Tai Hong Tai Hien (2014)

Film obsahuje 4 duchařské minipříběhy rozdílné kvality, ale díky krátké stopáži je lehce strávíte, možná kromě toho posledního, ten se fakt blbě kouše :) Nejvíce mě zaujal příběh číslo 2 a 3. Druhý příběh pojednává o mladých návštěvnících bordelu. Kluci pokukují a pokukují až se najednou vše zvrtne v nefalšovanou hororovou parodii alá Dead Snow, více slov netřeba :) Třetí je o vraždě milenky v liduprázdém hotelu. Mladíček s kytárou se nechvíli poté ubytuje v témže hotelu a co by mu ani babička nepřála, začne ho celkem dost intenzivně obtěžovat duch zmíněné milenky. Hezky temné a finále, které opravdu nebudete čekat :)

V bolestech (2013)

Příběh mladíka co má uzel v mozku, respektive uzel cév. Ztráty vědomí nejsou u něho ničím výjimečným. Vydá se tedy z kamarádem na cestu kolem světa ať z toho nemá těžkou hlavu :) Jenže postupem času se s ním dějí čímdál podivnější věci. Hlavní pointu se dozvíte ani ne v polovině filmu a díky tomu se film může rozjet na plné obrátky. Film je točený z vlastního pohledu více kamerami a při akcích a honičkách vám přijde, že koukáte na nějakou videohru :) Rozhodně stojí za shlédnutí, ale po druhé bych ho vidět nemusel :)

Zombieworld (2015)

Dobrý večer u sledování naší vaší televize. Dnes tu máme několik reportáží ohledně šíření zombie nákazy. V první reportáži se podíváme jak to vlastně všechno začalo. Ježíš, to je ten co stál u zrodu konce světa. Povídá se, že léčí dotykem, jenže pan všeznalec ve snaze oživit mrtvého Lazara z nebožtíka udělá úplně první zombii na světě....Naprosto šílená brutální gore parodie, kde nechybí ani zombie kovbojové a římané a ve které uvidíte tolik způsobů likvidace nemrtvých až se vám z toho budou protáčet bulvy.

Prokletý klaun (2014)

Tak takového klauna jsem nečekal. Žádný vyšinutý vrah nýbrž obyčejný realitní makléř, jehož synáček slaví narozeniny a objednaný klaun nedorazil :( Tatík slíbí, že najde náhradu. Na půdě jednoho z prodávaných domů narazí na truhlu s kostýmem klauna. Jaká to náhoda. Obleče se do něho a jako správný otec udělá synáčkovi super oslavu. Jenže poté zjistí, že z obleku se v žádném případě nedostane, jelikož se jedná o oblek prokletý. Každým dnem se tatínek mění v čímdál většího bubáka a snaží se zjistit jak kletbu zrušit.

Noc oživlých protinožců (2014)

Domácí variace na Šíleného Maxe, která ani na vteřinu nenudí. Tajemné komando sběračů lidí, na můj vkus málo šílený vědec, ale na druhou stranu pěkné masky, headshotů snad tísíc a celkově uvěřitelné prostředí. Největší překvápko je odčerpávání krve ze zombíků, jelikož auta už na benzín nejezdí :D

I Will Follow You Into the Dark (2012)

První hodina je romanťák jako Brno, ale poté atmosféra zhoustne a začínají se objevovat první temné otazníky, na které až do samotného konce nenajdete odpověď. Bohužel se celý film hrozně táhne a cca 60 minutová stopáž by mu jen prospěla. Absolutně nevýrazné vedlejší postavy jsou další třešničkou na dortu. Film doporučuji jen v případě, že kromě návštěvy tchýně nemáte nic lepšího na práci :)

The Human Race (2013)

Právě rozcvičující se hluchoněmá běžkyně se svým kamarádem, holka co právě vyhrála boj s rakovinou, válečný veterán a dalších cca 80 lidí se zničehonic objeví na začátku podivného závodu o svůj život. Pravidel je pár a navíc jednoduchých jako facka. Tak honem honem, jestli Vás někdo předběhne o 2 kola, zemřete. Nikdo nikoho rozhodně šetřit nebude. Film je koukatelný, taková nenáročná jednohubka. Rozhodně zajímavé, hlavně konec :)

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Otec zavražděné holčičky na vlastní pěst pátrá po vrahovi a narazí na tichého místního učitele. Koupí si barák a pana učitele si ve sklepě bere pomalinku do parády. Opravdu pomalinku, protože plánovanou torturu stále něco přerušuje a když se nakonec u dveří objeví dědeček oné holčičky neudržíte se nesmát. Údajný vrah se ale ne a ne přiznat. Mučitelé si ale pochybení nepřipouští a tak si pána pěkně vychutnávají. Kde je pravda se dozvíte až na samotném konci a s údivem Vám pusa vytvaruje písmeno O.

La casa del fin de los tiempos (2013)

Tento film by s přehledem mohl vyhrát soutěž s nejvyšší počet bouchnutí do dveří. Jinak velmi příjemné pokoukání a při vyloženě husté poslední půlhodině vám zaručeně brada spadne pod gauč.

Borgman (2013)

Nechvátat se v tom filmu vyplatí, vše je od začátku do konce přesně nalajnované, ale proč ? Tolik otázek a žádná odpověď ! I přesto od začátku velmi napínavé a rozhodně stojí za shlédnutí i když Vám pak otázky z filmu nejspíš jestě pár dnů budou vrtat hlavou.