Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Předchozí film s "Captain America" mě pozitivně překvapil. Mám sice raději hrdiny se superschopnostmi, což si myslím dává větší volnost při akčních scénách. Na takové filmy chodím proto, že se mi líbí, když dobro vyhraje a zlo je potrestáno. Bohužel jsem se nedokázal ztotožnit s hlavním hrdinou, který celou dobu záporáka příliš šetří a zklamal mě i trochu otevřený konec.

Constantine (2014) (seriál)

Stejnojmenný film se mi velmi líbil, proto jsem se těšil na seriál. Bohužel narozdíl od filmu, kdy se jednotlivé zápletky skládají do ústředního motivu tu asi každý díl stojí samostatně a řešení jednotlivých zápletek mi přišlo jaksí plytké až nízkonákladové. Po shlédnutí prvních 3 dílů jsem u seriálu nevydržel. Trochu mi to připomínalo seriál "Supernatural", který mi přišle ale lepší.

Padesát odstínů šedi (2015)

Od erotického filmu nečekám nějaký extra komplikovaný scénář ani konec se zápletkou, která dá filmu zcela nový význam. Naopak očekávám flirtování, randění, střet názorů, usmiřování, dobře hrané vzrušení a klidně i nahotu. Všechno tu pro mě bylo a navíc s mírnou dominantně submisivní úchylkou. Film mě mile překvapil, rozhodně jsem se ani chvilku nenudil. Myslím si, že film si své fanoušky najde. Jediné co mohu filmu vytknout je náhlý a otevřený konec, který z filmu trochu dělá otevřený celovečerní seriál na pokračování. Doufám, že pokračování bude a bude ve stejném duchu jako první díl a třeba bude mít i nějaké zakončení. Rozhodně se na něj těším. PS: Knihu jsem nečetl.