• Romantický

Sedmá pečeť (1957)

Mám své tempo, tudíž většina Bergmanových děl je mi prozatím neznáma. Ponurá atmosféra, která kolem jeho filmů panuje a je jím často přisuzována, možná působí coby odpuzovač. Možná plácam blbosti, neb mám jen prozatím chábé zkušenosti, ale dojem, který jsem z tohoto filmu nabyla, je nadmíru překvapující. Filosofické hloubání jde ruku v ruce lidskou hravostí a vtipem. Světe div se, já nebyla po Bergmanovi týden v depresi. 4 hvězdy a ždibec.

Pokus (2006) (studentský film)

Poměrně sympatický malý počin o jednom experimentu nebo spíše o neschopnosti rozejít se s kdysi milovaným partnerem přímou cestou...Chválím zejména příběh, který je dosti aktuální v době, kdy "intimnosti" jsou spíše "veřejnosti"...

Rodinná oslava (1998)

Pozn. k úvodnímu obsahu: Pia byla blonďatá služebná, zatímco zesnulá sestra se jmenovala Linda. Ke komentáři: jednalo se o dánskou rodinu, nikoliv švédskou. Dánský fim, dánské desatero, dánští tvůrci, mezinárodní odezva.

Dospívání po americku (1993)

Já osobně nemám nic proti biografickým dílům, proč se však točí jakoby pořád stejným způsobem? V málokterém životopisném díle chybí tklivá působivá hudba, tu zahřmí, tu se vtírá bez pozvání...Bezesporu filmová hudba dokresluje atmosféru jednotlivých scén, avšak když s divákem manipuluje a nutí ho uronit slzu..U mě má tento prvek právě opačný efekt. Kamera není příliš nápaditá, film působí civilně, ničím nevybočuje. Až na další variaci na škodlivou buranskou primitivnost a talentovaného DiCapria mi máloco z toho filmu zůstane v paměti.