Špatné vychování (2019)

Hugh Jackman září jako komplikovaný, manipulativní oblastní ředitel, jehož skutečné záměry a motivace nejsou až do konce známy diváky a snad ani jemu samému. Ale kromě něj je ve filmu mnohe pesrtých vedlejších postav, do kterých jsou obsazeni kvalitní herci - především Allison Janney, Ray Romano nebo Geraldine Viswanathan. Cory Finley ví jak nás vtáhnout do světa, který je na první pohled vypadá perfektně, ale stejně jako ve škole, kterou Jackman řídí, je v něm mnoho nedostatků, které nestačí jen zahladit. Jo a Jimmy Tatro jede nakupovat.

Díra (2019)

Ti vrchní komentátoři by měli nechat některé vtipné poznámky a postřehy i na některé komentátory níže. Abychom se i my měli šanci prosadit a obohatit čtenáře. Třeba i dostat bodík, abychom se posunuli nahoru. Ale oni nechtějí nechat nic pro ostatní. Smějou se nám a nabírají sílu z pohledů čtenářů ČSFD.

Provinční městečko E (2019)

Výborný dokument pro porozumnění současného Ruska z pohledu obyčejného lidu ve vesnici, která stále žije z "majestátní" minulosti.

Frontline - Pro Samu (2019) (epizoda)

Pro Samu dokumentuje tragické události Syrské občanské války skrz pohled přímo zasažených lidí, kteří se snaží žít co nejnormálnější život v nejtemnějších podmínkách v dnešní společnosti.

Oblast 51 (2015) odpad!

Nejhorší film, co jsem v životě viděl. Polovinu filmu se ani nedalo poznat, na co se to koukám kvůli rozmazané shaky-cam. Dialogy jsou poslepovány z nejhorších found footage klišé. Jediný způsob, kdy můžou found footage fungovat je, že dokáží přesvědčit o realističnosti zachycených událostí a to se zde neděje od prvních minut díky "hercům" a jejich nereálným interakcím. A to ani nejsou u neuvěřitelně lhostejného prozkoumávání oblasti 51. A doporučuji počkat na neuvěřitelně důležitou po titulkovou scénu.

Neviditelný (2020)

Excelentně gradující psychologický horor. Na počátku jsou skutečné obavy a tragické vztahy, ve kterých dnes žije mnoho lidí, a proto je jednoduché se s hlavní hrdinkou sžít. Pak se do hry dostane ultimátní nástroj pro dominantní psychopaty, který dostane hrdinku do teroru, který nikdo nechce zažít. Napětí od začátku až do konce.

Kočky (2019)

Přehnaně ambiciózní CGI monstrozita z které jsem miloval každou vteřinu. Nejbizarnější film, co jsem dost možná v životě viděl. Herecké výkony se pohybují od excelentních po "hmm, jsem kočka, tak si tu zablbnu". Herci, zpěváci a tanečníci odvádí skvělou práci, nevědomky jak finálně bizarně budou vypadat na samotném plátně s lidskými obličeji na kočičím těle. Film pro milovníky neobvyklého, neskutečného.

Malé ženy (2019)

Tak jsem si zas jednou pobrečel v kině. Nádherné herecké výkony (především Florence Pugh), dojemný, chytře sestavený příběh.

Joker (2019)

K čemu komiksovou verzi Scorceseho filmů, když se můžu podívat rovnou na komiksové filmy nebo Scorceseho a v lepším provedení? Jediné, co funguje na 100% je hudba, která odvádí lví podíl práce, zbytek je promarněný potenciál. Je to fajn film, ale nemusíme si hrát na to, že je něčím více.