Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Příjemně oddechový akční film, který rozhodně nezklame a nenudí. Na rozdíl od předchozích dílů tam tolik nebijí do očí trikové scény (kromě úvodní scény, která je spíš komediální), ale na akci to nijak neubírá.

Mafiánovi (2013)

Takový oddechový a rodinný masakr motorovou pilou.

The DUFF (2015)

Pokud chcete nenáročnou oddechovou komedii na večer s přítelkyní, tahle komedie ze střední ji nezklame.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Skvělý seriál pro ty, kteří si pamatují jak věci vypadaly a (ne)fungovaly před 30 lety. Mladší generaci asi neosloví hlavně kvůli pomalejšímu tempu (v té době opravdu nebyly filmy tolik napěchované akcí jako dnes) a ději, který se odehrává v době minulé. Kdo si dobu nepamatuje, neví, co to znamená, "že ukradené papoušky nikdo nevyveze přes hranice" nebo "že ji pak zavřeli pro příživnictví". Kdo komentuje přílišným užíváním telefonů, nechápe, že tehdy telefony byly stejně pokroková věc jako dnes počítače, které se v dnešních filmech nemálo vyskytují. Pokud si danou dobu nepamatujete a nějak zvlášť vás nezajímá, asi pro vás opravdu nemá seriál jinou hodnotu než jako uspávadlo (dnes jsme již zvyklí na jiné napětí).

Neutečeš (2014)

Mírnější horor s pomalým rozjezdem. V půlce se dovíme o co jde a pak už se nic nového neděje až do konce. Vlastně problém je, že to nemá konec, nějak se na něj zapomnělo, nebo došly peníze. Nebo se snad jedná o první díl nějaké série? V každém případě, začátek nic moc, střed filmu slušný, ale pak už nic až k titulkům. Kdybych se přestal v půlce dívat a bral to jako první díl TV seriálu, řekl bych že to je průměrný film. Bohužel druhá půlka filmu je jen ztracenej čas, doporučuju tlačítko FF na ovladači.

Focus (2015)

Příjemná nenáročná oddechovka, kterou bych si asi za pár měsíců nepamatoval nebýt toho, že hlavní hrdinka a banda kapsářů na ulici okrádají nic netušící kolemjdoucí jak na běžícím pásu. Sice je taková věc na ulicích měst běžná, ale nemusím na to koukat ve filmu, kde to je to povyšované na obdivovanou dovednost.

Popelka (2015)

Hezky natočná pohádka, která je trochu podobná kreslené verzi od Disney, které bych dal i lepší hodnocení než průměr. Bohužel na film nemohu vzít svoji malinkou dceru, neboť (!!!!SPOILER!!!) ve filmu celkem zbytečně umírá nejen popelčina maminka, ale vzápětí i její otec a nakonec i otec prince. Naštěstí ve filmu alespoň neumře princova matka. Zachránilo jí nejspíš to, že ve filmu vůbec není (umírání dost protahuje stopáž, takže se tam asi už její smrt nevešla).

Rande s celebritou (2004)

Pohodový romantický film s příjemnými herci a nenáročným námětem. Jediné, co mu trochu ubírá je příliš předvídatelný děj.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Film, který bych označil za novodobou bondovku mnohem spíš než ty poslední skutečné bondovky s Craigem. Ve filmu mě mile překvapily odkazy na technické hity poslení doby (Stevova keynote, SIM, Google Glass, holo konference, skákací boty, Felix Baumgartner, atd.), trochu mi to připomnělo právě dřívější bondovky, kde se to technickámi vychytávkami také jen hemžilo. Film má spád, humor i akci. Nadsázka ve scénách mi nevadila. Bohužel mi trochu vadilo zbytečně zdůrazňované násilí (kostel, ohňostroj), kvůli kterému filmu nedávám plné skóre.

Jedna za všechny (2014)

Film má velmi dobrý rozjezd, celkem hezkou zápletku (nebo hezké zápletky). Bohužel někde v polovině film tak trochu začne kolísat a masochistická scéna na závěr mi přišla až moc přestřelená.