Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Za mě jasných pět hvězdiček. I po tolika řadách mě vynalézavost tvůrců nepřestává překvapovat, navíc mě baví lehce naučný ráz pořadu a hlavně spousta, ale spousta vědeckého povídání. Bones a Booth jsou skvělá dvojka a v jejich podání mě antropologie skutečně zajímá! Momentálně je mi líto, že mě připravili o Dr. Sweetse, protože jsem si užívala jeho úhel pohledu jakožto psychologa a neustálé popichování mezi ním a Dr. Brennan. Také musím dodat, že poslední dobou se nám z toho stává strašná slaďárna (začíná to někdy kolem úděsne patetického porodu prcka ústřední dvojice a pokračuje to pro mě naprosto nepochopitelným romantickým vzplanutím mezi Dr. Saroyan a stážistou Arastoo...?!), tak jen doufám, že nebudu muset po shlédnutí desáté řady hvězdičky ubírat.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Já dávám po shlédnutí 90 dílů (první a necelá druhá řada) tři hvězdy. Charlie Sheen je skvělý, už jen pozadí vzniku tohoto sitkomu člověka donutí chtít zjistit oč půjde, válím se smíchy atd., atd.... to už tady všichni psali. Ale teď proč si ode mě seriál vysloužil jen ty tři hvězdy - jednoduše přišel o Selmu Blair (psychoterapeutka) a Danielu Bobadilla (dcera). První řada a díly, kde se ještě Selma objevuje, byly naprosto dokonalé. Prostě mi tak nějak ten páreček sedl, jejich dinamika byla skvělá, hodili se k sobě.... byla jsem napnutá jak kšandy, jak jim to bude klapat nadále a kdy je jeho bývalka odhalí. Takže pro mě její náhlý výmaz ze show byl poměrně šokující. Jasně, jsem radši, že Charlie Sheen a seriál nadále pokračují a chápu, že se s ní nemohl snést, ale stejně... pro mě je to škoda. No a za druhé mě děsně bavila jeho OCD dcerka. Celkově mi přijde, že se u seriálu stále méně bavím. Což je ale pořád dost, protože se startovalo u totálnícho spokojeného chechotu z novinky a Charlieho stylu a také jak je vidět nadále pokračuji ve stahování a sledování.

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Pro mě osobně totální orgie. Svět počítačů mě naprosto vtáhl, je to napínavé, nenudí to, skvělé obsazení, v jedné z hlavních rolí fenomenální Lee Pace. Rozhodně už se třesu na druhou řadu a modlím se ke všem divákům této show, aby vytrvale zvyšovali sledovanost pořadu a dosáhli tak jeho obnovení pro nové a nové řady!

Pád (2006)

První půlhodinku jsem nevěděla, co si myslet a trochu se obávala, že pokud to takhle pojede dál, tak to bude tak na jednu, max dvě hvězdy. Jak se ale příběh rozjížděl, všechno mi to začalo zapadat do sebe, začala se mi líbit podivně vyprávěná pohádka a její barevné, fantaskní zpracování a posledních dvacet minut jsem již jen tajila dech. Jako obvykle se mi také velmi zamlouval Lee Pace. Je to zvláštně natočený film a doporučuji se případně nenechat odradit začátkem, ze kterého můžete mít trochu rozpačitý pocit, jenž ovšem přikládám pouze a jedině tomu, že je třeba si trochu zvyknout na styl jeho zpracování. Nakonec tedy za herecký výkon Lee Pace, za dojemný příběh, který vě mě zanechal spoustu smíšených emocí, a za originalitu zpracování dávám čtyři hvězdy.

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Jednoznačných a nezpochybnitelných pět hvězd! Bezkonkurenční Lee Pace, jehož přeměna je neuvěřitelná, mě donutil si pustit několikrát dokola části filmu, kde se objevuje, a to od jeho famózních vystoupení v klubu, až po milostné scény s Troyem Garity. Nepřestává mě překvapovat, jak všestranný herec to je. Zbylé obsazení také skvělé. Doporučuji si po shlédnutí filmu něco přečíst o skutečných postavách, na nichž je příběh založen. Na youtube kolují videa jak s Calpernií, tak např. s matkou Berryho Winchella. Líbilo se mi, že autoři příběh vypráví jako milostnou romanci a málo je zajímá politický tyjátr, který se poté strhl. Rozhodně doporučuji!!!!

Doktor Živago (2002) (TV film)

Dávám jednoznačně 5 hvězd. Budou to již tak dva roky, co jsem film viděla (v originálním znění, v dabované verzi podle mě hodně ztrácí), ale do teď ve mě zůstal zakořeněný pocit, že si ho jen tak na blint nemůžu pustit. Musím totiž být připravná na smršť skvělých hereckých výkonů, na silný a smutný příběh plný vášně a bolesti, odvíjející se v drsném ruském prostředí a ještě v neklidné historické době a na nádhernou hudbu. Pro mě osobně nejlepší recept na pořádný filmový zážitek, po němž mi nezbyte než utřít nejednu slzu a nějaký čas se topit v beznaději, jak je svět vošklivý, ale fakt vošklivý místo.

The Ledge (2011)

Skvělý film, téma, obsazení (Terrence Howard, Liv Tyler a hlavně třešnička na dortu nečekaně Patrick Wilson). Bylo by to na pět hvězd pěkně tučně podtržených, ale to by nesměli do hlavní role obsadit Charlieho Hunnama! Uplně mi ten film zkazil a to se mi často nestává... jednak se vůbec k Liv Tyler nehodí, úplně mi jejich milostné scény a kradmé pohledy drásaly oči a navíc bohužel jeho herecký výkon v kontestu ostatních účinkujících je velmi chabý. Škoda, jinak super, nenudila jsem se a zajásala ta moje trochu masochistická část, která zbožňuje, když mě film/seriál/kniha/hra dožene k totálnímu zoufalství, slzám a nedá mi několik nocí spát.

30 Beats (2012)

Dávám 3 hvězdy. Je to pohodové, koukatelné, vtáhne to do děje. Lee Pace super, ale oproti jeho výkonu v Halt and Catch Fire, Soldier's Girl nebo Hobbitech slabší odvar. Jinak spíše neznámé herecké tváře, ale líbily se mi. Neurazí, nijak závratně nepotěší, ale tak nějak mám tento povídkový styl filmů ráda... je to takové ze života.

Ho voglia di te (2007)

Druhý díl velmi úspěšné italské romantiky (Tre metri sopra il cielo). Dávám 4 hvězdy na základě několikanásobného shlédnutí v náctiletém období. Generace nad dvacet asi nenadchne, ale jinak je to poměrně příjemné a koukatelné podíváníčko.