Den, který změnil Norsko (2020) (seriál)

Seriál o tom, ako je Nórsko plné rasistov a vďaka chybnému systému môžu prezentovať svoje rasistické názory a ďalej ich šíriť... O tom ako nefunguje nórska polícia ani sociálna kuratela... Možno to ani nebolo cieľom, ale môj obraz o Nórsku ako krajine sa zmenil k horšiemu.

Den, který změnil Norsko - 30 minutter (2020) (epizoda)

Táto časť sa venuje hlavne kritike nórskej polície, a to nielen v Breivikovom prípade. To by od takej krajiny ako Nórsko človek nečakal.

Den, který změnil Norsko - Oslo (2020) (epizoda)

Oveľa dynamickejší diel. A vyzerá to tak, že v Nórsku je rasizmus rovnako rozšírený ako na Slovensku.

Den, který změnil Norsko - I verdens beste land (2020) (epizoda)

Podľa názvu som čakala, že pôjde o dokument alebo potom miniseriál, ktorý sa bude venovať len tej udalosti na ostrove. Nie je to tak, za čo som rada. Venuje sa pozornosť aj príbehom iných ľudí. Páči sa mi to. Som zvedavá, ako dopadne prípad malého chlapca a ako bude dej postupovať.

Barbie (2023)

Ten začiatok a ten infantilný svet barbie mi prišiel taký trápny, že som to skoro vypla. Našťastie som vydržala a asi v 15. minúte hlavná Barbie začína mať rozum... ide to dobrým smerom, až sa z toho vykľuje boj o moc medzi matriarchátom a patriarchátom... mám pocit, akoby som bola o 50 rokov späť. Som feministka, no to neznamená, že nerešpektujem mužov, že im chcem brániť v nejakej sebarealizácii alebo im chcem zle... feminizmus v tom nespočíva... mne v tomto filme bolo tých mužov ľúto. Najprv Kena. Potom, keď ho ukázali v takom svetle, že je "jednoduchší", mi bolo ľúto mužov všeobecne, lebo akoby ich Ken reprezentoval... Je to celkovo primitívny film... Vôbec matriarchát ani patriarchát nie je o tom, čo bolo zjednodušene podané v tomto filme. Rozmýšľala som medzi dvomi a tromi hviezdičkami, napokon som dala tri... ale to len preto, že film má nejakú kvalitu, ale obsahovo, no aj vizuálne pri niektorých scénach je pre mňa veľmi problémový.

Clickbait - Odpověď (2021) (epizoda)

Myslím si, že tá záverečná časť má za cieľ ľudí prekvapiť. Asi si myslia, že najdôležitejšie je, aby koniec bol originálny, ale ja neviem... nejako sa mi to nepozdávalo. Nie som spokojná...

Červená, bílá a královsky modrá (2023)

Musím uznať, že keby som hodnotila objektívne, dám tri hviezdičky, ale dala som štyri, pretože sa mi to proste páčilo. Hoci takto pozitívne to v živote nefunguje a poriadne dlho ani nebude, medzi hlavnými hrdinami tá chémia funguje a to poriadne :)