Zmizení (2013)

Tento film si získal moju stopercentnú pozornosť, každá moja bunka čakala čo sa stane. Gyllenhaal ma svojím hraním uchvátil. Ja nenachádzam žiadnu chybu. :)

Dokonalý trik (2006)

Už by to malo k dokonalosti, ale naštvali ma tým fantazijným prvkom. Hrozne! Strašne som sa tešila a užívala si celý ten film až po ten moment, kým tam nehodili Teslu a ten prístroj. Podľa mňa to tým pokazili. A preto 4*

Nic nás nerozdělí (2012)

Silný film. O rodine,ktorá prežila tsunami, alebo o momentoch živelnej pohromy, ktoré sme si nevedeli predstaviť a počas filmu sa nám odhaľujú? Ten pocit, keď sa Noami na konci filmu pozrela z lietadla na zničenú krajinu, a vy ste si naplno uvedomili, čo sa tam skutočne odohralo. (Hviezdička dole za síce skvelú Noami Watts, ale Ewan ma svojím hraním moc nepresvedčil, niekedy až príliš patetické a sentimentálne.)

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Strašne ma štve ako vedia pokaziť dobrý seriál. Prvá séria bola 5 hviezdičková, no druhá je natiahnutá ako žuvačka. A to som tomuto seriálu tak fandila. Čo tam tie ženy dostalo? Aký je ich osud?Piperina minulosť o ktorej tam teraz ešte viac hovoria mi je celkom ukradnutá. Ale kde sa podelo to napätie a vtip z prvej séri? ? Už mi to vezenie ani nepripomína... veľká škoda...

Trabantem až na konec světa (2014)

"Nikdo neví, jak se tam budou auta chovat, ptali jsme se odborníků z ČVUT, ptali jsme se ve specializované zkušebně motorů TÜV, ptali jsme lidí z Jižní Ameriky či trabant vyjde Andy. Těžko říct, zněla odpověď, nejspíš to nepůjde." hovorí šofér trabantu, práve keď prechádzajú Andy. Nemám veľmi rada dokumenty, ale tento ma bavil od začiatku do konca. Úplne najviac! Toľko som sa nasmiala, a hlavne som tam strašne chcela byť s nimi a celé to bláznivé dobrodružstvo zažiť s nimi.

Láska přes internet (1998)

,,Zapnu svúj počitač, už jsem online... je tu mail." K tomu skvelá pieseň Dreams od Zombie, jesenný New York... Skrátka čarovný film so skvelou dvojicou hercov, medzi ktorými to tak správne vrie. Nenávisť vyusťujúca do lásky, jemný nesilený humor (ako to bohužiaľ nebýva vo väčšine romantikách), ktorý Vám vyčarí úsmev...Rozhodne si to odporúčam pozrieť aspoň raz.A nie len ženy :)

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Film som videla už ako malá, možno aj preto ho tak milujem. Ale každý krát sa smejem na niečom novom. Tomáš Holý Vás dostane svojím hraním tak, ako žiaden iný detský herec. Filmu sa nedá nič vytknúť od skvelého deju až po kultové hlášky. Povinná jazda pre všetkých československých fajnšmekerov :)

Velký Gatsby (2013)

Veľké očakávanie, veľké sklamanie. Bohužiaľ. Ani moji obľúbení herci nezachránili tento film. Knihu ani predchádzajúci film s Radfordom som nikdy nevidela, no tešila som sa z toho, že neviem o čo tam ide a budem pohltená dejom. Občas som sa prichytila, že film ma nudí a to mám romantické filmy veľmi rada. Tragický osud jednej lásky mohol byť zaujímavý, mal nás dostať, ale podaním ako bol film spracovaný(a to nehovorím o tej hudbe), to pre mňa úplne zabili.

Kmotr (1972)

Na tento film som sa veľmi tešila. Kniha je jedna z mojich najobľúbenejších. Stelesnenie Putzovho krstného otca v Brandonovom podaní bolo podľa mojich predstáv.Taktiež hudba vystihla atmosféru dokonale, ako som si to predstavovala. Avšak ostatné nemôžem ohodnotiť na plný počet. Film mi prišiel len ako doplnok ku knihe, mnoho skvelých knižných momentov nezachytil a aj čaro príbehu sa pre mňa trochu stratilo. Ak ste však nevideli ani nečítali krstného otca, rozhodne začnite s knihou. Napriek tomu ide o film, ktorý stojí za to, no je v mnohých smeroch podľa mňa preceňovaný.