Dexter - Nová krev (2021) (série)

Celkom som sa tejto novej série bála, ale nemusela som byť vôbec sklamaná. Dej pekne plynul. Dobre sa na to pozeralo a Harrison hral svoju rolu dobre. Naozaj škoda toho blbého finále. Okrem poslednej časti to bolo celkom fajn.

Podivný případ Natalie Grace (2023) (seriál)

Prvá séria: O tom, ako ani v ďalekej Amerike nemusí systém úplne fungovať, resp. môže podľa toho, koľko peňazí máte. Naoko "ideálna" rodina si adoptuje choré dievčatko, ktoré možno nemalo celkom zvládnuté sociálne zručnosti, keďže predtým nemalo žiadne stabilné prostredie, kde by ju to naučili... Rodičia to však nezvládli. Inšpirovali sa filmom Orphan a vďaka tomu, že boli pri peniazoch, tak dali súdom zmeniť vek adoptívnej dcéry, aby malo papierovo 22 a nemuseli byť za ňu zodpovední. Keď proti nim začal súdny proces pre zanedbanie starostlivosti o Natalie, tak sa ona posudzovala ako dospelá osoba, aj keď v tom čase mala len 9. Jej nevlastný otec si najal troch drahých právnikov, ktorí na tom 24 hodín robili a pravdepodobne aj sudca dačo dostal do vrecka... Absolútne nebrali do úvahy, že bola maloletá, čo dokazovali DNA testy. Postihnuté dievča bez peňazí nemalo žiadnu šancu.. Otec falošný had, matka manipulatívna tyranka. Mali by byť obaja súdení za fyzické a psychické týranie. Druhá séria: Príbeh z pohľadu Natalie. Na môj vkus sa to veľmi ťahá, k všetkým tvrdeniam otca z prvej série sa Natalie vyjadruje. K niektorým sa vyjadrí tromi či štyrmi vetami, pričom všetky znamená to isté, len to povie buď inými slovami, alebo vo vete použije slová v inom poradí. Oceňujem rozhovor otca s Natalie, keď si vyjasňujú veci face to face. A otec aj v tejto sérii má úplne prehnanú gestikuláciu a mimiku, neraz sa rozreve. Je možné, že aj v bežnom živote tak funguje, že to nehrá len pred kamerami. 2. sériu by som hodnotila tromi hviezdičkami, ale posledný diel prevyšuje všetky ostatné. Od polovice veľmi dojímavá časť. A na konci príde šokujúca informácia, vďaka ktorej zistíte, že bude pokračovanie. A som zvedavá. No verím, že všetko sa vyjasní a Natalie bude šťastná, tak ako aj jej nová rodina. Pôsobia na mňa ako dobrí ľudia.

Vrah mé dcery (2022)

Ten príbeh je veľmi silný. Nehodnotila som príbeh, skôr spracovanie. Myslím, že filmové spracovanie udržalo viac moju pozornosť. Tu mi to prišlo zdĺhavé. No pred tým otcom klobúk dole. A ten systém nebudem ani komentovať... Myslím, že na Slovensku by to bolo podobne.

Věčně mladá (2015)

Tomuto filmu som sa dlho vyhýbala, ale ukázalo sa, že nebolo prečo. Bolo to dobré. Hoci neviem, či starnem, ale keby si Adaline vybrala Harrisona Forda namiesto mladého Ellisa, bola by som oveľa spokojnejšia. Medzi nimi to oveľa viac fungovalo. Hlavná dejová linka mohla byť o nich dvoch.

Minyeoui tansaeng (2014) (seriál)

Téma veľmi dobrá a dobre sa na to pozeralo, no nerozumiem, načo to má toľko častí. Mohlo sa to skončiť omnoho skôr, úplne by stačilo aj 16 častí alebo menej. A v posledných častiach, keď už bolo jasné, že vyjde pravda na povrch, čakala som, že sa hlavná postava nejako nečakane prejaví, keď to tak predlžovala, ale neprišlo žiadne prekvapenie. A chápem aj to, že jej povaha sa musela postupne meniť, ale nie som si istá, či na konci to už nebolo príliš, hoci musím pochváliť, že jej postave som verila od začiatku do konca - talentovaná herečka. Posledná vec, ktorú by som vytkla, že Sang-jin Han sa mi na hlavného záporáka vôbec nehodil, nieže na hlavného, ale vôbec sa mi na záporaka nehodil. Jeho postave som neverila. No je to dobrý herec, ale skôr ako kladná postava.

Marie Antoinetta (2006)

Keď som si všimla, že Mária Antoinettu hrá Kirsten Dunst, mala som pochybnosti, ale bolo to zbytočné, svoju rolu zahrala veľmi dobre. Film má dve hodiny, ale vôbec sa to nezdá. Skôr si myslím, že práve posledná štvrtina sa snažila spracovať príliš veľa rokov z ich života. Táto časť by si zaslúžila ďalšiu hodinu. A, samozrejme, priestor by si potom zaslúžila aj časť, keď bola popravená.

Nepoučitelní (2013)

Rozmýšľala som, koľko hviezdičiek dať, napokon som sa rozhodla, že dám 2, lebo film bol nudný. No Jennifer Aniston je neuveriteľná a zaslúžila by si aj 4 hviezdičky. Určite film odporúčam vďaka Jennifer. No je to taká oddychovka, nečakajte nič prevratné.

Vjeran Tomic: Pařížský spiderman (2023)

Z tohto dokumentu mám veľmi zmiešané pocity... Muž, ktorý dokáže liezť po domoch, a veľakrát sa niekde aj vkradne a niečo ukradne, aj keď tam obyvatelia domu spia... A svoje činy ospravedlňuje tým, že niekto má peňazí viac, druhý menej, a preto ten druhý môže kradnúť od toho druhého... proste jednoduchý zlodej, ktorý väčšinu života strávil vo väzení. Peniaze, ktoré takto získa, hneď rozfláka, lebo je veľmi finančne negramotný... a keď sa mu začne máliť, tak prejde na krádeže drahých obrazov... Dokument sa ho snaží vyzdvihovať, aký je slušný a schopný... no keď má možnosť, hneď práskne toho druhého, aby dostal menej rokov väzenia... A potom si nabalí staršiu bohatú ženu, aby bol zaobstaraný. Môj názor je, že takéto zbytočné dokumenty by sa nemali natáčať a zlodeji by sa nemali oslavovať...

Nikdo tě nezachrání (2023)

Mne sa to páčilo, počas celého filmu neprehovorí, možno povedala dve slová a to bol celý film :D Netreba ani titulky, ani dabing :D Asi za to si u mňa získala o hviezdičku viac. a celkom dobre to plynie... Ten záver mohol byť transparentnejší, ináč v pohode, priemerné sci-fi, čo asi aj bolo cieľom.

Bez lítosti - Jaroslav Stodola (2023) (epizoda)

Pre mňa to bolo zdĺhavé, pomalé. Možno aj preto, že veľmi ťažko sa dalo rozumieť tomu Jaroslavovi - myslím jeho reči, artikulácii. Pri ňom by som prijala aj titulky. Čo ma šokovalo, ako obaja hovorili o tých vraždách bez akejkoľvek emócie... dokonca sa Jaroslav smial na tom, ako mu spadlo telo... Myslím si, že keby takíto boli prepustení, že by im nevadilo opäť niečo podobné spáchať, keďže som v nich nevidela emóciu ľútosti alebo že by mali pocit, že to bolo niečo zlé.. A ako sa ľutoval, že mal ťažké detstvo, to tiež je len výhovorka. Keby na konci neprejavil emóciu pri otázke, či sklamal svoju mamu, myslela by som si, že je to psychopat.