• Pohádka

Harold a Maude (1971)

Chtěla bych být jako Maude ... dokázat si užívat každého okamžiku, těšit z každé maličkosti, neustále zkoušet něco nového a třeba i přenést trochu svého nadšení ze života na nějakého Harolda.

Salaam Namaste (2005)

Musím přiznat, že takhle jsem se už dlouho nepobavila, a to i přesto, že tu chybí záplava barev, sárí a tanečků. Na celkem vážnou zápletku je naroubované ohromné množství více či méně připitomělých situací a postav včetně indického krokodýla dundeeho... a to všecko je korunováno naprosto šílenou a doslova dechberoucí scénou v nemocnici, u které se člověk buď skácí smíchy nebo bude jenom nevěřícně a s otevřenou pusou zírat, čeho všeho jsou v Indii schopní.

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

"Spravedliví lidé v hvězdných světelných lodích přiletí a z popela se zrodí nový věk"...HA..Přiletí vogonské stavební lodě a Zemi odstraní kvůli intergalaktické dálnici ...to je úplně jasný ;)) Jinak je to tak manipulativně přesvědčivé, že bych se nedivila, kdyby na to v roce 2013 navázal nějaký dokument typu Českého snu ...

Květ pouště (2009)

Tak tohle se moc nepovedlo. Z původní knížky (která je mimochodem opravdu skvělá) si autoři tak letem světem vybrali to, co se jim zrovna hodilo do krámu, sešmodrchali to a slátali k obrazu svému. Škoda. Takhle silné téma si zaslouží lepší zpracování.

Ze srdce... (1998)

Neobvykle vážně laděný bollywoodský snímek, kde hlavní hrdinka, krásná teroristka, svádí vnitřní boj mezi láskou k novináři a láskou k vlasti. Naprosto skvělá hudba a choreografie, kterým kraluje moje nejoblíbenější šílená taneční scéna na rozjetém vlaku za zpěvu písně Chayia chayia.

Zahradníkův pes (1996)

I když se Miró snažil zůstat co nejvěrnější původní hře Lope de Vegy, nejedná se o pouhé zfilmované divadelní představení. Naopak, protože použil všechny výhody filmu, aby hru oživil a udělal dnešnímu diváku (mě) přístupnější, mohla jsem se nechat pohltit dějem a vychutnat si skvělé herecké výkony i atmosféru celého snímku.

Tenshi no tamago (1985)

Prší, dívka jde, dívka stojí, prší, dívka nese vejce, prší,dívka se dívá, jak prší…to vše v intervalech po 5 minutách….o čem to bylo?? Nevím, ale nakreslené to bylo pěkně. Doporučuju při chronické nespavosti ;)