Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Uznávám, že nějaké převratné filmové umění v tomto filmu není, ale jako mladý teenager dávám tomuto filmu plný počet, protože je neskutečně dojemně natočený a zabíhá do nejhlubších citů, povedený je také pohled z obou stran, který ukazuje na fungování našeho mozku a na to, jak se často bráníme něčemu, co sami chceme a naopak si nevážíme toho, co můžeme snadno mít. Další plus u mě má samotný fakt toho, že se jedná přibližně o ´´děti´´ mého věku a těchto filmů si moji vrstevníci velmi cení, protože vystihují naše sny a touhy (jeden z mála filmů, který mi vytváří opravdu silné emoce) a těchto filmů je jich hodně málo nebo jsou často velmi nepovedené a umělé. Tak jen doufám, že mě takový happyend taky brzo potká :)

Red 2 (2013) odpad!

Co více dodat, než : 1.typický akční film, což sám o sobě nemusím 2. chtělo by to nějaký příběh a zápletku 3. když už tam jde jen o střílení, chtělo by to zkrátit na 20 minut... 4. HLAVNĚ UŽ SE SCÉNÁRISTA NESMÍ ZNOVA POKOUŠET O VTIPY, JEHO SMYSL PRO HUMOR JE VELICE TRAPNÝ !

Jedna ruka netleská (2003)

U tohoto filmu mě nadchly opravdu geniálně promyšlené a na první shlédnutí nenápadné detaily proměny v Hitlera, kterou skvěle zahrál Ivan Trojan. Další příběhy na pozadí jsou taky velmi kvalitně zpracované. Pojmutí tématu jako komedie je taktéž obdivuhodné. Za co jsem srazil hvězdičku, je mnou neuznávané dělení příběhu na několik časových linií, které jsou naprosto zbytečné a komplikují pochopení filmu. Osobně jsem ho musel vidět dvakrát abych děj pochopil. Po prvním shlédnutí bych film hodnotil na **. Mým zájmem ale není dívat se na film dvakrát, nýbrž se na něj podívat jednou a užít si ho napoprvé. Jen výjimečně je dělení na časové úseky ve filmu užitečné !

Dokonalý trik (2006)

Vůbec jsem nepochopil příběh filmu. Postavy mi splývaly a často jsem se ztrácel v překotných časových posunech. Pro někoho, kdo film pochopí, musí být úžasným zážitkem. U filmu musím ocenit neskutečně povedené pointy triků, které určitě nebylo lehké vymyslet a natočit. Z okamžiků, které jsem pochopil (věděl jsem kdo je kdo a kde se to odehrává, popřípadě proč), jsem byl opravdu nadšený. Myslím si, že časové linie byly v tomto filmu naprosto zbytečné a jedinou funkci kterou mohly mít, bylo znemožnit pochopení filmu méně inteligentním divákům. Myslím si, že kvalita filmu by se minimálně neztratila, kdyby příběh plynul chronologicky. Postavy se tak často vydávaly za někoho jiného, až jsem se začal ztrácet v tom, kdo je kdo, což samozřejmě souviselo s častou změnou času.

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Moje původní hodnocení bylo 2 hvězdičky, potom, co umřeli na náhlou nevysvětlitelnou smrt 2 postavy za měsíc, 3 odjela do Rakouska a Martina Preisse nahradil ve stejné roli člověk, který neumí hrát a není mu vůbec podobný, spojeno se stále slabším a slabším příběhem, moje morální přesvědčení mě dohnalo ke stanovisku ODPAD ! Teď už to fakt není nic jiného, než odpad...

Mefisto (1981)

Co mi na tomto filmu chybělo byla dynamika, byl docela rozvláčný a potom konec, který mi přišel zbytečně nesrozumitelný a nedokonaný, což srazilo kvalitu příběhu.