Krycí jméno: Nehoda (2018)

Působí to podivně, když podprůměrní heci hrají tak drsné hláškující tvrďáky. Někdy ta podivnost má svoje kouzlo, ale tady jsem ho nepocítil. Celý ten upovídaný voiceover byl jen malý kousek od dobré parodie.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Další potvrzení, že nemám rád "vážné" Spielbergovi filmy. První polovina docela chaos a druhá - napínavější zase, jak už bývá u režiséra zvykem, doslovná a tupě manipulující k závěrečné hurá katarzi. Jen pro ty legendární herce v čele s Meryl, dám alespoň ten průměr. Štefane, kup si už konečně ty pruty a odstěhuj se na Floridu.

A Futile and Stupid Gesture (2018)

Určitě zajímavý pohled do 70. let a na "novou vlnu" amerického humoru. Bohužel se ale nepovedlo představit ten humor z blízka, tak jako kdysi Formanovi Andyho Kaufmana.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Původní The Room jsem hodil do odpadu, takže za řemeslo dávám 2*, ale pochopit bizár kult mi to nepomohlo. Kolik lidí by opětkovalo The Room bez jakékoli znalosti kultu a kolik lidí by opětkovalo tohle bez opětkování The Room.????? Dave Franco je skutečný The Disaster Artist.

Pokoj (2003) odpad!

Zajímalo by mě, kolik lidí by to opětkovalo bez jakékoli znalosti a povědomí kultu, kterej se za filmem vleče. Poslední dvě desetiletí se svýma sociálníma sítěma a youtubkem akcelerují fascinaci bizárem a tohle se veze na tý vlně. I když jsem se hodně snažil najít tu čistotu tvůrčího nadšení, vidím pouze nemocnýho člověka s těžkou diagnózou , bez sebereflexe a s velkym balíkem peněz, kterýma donutil okolí se podílet na jeho bludu.

Coco (2017)

Ten pes měl bejt ústřední postavou na pozadí nějakech rodinejch sraček a pak bych možná dal i pět stááársů.

Dangal (2016)

Řemeslně dokonalé. Jestli je to pro vás, zjistíte velmi jednoduše. Jak moc máte rádi Bollywood /tentokrát bez tanečků/ a jak moc máte rádi sportovní dramata ve stylu: vysmívaný loser, sportovní dřina, překážky na cestě, drobné porážky a konečné vítězství? Tohle je špička výše zmíněných dvou žánrů.

The Cloverfield Paradox (2018)

Obchodní značka Cloverfield díky předchozím dvoum filmům, které spolu paradoxně vůbec nesouvisely, šla překvapivě nahoru. A tak vznikla základní poptávka po třetím filmu, který tuto značku posílí a umožní majitelům rozjet co nejdelší řadu tohoto jména. Jiný důvod tady pravděpodobně nebyl, celý film jen předkládá hodně debilní teorii, která v budoucích pokračováních umožní téměř vše. Na výše zmíněný byznys záměr scénáristé chaoticky nalepili hrozen obšlehnutých scének z jiných sci-fi filmů. Tento genericky a výhradně na prachy orientovaný přístup k vytváření fimů si zaslouží odpad. Slušní herci a výprava to o jednu hvězdu nakonec zvedají.

Mamka a taťka (2017)

Převrátit sebeobětující se rodičovskou lásku do opačného extrému je tak nosný nápad, že by klidně utáhnul i dvouhodinovou stopáž. Cage se pro role šílenců narodil, vlastně jsem mu fandil. Americký spratek z předměstí nikdy nebyl můj hrdina. Tak trochu originální a jiná - vybíjená.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

V cooooooool kyberpunkové šlupce převážně těžce B-čkoví herci melou a melou upovídané hovínkové dialogy bez timingu. Pěkné animace, brutalita a sex to pro mně nezachrání. A protože takhle podanou formu jsem viděl už mnohokrát , bez výčitek známkuju už po prvním díle, který bude i posledním.