• Thriller

Červená řeka (1948)

Pokud jste u westernu zvyklí, že na jedný straně ulice stojí kladnej hrdina v bílým a na druhý straně ulice zápornej hrdina v černým, tak u tohohle filmu můžete narazit na problém. K zápornýmu hrdinovi má totiž asi nejblíž překvapivě John Wayne, a to už od úplnýho začátku, kdy vlastně ukradne půdu právoplatnýmu majiteli. Ale není to tak jednoduchý, ostatně jako celej tenhle film. Prostřední pasáž je hodně psychologická a opravdu dobře zvládnutá. No, a ten konec? Asi měl bejt lepší, ale zase tolik to nevadí. A jedna hláška na závěr: "Ty zavřít huba a prach se tam nedostat" :)

Jenom člověk (2004)

Povedená situační komedie o jednom vztahu mezi židovkou a arabem, jedný šílený rodince a zmrzlý polívce. Doporučuju všem, kdo se chtějí zasmát.

Královna Margot (1994)

Odvolávat se na Dumase, to snad ne...Kdyby tohle zpracování viděl, brečel by i mrtvej. Dějově zmatený, půl hodiny trvá, než zjistíte kdo je kdo a s kým. Francouzi jako tradičně skoro vůbec nemluví, ale vyřvávaj patetický hesla. Všichni, až na výjimky, se chovají jako magoři a bez příčiny začnou vyvádět jak pominutý. Scény na sebe nenavazujou, takže orientovat se v tom jde ztěží. Ale abych jen nehaněl - masakr na svatýho Bartoloměje je natočenej skvěle, Greggory jako Anjou se mi líbil moc a Isabelle je krásná. Ještě slovo k překladu: vážně musel král Karel říkat Jindřichovi Navarskýmu JINDRO?

Mít a nemít (1944)

V tom vyhublým skrčkovi je charismatu na rozdávání. A jen co se objeví Lauren Bacall, zajiskří snad i vaše obrazovka. Je neuvěřitelný, jak si ti dva sedli a to je vlastně jen začátek. Film není špatnej, ale taky nic převratnýho. Všechno to stojí na těch dvou.

Tanec v temnotách (2000)

Vím, že to asi udělal schválně, ale to by se mělo trestat! Mít schopnost vymyslet takovej příběh, mít talent tak dokonale ho vyprávět, mít skvělý herce a k tomu výjimečnou Bjork ( která by měla víc hrát ve filmu a míň ječet na pódiích ), mít tohle všechno a celý to ROZESRAT debilníma rádoby písničkama, který nemaj ani melodii, ani šmrnc, ani text. Trestat. Když si odmyslím ty nesmyslný "hudební" vsuvky, je to za plnej počet. Takhle, pane z Trieru, pouze průměr.

Všechna naše tajemství (2005) (TV film)

Standardní teenage moralitka. Před odpadem ji u mě chrání jen to, že v tom hraje Peggy Bundy :)

Mnichov (2005)

Nenapadlo by mě, že někdy dám velmistrovi tak nízký hodnocení. Má dar mě vždycky zaujmout a krásně vypráví příběhy. Ale tohle bylo strašně dlouhý a nudný. Minulo mě to o několik galaxií.

Moje matka (2005)

Film, kterej rozezní ty nejhlubší struny tam uvnitř.

Sexbomba od vedle (2004)

Jeden z těch filmů, co skončí a říkám si " to bylo docela dobrý " a nevím proč. Nejmíň z poloviny to má na svědomí ta úúúžasná baba Elisha. Naposled jsem ji viděl v House of Wax a to nevypadala zdaleka takhle skvěle. No ale ani ten film nebyl zlej, ale bez ní...no nevím.

Synovec (1998)

Tak trochu Romeo a Julie po irsku. A k tomu vlastně taková psychologická detektivka, jak hlavní postava (a my s ní) postupně odkrývá dost špinavou minulost malýho města. Vcelku zajímavej film.