Králova zahradnice (2014)

Nechápu těch mizerných 60%. Jistě, ke konci se objevuje nějaká nepříjemnost, Alan chce prostě dovysvětlit všechno a každý příběh za každou uzavřít, to mu ale odpouštím docela snadno, a to kvůli lehkosti, s jakou je tenhle zdánlivě ( a možná nejen zdánlivě) jednoduchý příběh vyprávěn. Film má svoje pomalé tempo, nikam se nežene, staví na hereckých výkonech a na atmosféře, ta je vážně báječná. Je to věc jemná, ne-li přímo laskavá. Čtyři hvězdy si zaslouží stoprocentně, pátou dávám za to, že ve mně sledování snímku (a hudba, která je v něm použitá), vzbuzovalo ryzí pocit štěstí.

Smrt v Benátkách (1971)

Hlavní postava trpí, ale ani zdaleka tak jako divák.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

trochuSPOILER: Po téměř geniální první a druhé sérii, a samozřejmě trochu slabší třetí, je tady...tohle. A já se nemůžu ubránit pocitu, že to Gatiss a Moffat sepsali někde u piva, v přesvědčení, že si můžou s každým vytřít pr*el. Působí to jako hodně špatný odvar Počátku a žádná hláška diváka nemůže dostatečně ukonejšit, protože ten scénář prostě JE špatnej. Jakkoli pro mě byly první díly vzorem skvělý práce, který bych se ráda jednou přiblížila, po shlédnutí Přízračné nevěsty vím naprosto přesně, jak to dělat NECHCI. Ano, tenhle "netrpělivě očekávaný speciál kultovní série," mě ze židle rozhodně nezvedl. Možná by Gatissovi příště prospělo, kdyby se držel za ručičku Doyla a nemlel všechny svoje bizarní představy a noční můry dohromady. Ani trochu jsem neocenila, že se celým snímkem táhne homosexuální podtext. Tvůrci snad nemají zapotřebí přizpůsobovat se ukňučeným fanynkám. Sem to prostě NEPATŘÍ. Nejsem zvědavá na to, jak někdo někomu olizuje knír. Je to DETEKTIVKA. Nezapomněli jste? Kdo chce kam, ať si píše fanfikci a NEOTRAVUJE. Kamera byla absolutní WTF. Obraz se několikrát otočil doprava, pak zase doleva, přechod ze snu do snu byl snad dělanej v nějakým fádním programu na úpravu fotek z dovolené. Přemýšlím, jestli dát dvě hvězdy, anebo tři, a nakonec zvolím druhou variantu, protože jsem se pořád bavila víc, než u většiny Felliniho filmů. Snad NEVA.

Královská hra (1980) (TV film)

Jak je možný, že to má mnohem lepší hodnocení než Šach mat? Každej, kdo dal pět hvězd, musel asi na začátku filmu usnout a vzbudit se až na konci. Pr*at.

Volný pád (2013)

Oba hlavní představitelé byli tak přesvědčiví, až jsem měla občas pocit, že se dívám na dokument. I kvůli tomu vedle nich ostatní herci, kterým nebyl připsán vůbec žádný charakter (ani nezaujímali žádná stanoviska, krom toho, že byli vesměs homofobní), působili jako pěst na oko. Těhotná manželka je klišé až na půdu, protože podvádět těhotnou je větší drama - ta je ovšem tak nezajímavá, že to našemu policejnímu chlapákovi snadno odpustíte. Svým způsobem jde o hodně emocionální pornofilm. Některé scény chcete přeskočit a některé hltáte. Chemie tady funguje na výbornou, takže oba chlapce podezírám z homosexuality, nejen té filmové, i když musím uznat, že mám za sebou vážně horký letní den a teplé mi připadá úplně všechno. Ke Zkrocené hoře bych to nepřirovnávala, kluci z Volného pádu dostali o dost horší scénář a navíc si ke konci filmu nenechají narůst ohavné kníry ( to oceňuju nejvíc). Hodně se tady mluví o lásce, v kurzu je slovíčko PUSSY, což zní z PUSY toho blonďáka naprosto rozkošnicky. Dala bych čtyři hvězdy, ale připadá mi to vzhledem k poselství, které film přináší, trochu nadhodnocené. (Mimochodem, to zní nějak takhle: "Když běháš pomalu, prožij svůj coming out a běhej rychleji.") Nadšeně si tenhle film cpu do škatulky "guilty pleasure." Díky, Lacante.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Cruise ve formě a svěží jako mentolová pasta na zuby! Čtyři hvězdy jsou víc než zasloužené, do pěti zbývá jenom krůček. Kam se hrabe Jason Bourne! 125 minut plných akčních honiček a skvělých hlášek. Dělo.

Zimní příběh (2014)

Těžko říct, jestli si to zaslouží pět hvězd, aniž bych musela trochu přimhouřit oko, buďme upřímní. Divák nemůže velebit kameru, herecké výkony, ani hlubokomyslný příběh... Je to ale jeden z těch snímků, u kterých mám pocit, že jsou přesně tím, čím chtěly být. Má to v sobě dost lásky a sentimentu, a Colin je ve své roli okouzlující, i s tím otřesně podivným účesem. Vážně nechápu mrzácké hodnocení některých uživatelů. Přičítám to zlomeným srdcím a tragickému nedostatku magických koní. Vždyť je to pohádka!

Jupiter vychází (2015)

Skoro se mi chce citovat část komentáře uživatele Richi007, resp. : "Trochu mě mrzí, že krabice od popcornu byla z papíru, protože jinak bych se do ní vyblil." Nebudu tomu dávat "odpad", poněvadž na to je dneska moc sluníčkovej den, ale představa, že by mě někdo nutil dívat se na tuhle sračku až do konce, je dost trýznivá. Už od začátku je to zhovadilost zmatlaná do sebe, ve které se nedá zorientovat. Tatum s elfíma ušima, co bruslí po barácích a na konci rozpřáhne svoje křídla, i když je divákovi celou dobu předhazováno, že to je vlastně vlk, vás rozbrečí, rozesměje, anebo přinutí rozmlátit banán o zeď a hlasitě u toho pištět. Tenhle film je propad do pekel, podžánr super-černýho humoru!

Ničeho nelituji (2003)

Moji mysl to v úžas rozhodně nestrhlo, a ani mi to nepomohlo porozumět mým vlastním životním situacím. Podělané vztahy jsou všude kolem nás. Nevidím jediný důvod, proč si je pouštět v televizi.