• Thriller

Vášeň v srdci (2003)

Velmi pěkná a decentní lovestory s jedním velkým zlomem a krásnou Austrálií. Dal bych i pět hvězd, ale nemusím slečnu Collette a ten zlomovej moment mi zkazila trochu hysterickým herectvím. Možná i ta "groteska" s nakládáním se moc nehodila.

Underworld: Evolution (2006)

Zdůvodnění tří hvězdiček: 1) Kate v latexu 2) Kate v latexu 3) Kate v latexu

Pán velryb (2002)

Vlastně spíš čtyři a půl. Přece jen tak tři čtvrtiny filmu byly dobrý, ale ne vynikající. Zato ten závěr je za deset hvězd.

Calvin a Frannie (2006) (TV film)

Je to jakoby rozděleno na několik částí. Ze začátku romantická komedie, potom spíš psycho drama a nakonec naprosto dementní happy end. Ani bych nemusel číst to jméno a věděl bych, že to točila ženská. Ale hlavní hrdinka je dost pěkná a milá ( i když na zabití ), takže dvě **.

Sin City - město hříchu (2005)

Komiks neznam a Rodriguez to u mě měl už nahnutý a timhle se definitivně pohřbil. Jeho kolega v ujetosti Quentin má aspoň dar geniálních dialogů a skrytýho humoru, Rodriguez nemá nic. Nelíbilo, nebavilo. Dvě hvězdy jen za Willise a ten opar tajemna.

Pád Třetí říše (2004)

Pro mě absolutně nepřijatelný pohled na druhou největší svini lidské historie (u mě vede Stalin). Chtělo se snad po mně abych soucítil s bandou "nadlidí" ? Vůbec se mi nelíbí pocit, který ve mně tenhle film chce vyvolat. O to hůř, že je německý.

Zánik Empire Falls (2005) (TV film)

Celá hromada zajímavých postaviček, spousta skvělých herců, výborný příběh, prostě velký zážitek. Lidičky z Empire Falls mi budou chybět.

Konec snění (2004) odpad!

Tohle jsem nebyl schopen dokoukat. O ctrnactkach pro ctrnactky.

Má lepší polovička (2006)

Netradiční námět, netradiční zpracování, trochu netradiční romantická komedie. Až na jednu pasáž, která se tam jakoby nehodila celkem příjemnej filmeček, kterej docela pěkně plyne.

Nájemný vrah to zařídí (2004)

Tak trochu černá komedie, ale moc to nefunguje. Škoda, že nemá víc prostoru skvělá Mercedes Ruehl...