatém domě. Dojde jim alkohol tak ho různě hledají a objeví uzavřenou místnost tam sice alkohol nenajdou za to najdou tarotové karty jedna z nich se tomu věnuje tak jim vyloží karty pak i sobě a oni postupně umírají. Zatím to nejlepší co je v kinech z žánrů horor k vidění má to dobrý nápad  dobré vraždy a i lekačky a hororové scény . Je trochu škoda, že na konci tomu trochu dojde dech a  je to ukončené tak, že pokračování asi padá pokud to nebude prequel. 80 procent

Arcadian (2024)

Tohle je řádná dávka fantasy a sci-fi. Chlápek žije v postapokalyptickém světě s 2 syny a psem kousek od nich je farma kde žijou další lidé. Venku na ně útočí nějaké monstra nevíme jak to funguje jak se staly dominantním druhem, když útočí jen v noci a nejsou ani třeba  velcí nevíme nic. V té farmě chovají slepice a ovce a v noci je mají venku v ohradách ,  ale těm zvířatům se nic nestane co teda ty monstra žerou nevíme. 3/4 filmu na tu farmu nikdo nezaútočí, protože se jí ty monstra bojí na konci , ale ano to, že taková díra vyhrabat by asi chvíli trvala a někdo by to zaregistroval se neřeší pak u ní jen stojí jak debilové a nechávají se zabíjet k čemu měly teda ty pušky? V tom domě je dokonce díra jak půl místnosti a taky si toho dříve nevšimnou   Kluk spadne z  nějaké skály a nemá na sobě ani kapku krve a ani  žádné zranění ženská přijde o rodiče a všechny z farmy a pohodička žádné emoce však co jenom zemřeli proč by mě jich mělo být líto až na konci si režisér řekl, že je to divné tak tam mele sračky jak byl otec a matka pro ni důležitý , ale ani otci ani matce  nepomohla a nechtěla pomoct  .  Na té farmě bylo dejme tomu minimálně 10 pušek jen ten kluk měl přístup minimálně ke 3 jak moc musíte být velký debil, aby jste nedokázal získat ani jednu o té holce nemluvě ta měla aspoň jednu on žádnou . Jinak je to nudná kopírka Tichého  místa (2018) co nemá co nabídnout. 40 procent za snahu

Soul Mates (2023)

Zvláštní film chlápek a ženská se někde probudí a musí se seznámit do toho , aby to neměli tak jednoduché tak se tam zabíjejí náhodní lidé, které sice oni znají , ale diváci je vidí poprvé tak, že k nim nemají žádný vztah. Většina těch úkolů je stupidních a ani je nesplní, ale pořád postupují dál tak, že to nemá ani žádné pravidla (u toho prvního talíře jde vidět, že už tam to nesplnili) . Konec to převrátí na ruby  čehož jsem se bál od začátku.   40 procent

Bag of Lies (2024)

Chlápek má ženskou co umírá na rakovinu chce jí pomoct , ale lékařské metody nepomáhají.  Tak si domluví od jiného chlápka zapůjčení nějakého pytle do toho pytle kapne o půlnoci její krev a něco si přeje pak nesmí 3 dny s tím pytlem mluvit ani k němu lozit a ani se na něho dívat samozřejmě vše poruší (na konci je řečeno, že ty pravidla stejně neplatí tak nevím proč je říkal) a pak má vidiny. Celá tahle situace by se dala vyřešit tím kdyby tu místnost zavřel na klíč a kdyby si 3 dny nikoho nepozvala na návštěvu, ale to by zase bylo o ničem asi.  Jako horor je to slabé pořád se mu tam objevuje ženská a směje se na něho ažna konci dojde k 2 vraždám , ale ani jednu neukážou. 40 procent