Monsieur Beaucaire (1946)

Historická komédia, ktorá vyniká slušnými kostýmami, ale hlavne humorom v jednoduchej zápletke. Niektoré filmy sú proste šité na mieru Bobovi Hopemu. Štvrté hodnotenie a prvá recenzia.

Julia Misbehaves (1948)

Tuctová komédia, ktorá graduje do roztomilého záveru. Greer Garson nepatrí medzi moje favoritky a potvrdila to aj v tomto snímku. Tretia recenzia.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Voľakedy sa kochal v podobných príbehoch majster Hitchcock, súčasnému divákovi sa prihovára Guillermo Del Toro. Treba poznamenať, že sa tento projekt vydaril, príbehy sú zaujímavé, v rámci žánru zábavné.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Po dvoch častiach je všetko jasné. Ak mal byť zámer zobraziť v plnej nahote ľudské zlyhávanie vo všetkých smeroch, tak sa projekt vydaril. Ďalšie časti sú len hrozitánska vata, kedy sa príbeh neposúval a prešľapoval na mieste. Slabší priemer.

Prezident (2020) (seriál)

Príbeh zo zaujímavého prostredia je opretý o reálne skutočnosti. Seriál je natočený svižne, atraktívne, ale zdá sa mi, že ide príliš zoširoka. Osme hodnotenie a prvá recenzia.

Děs (1971)

Atmosfericky zaujímavé ale zbytočne hysterické.

Panika v dívčí škole (1957)

Klasická britská komédia akých sa natočilo v povojnovom období neúrekom. Toto je voľné pokračovanie príbehov z dievčenskej školy "The Belles of St. Trinian's", ale nedosahuje takej úrovne. Druhá recenzia.

Nohy ze zlata (1958)

O niečo slabšia komédia s komikom Totòm, ktorý si tentokrát zahral prezidenta malého futbalového mužstva. Všemožne sa snaží o jeho likvidáciu, aby bol napokon postavený pred zásadné rozhodnutie... Úplne zbytočné sa javili hudobné scény, ktoré nemali žiadne opodstatnenie. Tretie hodnotenie a prvá recenzia.

Rhubarb (1969)

Nepoctivý policajný inšpektor a nepoctivý miestny kňaz sa stretnú v súboji na ihrisku a zvedú nepoctivý golfový zápas. Stredometrážna groteska má mnoho vtipných momentov a jej jedinými slovami sú "rhubard" (neustále opakovanie tohto výrazu znamená nezrozumiteľnú reč v pozadí, ktorý navodzuje atmosféru pre dav). Druhé hodnotenie a prvá recenzia.

Operace San Gennaro (1966)

Ako ukradnúť cennosti zo sochy neapolského svätého patróna ? Americký gangstri sa spoja s miestnym podsvetím a ako to býva v komédiach, všetko skončí katastrofou. Nie pre diváka, ktorý sa dokáže dobre pobaviť. Fungujúci herci, hlavne dvojica Manfredi-Berger, sa náramne bavili.