Mám prostě pocit, že Jim Carrey se pro roli Andyho Kaufmana narodil (a to chtěl Format původně obsadit Edwarda Nortona). Brilantní adaptace dadaistického komika, která se překvapivě velice přesně drží skutečnosti a pro zasvěcené ponechává i maličká pošťouchnutí v obsazování skutečných lidí z Andyho okolí. Jde o klasického výtečného Miloše Formana, který rád vypráví lidské příběhy a opět se mu to dokonale povedlo.(22.4.2003)

Obrovská filmová pocta u nás téměř neznámému (tuším, že na Nově běžel kdysi seriál Taxi, kde hrál nezapomenutelného, podivně mluvícího Latku) a v Americe nedoceněnému a nepochopenému komiku Andy Kaufmanovi (jestli ho chcete vidět v reálu, podívejte se na YouTube.com). Jeden z nejlepších režijních počinů Miloše Formana (osobně si myslím, že úplně nejlepší) a hlavně herecká příležitost pro lacinokomediálně zaškatulkovaného Jima Carreyho, který tuto náročnou vážnou roli zahrál tak, že smekám ... Filmová óda na sílu a jedinečnost tvůrčího ducha, óda na sveřepost boje proti kolektivnímu kulturně-uměleckému superegu, óda na osobitou poetiku a humor bortící mantinely zažitých představ a očekávání, óda zesměšňující nenáročnost (synonymum = tupost?) televizního diváka... Óda na radost člověka, plnícího si své sny... Podobné filmy: I'm From Hollywood, Soukromé neřesti, Lid versus Larry Flynt, Ed Wood(23.1.2007)

Andy Kaufman musel být osobností neskutečného formátu a návštěva jeho představení mohl být asi zážitek na celý život (pak už záleží jen na vkusu diváka, jestli mu nevadí, že originalita/forma přebíjí humor/obsah). Jim Carrey mi znovu dokázal, že umí hrát (ikdyž ve Věčném svitu neposkvrněné mysli nebo Truman Show mě zaujal podstatně víc). Ale stejně tak si myslím, že vrcholy Formanovy tvorby jsou krapet někde jinde (i mnohokrát zde zmiňovaný Lid versus Larry Flynt se mi líbil víc). Nejspíš to bylo proto, že mě zklamal hlavní hrdina, kterému jsem moc dlouho nedokázal fandit, protože ve mně chvílemi místo smíchu (a později soucitu) vyvolával spíš pocity nepochopení a nudy. Takže 4*, navíc to nevidím.(17.3.2010)

Miloš Forman je pre mňa mocnou režisérskou autoritou. Jeho filmy majú obrovskú silu emócie a kvalitu umeleckého génia. Inak tomu nie je ani pri snímku "Muž na Mesiaci". Z hercov dostal to najlepšie, čoho boli schopní. A iste nikto nepochybuje o kvalitách hercov, ktorých do tohto filmu obsadil. Ano, patrí medzi nich aj Jim Carrey! Človek, ktorý síce odštartoval svoju kariéru prostoduchými úlohami v primitívnych komédiach, ale tam jeho herecký talent rozhodne nekončí. To ako zahral postavu komika Andyho Kaufamana je dych berúci výkon. A Forman tiež dobre vie ako ísť na burliváčku Courtney Love. Pretože ju znova vyprovokoval k famóznemu herectvu. No a Danny DeVito pod jeho taktovkou sklamať ani nemohol. Výnimočný film! *****(24.1.2008)

• Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +jako životopisný film to ujde -jinak jsem se velmi nudil/// Retardovaný film o jednom retardovi v podání jiného retarda. I když někdo by mohl tvrdit, že to je geniální film o jednom géniovi v podání jiného génia. Tak kde je pravda?/// Celkem 27%///(21.11.2007)

• - Skladba "Man on the Moon" od R.E.M. je skutečně o Andy Kaufmanovi a vyšla na albu "Automatic for the People". (don corleone)

• - Během scén wrestlingu se na plátně objeví Lance Russell, promotér a komentátor Jim Ross, oba dva jsou ikony wrestlingu. (don corleone)

• - Ve filmu se objeví základní sestava seriálu "Taxi", pouze Danny De Vito hrál postavu George Shapiro. (don corleone)