Ahoj, mám se dobře (2013) (studentský film)

„Subtilní příběh se silnou atmosférou?“ Spíš neexistující příběh s určitou atmosférou, která je asi tak vším, co snímek dokáže nabídnout. Zasněná záplava detailů, nedotažené pokusy o vložky z dětské fantazie a neodbytná touha vytvářet umělé napětí, respektive neurčitost, jako bonusy.

Zabít psa (2013) (studentský film)

Místy působivé, ale většinou příliš nedomrlé. Přitom stačilo vložit se do všech složek filmu o něco víc, a výsledek mohl být výrazně zajímavější.

Santra a mluvící stromy (2013) (studentský film)

Ledabyle lyrické povídání o hledání identity k přejímání, doprovázené směsí obrazů, z nichž jediné zajímavé (ale naštěstí tvořící většinu) jsou sesbírané záběry z konce života Santry, žijící paměti Karelů, které ale bohužel místo hlubšího pohledu slouží spíš jako doplněk k osobní výpovědi autorky, která nic moc nepřináší.

Aréna (2013) (studentský film)

Film, který jako by si ani nestihl všimnout, jaký měl námět. Prostředí se sice daří zachytit dobře a hlavní postava se dokonce čas od času nesměle pokusí projevit, ale cokoli podstatného je podáno neurčitě a velká část stopáže je přitom zbytečná. Škoda.

Skoro jako láska (2013)

Bezvýchodnost a marnost v překvapivě mnoha podobách. Setrvalý a trochu naturalistický pohled na utiskující nejistotu mládí, kterou, když máte tu smůlu, vám nezbývá než přečkat a doufat, že se na vás moc nepodepíše.

Zima (2013) (studentský film)

Film podařeně zobrazuje tlak při pohledu zvenčí možná nepodstatných vlivů na člověka, trochu kolísá ve zprostředkování kumulace frustrace, a bohužel absolutně selhává v nalezení příčin konkrétní reakce. Ve výsledku ventilaci frustrace sice přibližuje, ale zároveň karikuje.

PestiPop 2002 (2013) (studentský film)

Krátký výsek z života pár izraelských náctiletých, ukazující zároveň jak (pro nás vzdálenou) každodenní realitu, tak nepatrné, ale potenciálně zlomové životní momenty. Úmysl nepouštět se do výkladů je patrný, ale absence reakce postav je přesto příliš výrazná.

Až vzlétnu (2013) (studentský film)

Silné téma s ještě silnějším momentem, ale celkově překvapivě úzce uchopené. Na co se díváte, vidíte zblízka, ale co je okolo film naznačuje jen v nejnutnější míře.

Sensin (2013) (studentský film)

Režisér po projekci vysvětlil, že chce být kameramanem, jen na škole musel něco i režírovat. Dobře zvolil.

Timothy (2013) (studentský film)

Sladce zvrácená pohádka pro odpovídající publikum. A užitečná filmová ukázka, že méně je často více.