• Pohádka

FemDom Ass Worship 14 (2012)

Tak tedy i trochu k obsahu. : Jedna s jedním a to 4x. Mne tyhle americké porna nějak neberou. Na můj vkus moc profesionálky. Prsa občas napumpovaná na tři atmosféry a soustavné yeeh ! Byť na porno koukám víc než je zdrávo, rozhodně je lepší v tom originálním. Viděl jsem jich pár v českém dabingu a to je na mrtvici, když pak holka s pérem až v krku (promiňte mi výrazivo) začne česky, jo miláčku to je nádhera! (kdyby aspoň to bylo : "vo vviváfpu") Ale přece jen, účel to jakž takž splnilo, tak aspoň jednu dám.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Ani se nedivím, že se říká, že se Kunderovi tento filmový přepis jednoho z jeho nejlepších románu nelíbil. Jde v podstatě o americkou sračku, v kulisách podivného Československa a bez jeho ducha. A to nedoženou ani autentické záběry z osmašedesátého. Já v té době žil, nepatrně mladší, než osoby příběhu. Možná, kdyby se tam objevilo víc českých herců, získal by příběh atmosféru, takhle jsem se nudil a skoro se divil, ve kterém skleníku jsem tehdy vlastně žil. Nebýt tam erotika, směle bych film srovnal s Americkými heslovitými, upravenými a ilustrovanými biblemi (asi pro děti), co se tu objevovaly po roce 1990. Pro mne zajímavý a až moc střízlivý názor na film podává třeba kousek níž Houdini : " Oscar 2 nominace: Kamera, Scénář - A" výsledek - Čtyři hvězdy. - (to jako dvě za každou nominaci, nebo ten film viděl?)

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Seriál mne zaujal a mám asi výhodu proti těm, co četli předlohu a teď se s tím nedokáží srovnat. Ano, je trochu chaotický ale mám tu svou parketu a zdá se mi prima. Hlavní mužská postava je podivně nesympatická projevem, ale skvělá. Úplně si tak představuji člověka, který se srovnává se světem, který mu kazí jeho představy a se kterým si nedokáže porozumět (morálka, čest,válka) Vůbec jsem nepoznal, že už jsem ho viděl v Sherlockovi. Úplně někdo jiný. Ale s úžasem jsem koukal na andělskou tvář Adelaide Clemens, upřímné oči, dojemný pohled. Hotový cajdák. Rebecca Hall si se svým rozdvojením hrála dokonale. A zabalené do kulis prudérní a intrikářské Anglie počátku minulého století. Angličané si se svou historií umí nádherně pohrát. To snad ani nebylo drama (ale ještě jsem neviděl čtyřku a pětku) vlastně jsem nakonec vnímal jen ty tři, ostatní tam mohli být ale nemuseli. Znechucen První republikou bych dal i pět, ale není všem dnům konec a až tak štědrý nejsem. Řekl bych, že jsem ještě neviděl anglický historický seriál (počínajeKlaudiem), který by nestál za 4hvězdy. Možná jsem jen měl štěstí, neviděl jsem jich spoustu. A stále nechápu, jak tu někdo může od začátku do konce hanět a nakonec dát také 4 (nemám na mysli právě tuhle stránku).

Restart (2005)

Já asi na umělecké filmy nejsem. Ano souhlasím, že efekty tu běží, překvapují, oslňují. Jen mám z toho pocit, že se parta feťáků rozhodla udělat Novou Českou vlnu a nebo spíš udělat díru do světa. Jinak mi připadal celý děj jakýsi prázdný a znásilněný. Ale uznávám, pointu to mělo. Nakonec jsem se dočkal. A tak váhám, jestli dát jednu, nebo 2, ale když jsem První republice dal odpad za telenovelu, tak musím za to "drama" dát aspoň jednu. Mně to přišlo spíš jako fraška. Zápletka fantastická, stříhalo se jak o život, ze sluníčka mne bolí oči. To mohl být bezvadný film, kdyby ho natočili autoři z šedesátých let a jsem docela rád, že už nejsem mladej. A absolutně nechápu ty, co to popisují obdobně a nakonec dají hodnocení 4. Za co ? Za pokus o umění ?

Peklo s princeznou (2009)

Absolutně souhlasím s Malarkeyem. Troška umí dělat nejen komedie, ale jak je vidět i pohádky. A zdá se mi že ti co to shazují hodnotí jen jméno, za kterého udělali někteří rádobykritikové a to prosím profesionálové jakési synonymum pokleslosti. Vypíchnu jen jeden slovenský názor : "Voríškova akási zachrípnutá" - Může snad Tereza za to, že ji dotyčný kritik viděl prvně v životě? Tak vážení, já se bavil, jako se bavím i na dalších jeho filmech a zírám, jak mu můžou ti, co dávaj přiblblým americkým klišákům 4 jít u něho níž. No, ani já nedám pět, ale za čtyři stály skoro všechny jeho filmy.

Ročník 61 (1993) (TV film)

Film mne právě neohromil, byť je z ranku těch Sever proti Jihu, tedy válečných a historických. Asi jsem od Spielbergovy produkce čekal víc. Přesto dobře řemeslně udělaný, po americku vlastenecký a cajdákový. A kritikům válečných scén bych rád připomenul, že to byl rok 1866 a tehdy se tak válčilo (vzpomeňme Napoleonovy bitvy). Aspoň já si to tak představoval i s těmi diváky, co přihlížejí svému sportovně válečnému divadlu a bezmála vsazující na vítěze, nebo počet mrtvých. Na 3 je to bezpečně, mohl jsem i víc.

Horečka sobotní noci (1977)

Poprvé jsem "Horečku" viděl někdy kolem roku 80 a v originálu. Muzikál mne uchvátil hlavně hudbou Bee Gees. Ukrutně krásně provázela děj, který není až tak poutavý, ale přesto naivně realistický. Parta kluků i jejich obdivovaný Tony život neřeší, protože stejně nemají naději v něm uspět a tak si jen lacině užívají blbnutí, rvačky a napodobování klanů, které zahlédli v nějakém bijáku a hlavně diskotéka! To je to pravé ořechové! To mladého kluka který rád tancuje musí vzít u srdce. Neřeším výkony, styl, protože vnímám hudbu a pohyb. Každého známého jsem vyslýchal a přesvědčoval na film jít. - Pak uběhlo pár lrt a film šel dabovaný. Skočím až k tomu včerejšímu. Horečka zůstává, zůstává i úchvatná hudba, Travolta, tanec. I ty psí oči fanynky, co ho miluje. Dokonale chápu své první nadšení z filmu. Možná mluví trochu divně. Česky. Trochu spíš recitují, než hovoří. Ale to není jejich chyba. Moudrost stáří a odstup, by asi hvězdičku ubraly. Přesto jsem jich dal všech pět.

Pomáda (1978)

Jeden z mých prvních filmových muzikálů a jednička, byla Horečka sobotní noci. Pomáda prý má být muzikálová klasika, ale podle mne jen odvar nádherného filmu z fešákem napomádovaným, Tonym z "horečky". Možná je to hudbou, která v těch dávných letech nedosáhla (aspoň u mne) chytlavosti Bee Gee. I ten příběh je najednou plytký a Olivia Newton John, promiňte, slabota. Nějak mi připomínala mou starší sestru, hrající si na teenagerku. No a Travolta? Kde zůstal ten napomádovaný kluk s jiskrou v oku, ledabyle přecházející realitu? Za tohle je tři moc, ale já je dám.

První republika (2014) (seriál) odpad!

První republice jsem dal už dřív hodnocení odpad. Občas přemýšlím, jestli jsem nebyl příliš krutý z rozčarování a nezasloužila si aspoň hvězdičku pro herce. Nejspíš ne, protože nás zdá se čekají ještě další řady téhle slátaniny a bude čas na další hodnocení. V masivní kampani před uvedením nám slibovali bezmála seriál o 1. republice. Nádherné očekávání, první zklamání, po třetím díle mi už spadla čelist. Vraždy, nadpřirozená láska, duchové, "bráchové" a do toho autoři s komentáři, že přece o dobový seriál nešlo a že ho chtěli přiblížit mladému divákovi. Nepřiblížili. Realita jinde, kostýmy mimo, ani jako parodie by se mi to nelíbilo. Vůbec nechápu jedno z hodnocení, kde autor říká něco jako: viděl jsem jen jeden díl, ale všem zdejším snobíkům navzdory dávám všech pět. a nebo : Regulérní telenovela, což fabule, dialogy a styl potvrzují. Navrch děsivě předvídatelná. (za 3) To že lidé, kteří nerozumí dobové módě píší nádherné kostýmy, pomíjím. Jak jsem už napsal, nic než odpad se nedá dát.

Barbarella (1968)

Protože jsem ji viděl před drahnými lety musel jsem si ji osvěžit na TV včera, vlastně dnes v noci. Vidím ji stejně jako tehdy, můj první a asi jediný komiks (vlastně ještě náš Kdo chce zabít Jessy, který mne už tolik nenadchl). Když to tak řadím, Olinku jsem viděl první, přesto Jane Fonda ji předčila. Nádherná blbost, co by kdo jiného čekal od komiksu, s nádhernou ženskou se sexy ledovýma očima svého tatíka. Chvílemi slabota, chvílemi úžasné scény. Nezapomenutelné zůstávají zavařené sexové varhany se zničeným profesorem. A také "sex" s Davidem Hemmingsem. Dal bych pět, ale asi by to bylo moc, na komix....