• Pohádka

Hlavně nezávazně (2011)

Nic to ve me nezanechalo. Normalni tuctovy romanticky film, s tim rozdilem, ze jde dokoukat. Nejhorsi je ze je pruhledny jiz od zacatku a ani hvezdne obsazeni to nicim nezachrani. Vtip a ani komedialni rovina tam taky neni, navic spousta dialogu a radoby vtipnych narazek je taky tak nejak predvidatelna. Jak uz bych tak pulku nekde slysel. Takze LIBI 40.

Nymfomanka, část II. (2013)

No....dokoukal jsem to cele. I ten druhy dil "filmu". A nezmenilo to na mem nazoru po shlednuti prvni casti nic. Jsem rad, ze jsem za tohle dilo nevynalozil zadne penize, protoze bych si to mohl vycitat, ze prachy se z okna vyhazovat nemaji... Vetsi zazitek a lepsi pocity by ve me vyvolaly ty dva vizoury prolite hrdlem a dokonce i kdybych odpovidajici baksis(myslim tim cenu vstupenek do cinemaxu nebo cenu CD) vhodil do automatu, tak by ten pocit byl lepsi. A to uz vubec nemluvim o venovani tohoto obulusu cikance na parkovisti po zakleti pedalu a darovani cikanskych bylinek... Myslim si ze titulek k filmu by se mel zmenit na "Otevrena studie jedne psychicky narusene a nemocne k...y podle kontroverzniho....", ale nevim, zda bych tim neurazil cast zenskeho pokoleni "socialnich pracovnic"! A jeste dodatek. Chudak Stellan, jedina krasna role "filmu", ktera je tak ponicena v zaveru! Mam jej jako herce mnoha tvari rad. Takze?!? NELIBI 10. Zase jen za kameru, zvuk, atd.

Nymfomanka, část I. (2013)

Asi tyden se odhodlavam napsat par slov k tomuhle "filmu". Musim to dat do uvozovek, protoze ve srovnani s jinou tvorbou jinych panu reziseru, to v tech uvozovkach proste musi byt! Tyden mi trvalo, nez to ze mne muze vylezt... Na zacatku byly pocity, ze to konecne musi byt bomba, kdyz se nekdo podiva do hlubin duse nymfomanky, zeny, ktera to potrebuje. No a vylezly z toho zamlzene a matne vzpominky na detstvi, nebo spise mladi a jednu kazetu VHS, ktera uz mela neco za sebou a na ni byla vcelku dobra kopie Emanuelle. Nevidim v tom zase takovy rozdil. Snad jen to, ze na te VHSce bylo klasicke porno, ktere si na nic nehralo a bylo to porno. Tento "film" ve mne nevyvolal zadne emoce, a nezanechal zadny hluboky divacky zazitek. Dokonce ani neuspokojil touhy po poznani nejakeho typu tvare zeny a ani klasicke touze po sprostem pornu. Myslim si, ze jiz v pulce prvniho dilu jsem premyslel co asi tak bude v tom druhem! Co by tam asi tak mohlo byt! Nic jako v tom prvnim. Kdyby alespon volbou hlavni hrdinky-herecek byly ukojeny dve hlavni skupiny muzskeho pokoleni (hornaci a dolnaci), ale bohuzel valna vetsina scen pouze zavdava naznaky a vzruseni pro mensinu holcickovsko-detickovsko-pedofilnich oci. Proste musim k tomuto "filmu" pouze dodat ze jsem rad, ze jsem na to nesel do kina a jeste vice jsem rad, ze jsem ani ten listek neplatil a uz nejvic jsem rad ze to cedecko jsem taky neplatil. Bohuzel ve vsech pripadech bych musel zkonstatovat, ze by to byly vyhozene penize... Takze zaver NELIBI 10!!! Tech deset je jen za zpracovani, kameru a zvuk....

Rozmarné léto (1967)

Po mnoha letech jsem tento film dostal do rukou a opet zpusobil to same jako pred lety. Vzhledem k tomu, ze ta utla knizecka Vancurova se pro mne opravdu neda precist, nekolikrat jsem se pokousel a byt tohle dilko ma opravdu jen "par" stranek, tak se mi jej nepodarilo prelouskat. Myslim si, ze i kdyz bych byl zhuleny, tak by to neslo... Poetika tohoto filmu je kouzelna, obsazeni je excelentni a je to jeden z nejkrasnejsich pocinu pana Menzela. Proste to nejak vse do sebe zapada a koresponduje s dobou, ve ktere se to odehrava. Proste kouzlo let minulych. Pro mne jeden z filmu pana herce Hrusinskeho, kde kolem nej soucasne exceluji vsichni. A pro mne jediny zpusob jak zvladnout knihu tehdejsi "povinne cetby"! Po mnoha letech se na tom rozmarnem nazoru nic nezmenilo, takze musim skonstatovat porad LIBI 100!!!

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Tak jak proste nemam rad humor Adama Sandlera a k tomu jeho samotneho, tak tenhle film se mu povedl. Znam ho v originale s titulkama i v ceskem dabingu a oboji je ok. Specificky zidovsky humor a izraelci s palestincena na jednom miste, na jedne ulici. Proste parada. A pokud jste se s nekym potkali v realnem zivote, nebo byli v tech koncinach, tak Vam to urcite neco "presne" pripomina... To pocit a celkovy nazor samozrejme velmi umocnuje. Hodne povedena komedie, ktera jde skouknou i podruhe... Dobry tip pro pobaveni a uvolneni. Proste komedie! LIBI 80+

100 sladkých holek (2000)

Velmi vtipna teenegerovska komedie, jako kazda "americka" pritazena na nekterych mistech za vlasy nepochopitelnou situaci. Ale v zasade dobra zabava s vtipem a dobrou pointou. Jen opravdu zbytecne ukousnute jazyky... Jinak vtip a hezke holky tomuhle dilku nejdou uprit. I kdyz ten pribeh je citatelny od prvniho okamziku. takze LIBI 60!

Fargo (2014) (seriál)

Mam tenhle serial, ktery posbiral ceny a jsou na nej vesmes kladne ohlasy, nachystany ke koukani cely a nejsem schopny se prehoupnout pres druhy dil. Nejak mi to nesedi... Neni to problem vypravy nebo hereckych vykonu. Ti herci jsou vynikajici a Billy Bob je okouzlujici! Ale nejak mi to v kontextu vynikajiciho filmu neleze pres pysky. Tezko rict, jestli vubec budu pokracovat v koukani od dilu 3 dal. Takze zatim NELIBI 40. Pokud to dokoukam, tak budu aktualizovat...

Fargo (1996)

Genialni film od bratru Coenovych. Pribeh relativne zalozeny na normalnich skutecnostech americkeho malomesta. Vsak kroky hlavnich osob a vyvoj deje uz tak standardni neni. Film ktery se hlta uplne stejne jako dobra knizka. Jednim dechem. A zustava tam nekde ulozeny i po letech. Proste krasna podivane, ktera nejde predvidat! To je asi nejvetsi deviza tohohle dilka. Nic jineho nejde rict, musi se videt! LIBI 100

Divergence (2014)

Dostal jsem se k tomuhle filmu minuly tyden, a musel jsem si jej pustit jeste jednou. Vcera. Neco mi na nem vadilo a porad jsem nemohl prijit na to co to bylo. Uz to vyvstalo. Pribeh dobry, zajimava variace na "svet po svete", mnohokrat ve filmu pouzite tema, v ruznem podani hruzy, hrdinu, akce ci romantiky. Herci taky slusne vybrani a alespon pro mne neokoukani mozni novi hrdinove. Hlavni hrdinka i bez makeupu normalni hezka holka. Moc se mi pribeh a zpracovani libilo. A ted teda tri veci, kvuli kterym jsem se na to musel podivat podruhe, abych si nevymyslel... za1.: kdo v castingu udelal chybu??? Hlavni hrdinka je dle meho soudu drevo a neverohodna sportovkyne. Asi se nekdo mel zamyslet nad tim, ze pro tu roli by mela byt vybrana osoba alespon trosku sportovniho typu. Nektere pohyby jsou bud umele a nebo drevite. A jde to videt... za2.: hodne pruhledne zalaskovani v prvnim spolecnem obraze, a la Danielle Steel... za 3.: konec. Na konci chybel pouze titulek ...to be continued... :-)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Protoze mam rad sci-fi, mam rad i tento serial. Konecne se mi ho podarilo skouknout cely. Protoze v nasich cesko-slovenskych televizich byl pouzit vzdy jako vypln a presouvan na nesmyslne casove lokace. Byt je v nem spousta veci pritazenych za hlavu, nepochopitelnych, tak jsou vysvetlovany na radoby vedeckem zakladu, ktery by pochopilo snad jenom konzilium vedcu a doktoru mnoha vedeckych oblasti. To znamena pokud zkusit verit a unaset se dejem je to parada od zacatku az do konce. Take obsazeni je neokoukane, pokud pomineme ucast Joshui v "dawsons greek". Pochutnal jsem si na nem asi v rozmezi tri tydnu, tak jsem jej i skoro cely pochopil. Po Aktech X konecne neco na co se da divat. A taky kladne hodnotim to, ze autor a produkce vi, kdy skoncit.

Ovládací panel
8. nej uživatel Trinidad a Tobago