• Fantasy

Annabelle (2014) odpad!

TOTÁLNE SKLAMANIE !!! Naozaj velmi lutujem, že som minul 6 eur za lístok na takúto bezduchú báchorku. Mojou osudovou chybou bolo, že som si neprecital recenzie. Vskutku, po zažitku z prvej casti, V zajatí démonov, mi ani len nenapadlo, že by to mohlo byt zlé. No príšerne som sa prerátal. Od filmu Anabelle som očakával velmi vela, už dva dni pred premietaním som sa triasol od strachu. Dokonca, v momente ked som zistil že film je prístupny od 18 rokov ( pretože vačšina hororov je od 15- tich ) som čakal že pomna bude musiet príst sanitka. A to čo som videl, nedokázal som uverit vlastnym očiam. Počas celeho filmu sa vlastne nic neudialo, po prvej hodine som mal spočítané všetky kocky na strope kinosály. Typicky priklad filmu plneho nekonecne dlhych prazdnych scen pri ktorych na kolenach prosite boha aby sa už nieco stalo. Do toho ešte zle vykreslené postavy, rovnako aj vztahy medzi nimi, a tisíc krát obohratý, zle vygradovany pribeh plny kliché ktore ste uz milion krat videli a pocas prvych par sekund kazdej jednej scény ste vedeli ako to dopadne. Samotná pointa filmu maximalne nedomyslená, za každym ked sa udialo nieco "paranormalne" som sa sam seba pytal: aha a? Co tím chtel básnik říci ? Preco sa to vlastne stalo ? Jediná scéna ktora stala za zmienku bola počas "velkeho finale" ked hlavna hrdinka stojí na okne a chysta sa skocit aby darovala dušu diablovi a tym zachranila svoju dceru, nekonecne dlha scena vyplnena debilnym dialogom medzi nou a jej manzelom ktory ju prosi nech neskace.. A napokon ked nevyskocila, tak som mal naozaj chut postavit sa a zakricat: Kurva, to ako fakt ?? Na miesto nej sa obetuje nejaka zena s ktorou sa poznaju asi 2 dni a vlastne do teraz nerozumiem preco v tom filme bola, pretoze absolutne nijak nepomohla deju. A v momente, ked sa na platne objavili zaverecne titulky som sa pytal: to ako fakt ? To je vsetko? Anabelle nic nové neprináša a maximalne nudí.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Trapna fraška, vysvetlim preco. Absolutne nejde o hosti ktory su tam, vzdy a v kazdom smere ide iba o samotneho Krausa a jeho One man show. Hádže do éteru vopred pripravené vtipy, urážlivé hlášky a sarkastické poznámky. To vsetko na účet úbohých hostí ktorích ani nenechá dopovedat. Snaží sa predviest a je mu jedno ako velmi tým strápni ostatných. Chudaci asi nevedeli do čoho idu, no na kazdom z nich uz po prvych piatich minutach vidno ze to 100 krat olutoval.

Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

Zobrat hodsijakych ludi z ulice a postavit ich pred kameru, to je take slovenske!

Chicago (2002)

Katherin a Renné su neznicitelne !! Ako dve rozpalene hviezdy zleteli do sveta filmu rovno medzi divakov !!! Genialne bomba ako po scenaristickej a rezijnej stranke tak aj po tanecnej, spevackej a hereckej. Strhujuca a zhava jazda ktora sa nezastavi, bude vas bavit, nadchynat a nasierat az do uplneho konca ! Pribeh je do detailne rozpracovany do dvoch linii : nocny zivot, lesk, tuzba po slave - a boj o zachranu pred zvyskom zivota stravenom v 3. Napravnovychovnej skupine alebo nebodaj v rakve. Dve navonok uplne odlisne temy sa nadherne spajaju a maju toho naozaj vela spolocneho. Film balancuje medzi dovtipom a vaznostou, co sa ukazuje vo vsetkych scenach od drazdivych kabaretnych vystupeni az po popravu nevinnej zeny.

Moulin Rouge (2001)

The greatest thing you ll ever learn is just to love - tak nadherna veta, ked na zaciatku odznela, bol som nadseny! Cakal som romantiku, vášen, bolest, tragediu, sceny prekypujuce umeleckou hodnotou ! No miesto toho sa mi dostalo iba traumatickeho zazitku v podobe: gýč, gýč, gýč a Nicol Kidman v ulohe zlato kopajucej šlapky ! Keby som nevedel ze je to australsky film, pomyslel by som si: typicka americka kravina ! Lacný humor zalozeny na predvadzani sa sice skvelych hercov no v tomto pripade absolutne zlyhavajucich vo svojich ulohach, no nemam im co vycitat pretoze z pokazenych surovín ani najlepsi sefkuchar nic neuvari. K čomu musim dodat ze genialna Nicol ktoru tak milujem, hrala uplne podradnu rolu. Príšerné piesne ktore som si vobec neuzil pretoze boli neustale prerusovane textom. Obrovska degradacia pribehu pocas celych dvoch nekonecnych hodin sposobena nutenymi vtipmi, lacnymi hlaskami, a primitivnymi zvratmi bez ktorych sa dej mohol vyvijat 1000 krat lepsie, nasukanymi totalne vsade a este aj tam kde mi z nich uz naozaj bolo treba zvracat. Pricom som niekedy ani nestihal sledovat co sa v pribehu deje pretoze v prvej polovici filmu postavy tolko rozpravali ze by toho by bolo vela aj na nejaku spanielsku mydlovu operu! Typicky priklad filmu ktore sa silou mocou snazi byt hlbokym, nieco vyzarujucim kuskom no absolutne sa mu to nedari. Mozno by som mohol dat viac hviezdiciek za kostymi a pekne upravene tvaricky hercov, no film v ziadnom pripade nemoze byt postaveny iba na vizualnej stranke. Ak chcete vidiet dobry muzikal, pozrite si Chicago alebo Evitu, ale rozhodne nie Moulin Rouge!!!

Ti druzí (2001)

Nicol Kidman predviedla absolútne nezabudnuteľný výkon. Výsledok je ten že keď si spätne premietať film, v roli Grace si neviem ani len predstaviť niekoho iného. Nicol sa za každým stáva symbolom svojej postavy, to j naozaj vrchol hereckého umenie. Tento film je dokonalý príklad toho ako môžete diváka vynervovat aj bez hektolitrov krvi a nezmyselného kriku teenageriek. Scény sú dokonalo vystavené a napätie bolo neskutocne. A samotné finále a koniec filmu mi vyrazilo dych. Je to úplne niečo iné, nove, je to nieco co vas dostane. Myslím že toto je onen snímok ktorý môžeme považovať za prelom v hororový žánri.

Očista (2013)

Potenciálne prelomový a veľmi sľubný námet bol pochovaný absolútne nelogickym konaním postav úplne proti ľudskému prúdu sebazáchovy. Ako môže maly chlapec ktorý sa trasie iba pri zmienke o očiste v danú noc otvoriť neznámemu mužovi od krvi ? Neotvorili by mu ani keby mu ponukol milión dolárov. Jediný kto konal rozumne bol otec a j ten z ničoho nič zmenil názor, stačilo že mu jeho žena povedala 2 vety a on prestal myslieť na ochranu svojej rodiny a bol ochotný riskovať ich životy a bojovať proti skupine vysinutých bláznov kvôli úplne neznámemu mužovi. Pri tomto "zvrate" sa u otca navyše neudial žiaden proces, žiadne premýšľanie, žiadne uvedomenie. Prvá polovica filmu celkom napínava, druha polovica samé kliche a prvoplanovost