Nesvatbov (2010)

Pro mne velmi netaktně a až voyeursky natočeno. Souhlasím s názorem že to je vlastně výsměch těm lidem. Přemýšlím, co na FAMU učí, když vidím výsledek.

Wrestler (2008)

Nikdo si tu na nic nehrál a vida: upřímný a silný film je tu.

Králova řeč (2010)

Velmi lidský film o samotě na vrcholu, o zodpovědnosti vůči svému poslání a o překonávání sama sebe. Colin Firth!!!!!

Černá labuť (2010)

Nebylo to špatné, ale naprosto to nenaplnilo má očekávání nastavená médii. Jak už někdo poznamenal: hype roku.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Líbilo se a byl jsem jeden z těch, kdo při dnešní preméře v Aeru po závěřečné reklamě na zelí nadšeně tleskali. Jen podle mne scházelo několik dalších pohledů: vyplatilo se nám postavit továrnu alespoň jako republice? Kolik to přinese do státní kasy? Jak fungují jiné pásové výroby v ČR (např. Škodovka). Proč se mělo stávkovat a jak to dopadlo? Kde končí opatření proti lenosti nekvalifikované pracovní síly a kde začíná překračování zákoníku práce? Není právě pásová výroba (ať je jaká chce) to, co posouvá průmysl kupředu? (viz Ford v USA). Není náhodou levné auto věc, kterou chceme víc než všechno ostatní?

Potíže s Arizonou (1987)

Nicolas Cage s knírem je zde k sežrání. Scény s kradením plenek a s černým mstitelem na motorce patří k tomu nejlepšímu, co si z puberty pamatuju.

Opravdová kuráž (2010)

Velmi kvalitní. Akorát jsem nepochopil závěrečný doslov (přišel mi zbytečný stejně jako doslov v No country for old men), jinak není moc co vytknout.

Smrt čeká všude (2008)

Vybočující z Hollywoodských schémat. Teprve u tohohle filmu mi došlo, jaká je realita Iráku: nikdy nevíš, kdo je spojenec a jestli tě támhleten civilista nechce právě zabít.

Proposition (2005)

K dokonalosti mi přeci jen něco chybělo...

Zoufalci (2009)

Souhlas s většinou komentářů: formálně dobře natočené, leč hlavní postavy ploché, až na Babčákovou. Ale ta už se svou rodinou podle mne nepatří mezi "zoufalce". Tam už je to klasický film o manželských vztazích.