• Pohádka

Zlatý podraz (2018)

Bylo to hezké podívání na naše statečné basketbalisty a jejich osudy. Skoro takové ruské a dojemné. Škoda jen že detaily, které si autoři vybájili, z toho udělaly pohádku. Nikde jsem nenašel, že za války naši na MS v Ženevě získali zlatou (protože z dialogu milenců vyplývá, že jde o válečná léta). Nebo že nás Rusové někdy v padesátých na Olympijských hrách porazili o bod (natož o nepodání protestu). Nebo ona báje o tom, že polská židovka přijela ze Švýcar za velkou láskou, žít do naší (Němci) okupované vlasti a dočkala se tu bez problémů nejen osvobození ale i vítězného února 48. Chtělo se mi po vzoru příspěvku Oktavianus napsat KÝČ, ale ona to fakt byla spíš scénáristická sra*ka (postavená na osudu skutečného člověka?). Nečekal bych, že po třiceti letech demokracie se tu budou točit agitky ve stylu let padesátých.

Premiér (2019) (seriál)

Ono hodnotit to jako komický seriál, je trochu přiblblé. Kdo zná Soukupa, ví co je zač a jak na svých pořadech přehrává. Jde spíš o One man show a Jaromír to vzal pěkně od podlahy. Nehodnotím to ve škatulce nejlepší herecký výkon. Nesedí to asi jen těm co obdivují Art a ostatním lepšolidem. A jak jsem si v diskuzi všiml, obdivovatelům 4% gay porna a možná i jejich u nás nejznámějšího gay-porn herce. Ale stejně se mi v diskuzi nejvíc líbil crackonosh (nejspíš také další 4%), se svým doznáním, že si jednou rval do zadku lahev. Jakých úchyláren ti naši odpadoví diskutéři jsou vlastně ještě schopni?

Kluci z hor (2018)

Je to komedie za jednu. Co byste od komedií také chtěli? Dva obstarožní komici ji sami neudělají.

Místa (2014) odpad!

Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Na ČT dokonce uváděn jako "Napínavý příběh o lásce, zradě a pomstě v temné atmosféře devadesátých let....". Proboha, jaké sra*ky se to natáčí s podporu státních dotací? Ani napínavé, ani drama. Kravina, která se tváří moralizovat.

Jezero (2008)

Ten film je tolik ART, že by ho měli přihlásit na Oscara a Nobelovku. Jednu hvězdu za spoustu stromů, rozmazané záběry spoustu černé a chvilku nahé prd*le Dmitrije Kubasova.

Pepa (2018) odpad!

Moji maminku mile překvapilo, že už se zase začali točit Bakaláři. Já se také na Pepu díval, už kvůli mamince jsem to přetrpěl, aby nebyla na velikonoce sama. Doufám že jí nikdo nevykecáte, že Pepíkovi dávám odpad.

Vodník (2019) (seriál)

Poetická kriminálka, to tu ještě nebylo! Viděl jsem samozřejmě zatím jen první dva díly. A vůbec nechápu, proč to tak násilně natahují. Proto také jen dvě hvězdičky. Jinak bych možná dal i víc, dokonce mi nevadí ani kamera, natož herci. Snad jen ta nadčasová vila v polích, jako sídlo kriminálního policejního oddělení. Jako jednodílný film to mohlo mít sílu. Nemusel bych se mořit přemýšlením, proč podezřelou dívenku, která je zjevně bez viny zmlátila matka, nejspíš ale v souvislosti s dopisem, co na ni přišel. Takhle je z toho turecký med, nebo tůdle nůdle, či politická agitka na převlékače ve vlivné porevoluční hajzlíky.

Černé vdovy - Epizoda 3 (2019) (epizoda) odpad!

Kdyby se Mirek skrýval před světem, nasadil by si alespoň černé brýle, maskoval si ty nápadné odřeniny a nebyl by věčně naložený v baru, lidem na očích. V té slátanině je k něčemu jen poručík Colombo alias Polívka. Čekám už jen na závěrečný výslech, kdy si zapálí doutník a tanečním krokem doprovodí odhalení, že vrahem je úplně někdo jiný, než ty tři slépky.

Modrá planeta (1979)

No kdyby to o dvacet let později natočil třeba ten Menzel, byl by to velký ART na Zlatého Lva. ( Samozřejmě že ne s původními herci, kteří už byli dědečky a babičkami.) Ale v těch letech už nebylo třeba snít o nádherné budoucnosti co nás čeká. Tehdy bych mu asi dal i tři hvězdy. Ale tehdy jsem byl ještě naivní muž a ČSFD ještě dál, než lety na jiné planety.

7 dní hříchů (2012)

Úplně zbytečný film o poválečných událostech v Sudetech. Viděl jsem jich takovou spoustu, že téhle slabotě dávám jednu hvězdu leda kvůli vnadným prsům Aničky Šiškové a Vicy Kerekeš (i když ty její jsem viděl nepočítaně). A přímo mne pohoršily titulky na konci. Vážně se musíme omlouvat vyhnaným Sudeťákům, kteří odtud pět let předtím podobně vyhnali Čechy? Čekal bych spíš nějaké moudřejší citace. Jako - Kdo seje vítr, sklízí bouři. - nebo české - Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. či Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... a ne Houdiniho vzývání Českého Lva, jehož priority jsou všem známé.