Mám prostě pocit, že Jim Carrey se pro roli Andyho Kaufmana narodil (a to chtěl Format původně obsadit Edwarda Nortona). Brilantní adaptace dadaistického komika, která se překvapivě velice přesně drží skutečnosti a pro zasvěcené ponechává i maličká pošťouchnutí v obsazování skutečných lidí z Andyho okolí. Jde o klasického výtečného Miloše Formana, který rád vypráví lidské příběhy a opět se mu to dokonale povedlo.(22.4.2003)

Tak tenhle Forman mi velice spravil chuť po ne úplně ideálních Goyas ghosts (ano, vím že to mám trošku zpřeházené). Andy Kaufman byl maximální pošuk, zároveň člověk, který přesně věděl co dělá a jako takový byl zcela ideální pro Jima Carreyho, který zde podal životní výkon a opravdu nechápu jeho nenominaci na Oscara. Bezchybní jsou také De Vitto a především Giamatti v roli Kaufmanova druhého já, zpřízněné duše a nejlepšího přítele. Forman dokonale využil tématu a podobně jako diváci Kaufmanových výstupů, ani my si často nejsme jisti co je součástí představení a co spontánní reakce zúčastněných. A nejsme si jisti až do konce, který svým zpracování mnohokrát předčí většinu jiných tragických životopisných dramat. Troufám si tvrdit, že po nedosažitelných Přeletu a Amadeovi je Muž na Měsíci nejlepší Formanův film.(26.4.2009)

Odlehlost námětu i vzdálenost od toho typu komiky a humoru, kterou protagonista této mimořádně zdařilé filmové biografie během svého pozemského života prezentoval, jsou tím nejcennějším, co do tohoto svého skutečně amerického - a nikoliv českého - díla Forman vložil. Úspěšnost filmu určitě ovlivnila i volba hlavního představitele. Podobně jako v případě EDITH PIAF Cotillardová, tak i zde Carrey předvedl výkon, jehož výsledkem je nejen dokonalá rekonstrukce života mimořádného amerického umělce, ale současně i vytvoření jevu, který žije a existuje do značné míry nezávisle na životě a odkazu své předlohy. Myslím, že je to to nejhezčí, co se o tomto žánru, ale i filmu dá říct. Je to víc než kompliment. Je to skutečný hlubosklon.(26.8.2007)

Onehdy jsem pochválil Jima Carreyho za jeho herecké výkony ve vážných filmech, ale u Muže na Měsíci po druhém shlédnutí nejsem s Carreyho podáním úplně spokojení. Vidím v něm lháře a Lháře (ne - nespletl jsem se, napsal jsem to předsně, jak jsem chtěl). Ovšem nejhorším problémem filmu je, že má pěkný začátek a silný konec (ona je to vlastně jedna scéna rozdělená na dvě). Prostřední (a nejdelší) část filmu je docela nudná. Musím ovšem podotknout, že jak mate Kaufman svoje publikum, přesně tak to předhazuje Forman filmovým divákům - taková kaufmanovština na druhou. Ale určitě bližším filmem na dané téma je mi Scorseseho Král komedie, kterého jsem viděl den před Mužem na Měsíci.(13.1.2007)

10 / 10 Neuveriteľný snímok! Nádherný príklad práce s divákom, ktorý tu už nie je len pasívnym pozorovateľom, ale stáva sa súčasťou deja, pomyselným stredobodom diania, okolo ktorého sa točí celé kolokvium postáv a postavičiek. Muž na Mesiaci nie je film na aký sme zvyknutí, ide skôr o jedno veľké kúzelnícke predstavenie a my máme to šťastie, že sedíme v prvom rade - a tak môžeme zblízka pozorovať pestrofarebné a rozmarné extempore mága Jima Carreyho, ktorý pred našimi očami vyťahuje z klobúka jedného zajaca za druhým, spoza uší nám vyberá desaťkoruny a zo vzduchu zhmotňuje nádherné kytice ruží. Forman opäť dokazuje, že patrí medzi najtalentovanejších režisérov svojej doby.(15.12.2005)

• - Dva roky před uvedením filmu zpíval Jim Carrey písničku Mighty Mouse ve filmu Liar Liar. V Muži na měsíci ji pak zpíval jako Andy Kaufman v pořadu "Saturday Night Live". (don corleone)

• - Jim Carrey musel pribrať do tváre, aby sa viac podobal na Andyho Kaufmana. (Merv)

• - Danny DeVito měl během natáčení výhrady k pojetí Miloše Formana. Producenti zvažovali, že by jej dokonce nahradil jako režisér filmu. Jim Carrey však tyto plány překazil tím, že prohlásil, že pod nikým jiným než Formanem film točit nebude. (Rugero)