• Krátkometrážní

Patient Seven (2016)

Několik pacientů psychiatrické léčebny, vypráví své příběhy o tom, jak se do zařízení dostali. Psychiatr má poněkud zvláštní metody, jak pacientům ''pomoct''. Každá povídka má originální námět, nějaká je lepší, nějaká horší, ale vyloženě špatné to nebylo. Vrah ála Dexter byl nejlepší, bláznivá holčička, která nutně potřebovala 37 dolarů taky ušla. Konec byl (ne)překvapující. I když se tu neobjevují zvlášť nudná místa, téměř dvouhodinová stopáž, je na takhle průměrný film zkrátka moc.

Stake Land II: The Stakelander (2016)

Oproti jedničce si hlavní postavy obrátily role, ten mladší teď ochraňuje většinu času toho staršího, taky že už to není ten mladej zelenáč, ale zkušený lovec. Lehčí pokles v hodnocení je kvůli tomu, že je to v podstatě to samé, co první díl. Na začátku se dozvíte, že nesmíte nikomu věřit. Pak tu opět máme ty ''krásné'' zombie upíry, vyšinuté náboženské bratrstvo, které má pod palcem královna upírů. Nesmí chybět ani lehce zaostalejší skupiny, které pro pobavení unáší zbytky přeživších a nechávají je v aréně bojovat proti jiným lidem, i upírům. Samozřejmě jak je zvykem v každé apokalypse, i na kanibalismus musí dojít. Královna za moc nestála, na to, že dokázala ovládat upíry a všichni z ní měli strach, bych si ji představoval drsnější. Sledovat se to pořád dá a ničím to neuráží.

47 metrů (2017)

Ve chvíli, kdy se klec utrhla a začala padat, projel mi po těle neskutečně mrazivý pocit, který trval ještě dlouho po tom, co dopadla. Já osobně mám strach i z tří metrů hlubokého rybníku, protože nevím, co je dole a představa, že jsem v té kleci já a padám do hlubin oceánu.. hrůza. Atmosféra je mrazivá, jste na dně oceánu, víte pouze to, že je kolem vás temnota a nikdo vám nepřijde na pomoc, pokud jí nepůjdete naproti. Ovšem pokusit se o to, může mít fatální následky. Obrovské plus jsou reální žraloci, kteří dokážou vylekat. Pravdou však je, že logiku to nepobralo téměř žádnou. Dekomprese zde neexistuje a ve chvíli, kdy slečna vyleze z klece, jsou žraloci najednou slepí a plavou kolem ní, jakoby to byli její mazlíčci. Ale vzhledem k menšímu rozpočtu, než mělo The Shallows, se kterým se to nejvíce porovnává, jsem ochotný tohle tolerovat. Poslední zmatená a hlavně zbytečná pětiminutovka tomu na kráse nepřidala, ale nadprůměr to ve výsledku je.

Na návštěvě (2015)

Někdo Found Footage nesnáší, někdo miluje, ale v tomhle hororu se musí zamlouvat každému.Vše se rozjíždí velmi brzy, již scéna, kdy si ti hrají na schovávanou pod domem, je znepokojující a děsivá. Noční scény, kdy se z obyčejné senilní babičky stává ,,něco většího,'' jsou hrůzu nahánějící. O lekačky tu nouze opravdu není. Děda toho moc neukazuje, ale na jednu pěkně nechutnou scénku narazíte a pokud nemáte rádi bakterie, jako zde náš malý hrdina, budete ještě delší dobu po shlédnutí znechuceni. Ve finále narazíme na jednu z nejděsivějších scén posledních let a k tomu nechybí naprosto odrovnávající zvrat. Nepochybně horor roku.

Warcraft: První střet (2016)

Chápu rozdílné hodnocení. Pro někoho kdo hru nehrál, nečetl knihy, a nic o tom neví, je to jen obyčejná fantasy zfilmovaná hra. Ale pro nás, kteří jsme posedlí tímto světem a hrajeme World of Warcraft, je tohle dílo naprostý skvost. Parádní efekty, akce, natočeno jak ze strany Alliance, tak ze strany Hordy, abyste si mohli vytvořit sympatie k oběma frakcím. Orcové jsou dokonalí, všechno je do detailu propracované (každý detail Stormwindu, názvy, lokace vypadají tak, jak mají), jako bonus uvidíme i Polymorph a Murloca, zkrátka dokonalost. Jediné co mi vadí je to, že Blizzard dopustil chybu u mého oblíbeného Orgrima Doomhammera tím, že ho zasadili do klanu Frostwolf a hlavně z něj udělali zrádce, čímž tak nepřímo odsoudil na smrt svého nejlepšího přítele Durotana. Gul'dan je ten zmetek jak ho známe. Allianční herci byli sympatičtí a svých postav se zhostili s přehledem. Já to můžu jen doporučit a pevně věřím, že se dočkáme dalších dílů.