Perníkový táta - Padesát jedna (2012) (epizoda)

Môžem napísať len jedno - Skyler je poriadna sviňa. Walter s tým všetkým začal iba kvôli nej (a po čase aj kvôli sebe) a ona ním celý čas pohŕdala, nepodporovala ho a namiesto toho upadala do depresii a začala spávať so svojim šéfom, ktorého sa neskôr snažila dostať z daňových podvodov, namiesto aby rešpektovala a chápala vlastného manžela. Na jednej strane ju chápem, že mala strach o seba a deti, na druhej strane je to strašne nevďačná a ignorantská sliepka. Walt má setsakramentsky veľkú trpezlivosť.

Živí mrtví - Jak to vždycky je (2019) (epizoda)

Opäť slabý diel, nie však tak hrozný ako ten predchádzajúci. Negan je po Rickovom odchode najzaujímavejšou postavou (ak nerátam Alfu a Betu), tvorcovia sa mu snažia prenechať nejaký ten priestor ale ani ten to tam sám nezvládne utiahnuť, hlavne, keď má za sebou nadržaného a ukecaného fanúšika, ktorý by si od tej doliezavosti zaslúžil pálkou po hlave. Našťastie sa mi prianie tak celkom splní a prichádza menšie Neganovo znovuzrodenie, po ktorom nasleduje konečná zápletka prvej sériovej etapy. Vyzerá to, že nabudúce sa bude konečne niečo zásadného diať.

Perníkový táta - Svobodný život nebo smrt (2012) (epizoda)

A Skyler nám tentoraz schudla. A to behom jedného dňa. Ako je to možné? Skvostný otvarák do poslednej a podľa všetkého najlepšej série tohto megaseriálu. Horím nedočkavosťou a podľa úvodu to vyzerá, že toto bude to najlepšie, čo v seriálovej histórii uvidím.

Perníkový táta - Střetnutí (2011) (epizoda)

,,WHAT HAPPENED?",,I WON." Brilantné a šokujúce zavŕšenie predposlednej série tohto skvostného seriálu. V posledných minútach zistíte, aký zmysel má vlastne názov - FACE OFF - a pocítite zadostiučiňujúci pocit perfektnej odplaty. Genialita ako samotní tvorcovia.

Ospalá díra (1999)

Kedysi originálny Burton so svojím typickým rukopisom a vzťahom k zobrazeniu temného prostredia a pútavosti. Je síce pravda, že postavy sú trochu necitlivé a vzťahy medzi nimi okaté, aspoňže Depp si tu prišiel na svoje so svojím hereckým stereotypom miernej padavky. Zubatého Walkena tu ale mohli ukazovať častejšie, ten je v tomto filme to najhrôzostrašnejšie, dokonca oveľa viac, ako jeho bezhlavá verzia.

Perníkový táta - Krabicový nůž (2011) (epizoda)

Slušný (a hlavne krvavý) rozjazd do novej série. Najväčšou srandou je, že nám Skyler behom jedného dňa pribrala minimálne 10 kilogramov. Hank je chudák, ale za tú nevďačnosť a aroganciu by som ho nakopal do toho tučného zadku.

Perníkový táta - Konečné řešení (2010) (epizoda)

Záver dosť obráti celú situáciu iným smerom a skutočne spôsobí zástavu srdca a hlavne dá do povedomia fakt, že počas vojny si to vždy odskáče nevinnosť. Na druhej strane stojí to aj za úsmev už len z toho dôvodu, že Walter s Jeesem pekne vy*ebú so svojimi čerstvými nepriateľmi.

Perníkový táta - Polovičaté řešení (2010) (epizoda)

Tento seriál ide do poriadnych extrémov a vyzerá to tak, že touto časťou si naši hrdinovia znepriatelia dosť vplyvných ľudí. Skvelo odvedená práca ako vždy

Perníkový táta - Moucha (2010) (epizoda)

Z čistej blbosti dám tejto epizóde 4*, pretože vzhľadom na všetky problémy, ktoré sa po celý čas všetkým postavám vyskytujú, je táto práve tá najabsurdnejšia (a veľmi vtipná), ktorá s dejom vôbec nijako nesúvisí, ale náramne pobaví.

Živí mrtví - Umlčte Šeptače (2019) (epizoda)

Chybou celého seriálu je práve táto epizóda. Dej sa nikam nehne, zostáva len pri dvoch konfliktoch, a to nehode na Hillltope a problému s Lydiou, na ktorý nadväzuje aj ďalší problém - Negan. Trištvrte hodina, v ktorej vidíte len samé výčitky a zopár spoločenských problémov. WALKING DEAD je stále moja srdcovka a nikdy to neoľutujem, ale nechcem, aby sa týmto flegmatickým smerom naďalej uberal. Po pôsobivých troch dieloch je toto poriadny pád dole, hádam však, že jediný.