• Krátkometrážní

Trauma (2017)

Páni a dámy, z tohto snímku mám rozpačité pocity. Do istej miery pecka, hlavne čo sa týka scény znásilnenia, ktorú som dlho rozdýchavala. No ďalej..keby sa to trošku inak vyvíjalo, bola by som spokojnejšia. Takže za mňa slabšie tri hviezdy.

Hladová řeka (2017) (amatérský film)

Z vody mám prirodzený rešpekt, takže už len to vo mne naháňalo hrôzu :) Veľmi oceňujem nádhernú prírodu, skvelých hercov (výkrik slečny Nikoly bol mocný) a samozrejme amatérsku tvorbu a to vo všeobecnosti. Ešte by som povedala, že len tak ďalej, ste šikovníj. Stávam sa vašou fanúšičkou :)

Bite (2015)

Pre mňa príjemné prekvapenie z Kanady obsahujúce pár nechutných scén. Z hlavnej hrdinky sa postupne stáva "sympaťáčka", ku ktorej by ste si návštevu dvakrát rozmysleli. Vôbec som sa tých 90 minút nenudila a určite si Bite pozriem ešte raz. P.S. z hmyzu mám odteraz ešte väčšiu fóbiu :)

Čarodějnice (2015)

Uff..niečo tak znepokujujúce som už dlho nevidela. Po mojej dlhšej hororovej odmlke som si lepší film ani vybrať nemohla. Scény (najmä tá s Calebem) mi vyrážali dych. Vrelo odporúčam :)

Inner Depravity (2005)

Už od začiatku sledovania tohto...ako to len nazvať...prostre krátkometrážneho hororu, som mala veľmi nepríjemný pocit, ktorý stále trvá. A o tom to má podľa mňa byť. Veľmi reálne podané a nechutné zároveň.

Angst (1983)

Psycho. Skvelá atmosféra vďaka sympatickému hlavnému "hrdinovi", jeho monológu v hlave a zvráteným predstavám, ktoré vyjadril určite tak, ako si želal. Ja som spokojná, ale k úplnej dokonalosti mi predsa len niečo chýbalo. Žeby iný koniec? Každopádne si pozrite Angst v noci a o zábavu máte postarané :)

The Green Inferno (2013)

Ach....čím začať. Veľmi veľmi som sa tešila..a to som pravdepodobne nemala robiť. Skoro žiadna brutalita, veľa vtipných scén na mňa (viem, že pán režisér je vtipálek, ale popis komédia nevidím), nedostatočne využitý potenciál, dlhé čakanie na prvú akciu. Proste žiadna sláva. Dve hviezdy dávam za nádhernú prírodu a za jednu scénu (i keď aj tá bola komická).

Flowers (2015)

Noo..niekedy sa čudujem sama sebe, že čo to vôbec pozerám. Pri tomto filme je vidno, že aj v subžánri GORE mám značné medzery. Ale ak máte v obľube nechutnosti, tak potom neváhajte. Ja si eštelen zvykám :)

Mlčení jehňátek (1991)

Veľmi veľmi dávno (asi pred 12 rokmi) som prvýkrát videla Mlčanie jahniat a okamžite som vedela, že práve tento žáner ma bude vždy fascinovať. Poďakovanie patrí určite Dr. Hannibalovi Lectrovi, ktorý sa mi stal istým spôsobom blízky a to aj napriek tomu, že bol kanibal. Pre mňa najlepší a najobľúbenejší hororový film. A teraz ma ospravedlňte, na večeru čakám starého priateľa :)

Interstellar (2014)

Už dlho som nezažila niečo tak nádherné pri sledovaní filmu. Lomcovali mnou všetky emócie, ktoré existujú a pri určitých scénach som nedýchala. Neľutujem, že som na Interstellar šla do kina, pretože to umocnilo asi miliónkrát pôžitok, ktorý pri sledovaní filmu vôbec môžete mať. Keď som odchádzala zo sály a sledovala tváre ľudí, mnohí nehovorili nič. Jednoducho onemeli rovnako ako ja. Tento skvost nemôžem ohodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Idem premýšľať, mám o čom....