Aladin (2019)

Myslím, že pre mladšie publikum je to celkom fajn rozprávka, pretože deti majú radi spev a pekné farby. Nesedia mi však niektoré obsahové súvislosti. Aladin je zlodej, ktorému nevadí kradnúť a podvádzať, predsa sa však vie dostať do jaskyne pre zázračnú lampu, pretože má „zlaté srdce“. Aké ponaučenie z toho pre deti vyplýva? Zlaté srdce môžeš mať aj keď kradneš a podvádzaš? Musím ešte vo verzii s dabingom vytknúť falošný spev princeznej, ktorú som musela stíšiť, lebo ma z toho rozbolela hlava.

Addamsova rodina (2019)

Prečo to spravili? Obľúbená rodina Addamsovcov zasadená do súčasnosti a pretransformovaná do amerického povrchného gýču. Keď si režiséri, vďaka ktorým uzrel svetlo sveta animák Buchty a klobásy, zmysleli, že vytvoria ďalší prepadák, tak im mali zakázať, aby to urobili práve rodine Addamsovcov.

Beullaek (2017) (seriál)

Prvé časti seriálu sú veľmi zaujímavé. Motív smrti, videnia smrti, či bezcitného smrťáka, ktorý začína pociťovať ľudské city, je perfektný. Ako to zvykne byť v kórejských seriáloch, tak sa objavujú zvraty a nové informácie z detstva, či vzájomné prepojenie hrdinov. Na môj vkus však týchto zvratov bolo už priveľa. Napokon záver vyznieval ako nedotiahnutý žart, ktorý nemyslí na divákov. Ale prečo? Väčšina kórejských seriálov má 16 častí, tento má 18, a predsa posledná časť bola na môj vkus odfláknutá. Myslím, že v seriáli sa zároveň objavili motívy, ktoré chceli neskôr využiť, neskôr sa však vytratili a zabudlo sa na ne.., napr. zábavný park uprostred lesa v noci a pod.

Yeougaksibyeol (2018) (seriál)

Stars Of Fox ma nepresvedčil tak ako kórejský seriál Secret Garden, napriek tomu, že majú rovnakého režiséra. Seriálu nemôžem nič osobitne vytknúť, avšak ani naopak, nič vyzdvihnúť. Seriál ničím nevybočuje z radu. Ide o priemernú kórejskú drámu. V seriáli nie je až tak veľa postáv, takže dej nie je prekombinovaný. Láska medzi hlavnými postavami vzniká postupne, pomaly. Chýbajú mi nejaké "výrazné scény", ktoré by som si zapamätala a rovnako aj herci mi prídu skôr takí nevýrazní.

Melodie mého srdce (2007)

Rozprávka o malom chlapcovi (hudobnom géniovi) z detského domova, ktorý vďaka melódii svojho srdca nájde svojich rodičov. V hlavnej úlohe je Fredie Highmore z čias, keď bol ešte zlatý chlapec a dobre sa naňho pozeralo. To, čím zaujal vo filmoch ako dieťa, sa z neho teraz vytratilo. Veľmi pekná rozprávka, po ktorej na chvíľku začnete hlbšie vnímať všetky zvuky vo svojom okolí.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Veľmi dobre zvládnutý animák, ktorý na dnešné pomery určite patrí medzi tie najlepšie. Motívom moderných technológií a sociálnych sietí zasadený do dnešnej doby. Mne osobne sa dvojka páčila ešte viac ako jednotka. Je to rozprávka, ktorá je vhodná ako pre deti, tak aj pre dospelých. Dobrý humor a hlášky, ktoré pobavia aj dospelých.

Gieokeui bam (2017)

Prvá polovica filmu veľmi dobrá. Napínavé a udržuje si pozornosť diváka, avšak druhá polovica filmu je akoby iný film, ktorej kvalita je omnoho slabšia. Záver je tiež slabý. Je to škoda, lebo filmu sa nedá uprieť originalita. Pre kórejské filmy je typické, že sa snažia hrať na city a vo väčšine filmov sa im to aj darí, avšak tu sa im to veľmi nepodarilo. Prvej polovici filmu by som dala 4 hviezdičky, druhej polovici dve, takže výsledné hodnotenie dávam tri hviezdičky.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Príbeh dievčaťa z rodiny s domácim násilím. Nesympatické postavy. Komédia bez humoru, alebo s humorom, ktorému ja nerozumiem. Pre mňa zbytočne dlhý film, ktorý som pretáčala, lebo ma to nudilo, príliš veľa postáv, ktorých príbehu sa venovalo príliš veľa pozornosti. Námet je dobrý, spracovanie sa podľa mňa nepodarilo.

Grinch (2018)

Pre mňa sklamanie. Dlho som na túto rozprávku čakala. Po zhliadnutí jej však nemôžem dať ani priemer, čiže tri hviezdičky. Rozprávka bola nudná. Niektoré časti som pretáčala. Celá rozprávka mi prišla skôr taká povrchná. Veľa vecí by si žiadali väčšiu hĺbku a iné naopak, menej. Napr. príbehy postáv nedostali dostatok priestoru a to sa netýka len vedľajších postáv, akou je Cindyna mama, ale aj samotného Grincha. Vzťah Cindy a Grincha je tiež povrchný, minimálny priestor dostane len na záver rozprávky. Grinch nemá vtipné hlášky ako vo filme z roku 2000. Film si viem pustiť aj každý rok a stále ma baví, je v ňom tá vianočná atmosféra, ktorá tu pre mňa absentuje. V rozprávke sa vytráca aj samotný charakter Grincha ako niekoho kto nenávidí Vianoce. Skôr ide o to, že je osamelý. Pre mňa ide o povrchnú rozprávku zakladajúcu sa na klišé, ktoré sme už stokrát počuli a videli. Rozprávka je fajn na jedno zhliadnutie alebo pre malé detičky, ktorým stačí aj vreštanie kozy a určite sa zasmejú.

Tunel smrti (2005) odpad!

Keďže je horor mojím obľúbeným žánrom, rozhodla som sa, že urobím výnimku a pozriem si tento film bez toho, aby som si predtým pozrela hodnotenie na csfd. Bola to chyba :D Film neodporúčam ani ako spôsob ako zahnať nudu..