Ghoul (2015)

Nuda, naprostá nuda...má velká očekávání podpořená zkazkami bulvárních novinářů a zmínkami o Andreji Čikatilovy, zůstala zcela nenaplněna. Film tvářící se jako Blairwitch s hrdiny, kterým smrt nejen přejete, ale přímo ze za jejich brzký konec modlíte a po Andrejovy 3/4 filmu ani památky...ne, že by se to v závěrečné fázi zásadně zlepšilo. Stejně jako většina ostatních spolusedících jsem s kina odcházel s větou "Co to k....a bylo?" na rtech.

Mrtvý sníh (2009)

Pro fanoušky žánru naprostá pecka:-) Já dávám automaticky hvězdu navíc za zombies, díky čemuž se Mrtvý sníh dostane na pět hvězdiček. Zápletka klasická, i když ozvláštněná ozvěnou Druhé Světové, zpracování kvalitní, film rozhodně nenudí a i naprostá klišé umí podat velmi zábavnou formou:-)

Vesmírní trakeři (1996)

Béčko jak má být, po letech je to věru osvěžující, návrat do devadesátých let, který rozhodně neurazí, ani neunudí;-)

Plivu na váš hrob (2010)

Sice jsem neviděl původní verzi, takže nemůžu srovnávat, nicméně v této variantě je první cca hodina dost nudná, pak následuje poměrně dlouhá explicitní scéna znásilnění a konečně dojde na o poznání zajímavější druhou polovinu filmu s poměrně vydařenými metodami pomsty. Takže kol dokola vzato, není to nic co by bylo nutné vidět, ale večer u televize vám film asi nezkazí.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jelikož jsem jedničce dal pět hvězd, v tomto případě musí být hodnocení shodné, ačkoliv film by si zasloužil i víc:-) Sly se vrací v ještě lepší sestavě a přestože jsem měl poněkud obavy z angažování Chucka Norrise a jeho zásahů do filmu (údajný požadavek na snížení přístupnosti a tím pádem zmírnění akčních scén...) k ničemu podobnému nakonec nedošlo a scény s Chuckem patří k nejzábavnějším v celém filmu...ten chlap je prostě Frajer:-) Tentokrát i Arnold přiložil zbraň k dílu a jeho nejslavnější hláška zde nabírá díky Bruci Willisovi zcela nový rozměr:-D Absolutní nutnost pro fanoušky žánru a řekl bych, že i ti co jedničce vyčítali drobné nedostatky budou s dvojkou spokojeni. Já každopádně spokojen byl a už se těším s čím a kým přijde Sly ve trojce...

Expendables: Postradatelní (2010)

Silvestr si udělal radost a pozval na párty i kamarády z dávných časů klasických akčních filmů...nic víc by ani nebylo třeba dodávat. Klasická zápletka, film plný akcí, hlášek a nostalgii vyvolávajících momentů...jakožto milovník žánru dávám plný počet, přestože seriózně bych dal 3-4 hvězdy, ale radost a návrat do dětství které ve mě film vyvolal si zaslouží plný počet, ostatně na filmy přece chodíme kvůli přesně těmto pocitům, ne abychom hledali drobné nedokonalosti;-)

Hotel Transylvánie (2012)

Ne tak zábavné jak jsem očekával, řekl bych, že téma se dalo využít i lépe než jen nechat roztomilá monstra tančit a zpívat, neřku-li rapovat... Několik opravdu dobrých momentů a postav (v čele s rodinou německých vlků:-) ), film rozhodně neudrží. Nicméně děti se určitě budou bavit a dospělí se alespoň nebudou nudit;-) PS: ten hotelový telefon bych si přál k vánocům:-D

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Původní román jsem bohužel nečetl, ale na základě filmu si ho pravděpodobně doplním do své bibliotéky. Zábavné dvě hodiny, plné dobrodružství hodné spisovatele z počátku dvacátého století, kvalitní zpracování, odpovídající herecké výkony. Já byl spokojen a Johnovým "mazlíčkem" doslova nadšen, ještěže se vyskytuje ve většině filmu;-)

Kněžna Libuše (2008)

Něco naprosto neuvěřitelného! :-) Po shlédnutí upoutávky jsem neodolal a vyrazil do 70 km vzdáleného kina (v Brněnských kinech to bůh ví proč nedávali) a stálo to věru za to:-D Už v úvodu vám oznámí, že Libušina matka byla lesní elf a tím to teprve začíná... Neuvěřitelné herecké výkony v čele s Pavlem Křížem, který by se měl už věnovat spíš jen své lékařské praxi a Marek Vašut by měl zůstat u Prostenalu:-) Ostatní "herci" jsou na tom podobně, stále stejné exteriéry i jeskynní interiéry, které se posunutím kamery o metr vedle stávají pokaždé jinou destinací, jsou taktéž naprosto báječné, příběh, který všichni známe není třeba zmiňovat, ačkoliv zpracování je pravda poněkud specifické, ale to je třeba vidět:-) Když to vezmu kolem a kolem, film je to naprosto strašlivý, ale až tak, že se stává zábavným, takže jsem odcházel z kina naprosto spokojen...po dlouhé době film, který naprosto předčil má očekávání, jednu hvězdičku má skutečně jen za to:-) ...a vypelichaný jestřáb vás bude ve snech strašit ještě několik týdnů:-D