Poprvé ukázal Jim Carrey svoji charakterní hereckou tvář v Truman Show. Rok nato se spojil s tím nejcennějším co máme (což není KlasA) a navždy překonal svůj pitvořící se stín, protože teď už všichni vědí, že skutečně umí. Co vlastně byl zač ten Andy Kaufman? Byl to tak šílený sebestředný megaloman, který byl ve své komice natolik geniální, že ho široká veřejnost milovala jen do té chvíle než zažila některé z jeho živých vystoupení? Byl to buřič a lidumil, který chtěl lidi bavit, nebo vizionář, který se sám bavil tím jak často je nepochopen? Muž Na Měsíci jde až na dřeň biografického filmu a je to opravdu zážitek.(14.6.2006)

Onehdy jsem pochválil Jima Carreyho za jeho herecké výkony ve vážných filmech, ale u Muže na Měsíci po druhém shlédnutí nejsem s Carreyho podáním úplně spokojení. Vidím v něm lháře a Lháře (ne - nespletl jsem se, napsal jsem to předsně, jak jsem chtěl). Ovšem nejhorším problémem filmu je, že má pěkný začátek a silný konec (ona je to vlastně jedna scéna rozdělená na dvě). Prostřední (a nejdelší) část filmu je docela nudná. Musím ovšem podotknout, že jak mate Kaufman svoje publikum, přesně tak to předhazuje Forman filmovým divákům - taková kaufmanovština na druhou. Ale určitě bližším filmem na dané téma je mi Scorseseho Král komedie, kterého jsem viděl den před Mužem na Měsíci.(13.1.2007)

Tento snímek mě mate, mate v mnoha věcech... A díky tomu si uvědomuji (i přez to že filmy sleduji více než 20.let) že nemám zdaleka tolik zkušeností,vědomostí a rozhled jako filmový kritik. Herecké výkony byli bez chyby,scénář a hudba taky vynikající, ale zbytek mi utíká, a navíc nedkážu oddělit hodnocení filmu,od hodnocení Andyho Kaufmana (jako člověka a historickou postavu) což je určitě špatně .Ale díky Formanově genialitě,a skvělému Carreymu to prostě nedám. Takže za mě 4.hvězdy, ale je to 100% filmová práce. (jak si s tímto mým rozporem poradíte,nechám čistě na každém z vás.)(26.3.2011)

Jen suché konstatování: Měl jsem tu u toho filmu dvě hvězdy z doby asi kolem r. 2007, kdy mi bylo mírně přes dvacet. Letos jsem se podíval znova a přihazuju další tři. Film, který stojí na střihu. Jedna z nejlepších střihačských prací, co jsem kdy viděl. Film natočený tak, aby se stříhal sám. Forman musel mít ten rytmus během natáčení v hlavě. Byl to muzikant.(24.6.2018)

Miloš Forman je nejčastěji považován za filozofa, sociologa, kulturního diagnostika, teoretického anarchistu či představitele tzv. katastrofického filozofického diskurzu a jeho zřejmá láska k nezařaditelným, komplikovaným jedincům (Amadeus, Vlasy, Přelet) je opojnější o to více, oč častěji je na rozdíl od prostomyslných bambulů v čele s Forrestem Gumpem nebo Amélií z Montmartru dovede k tragédii. Forman ke svým neschůdným postavám pociťuje sympatie, ale nikdy jim nezapomene přiložit brokovnici k hlavě. A zřídkakdy nevystřelí. S tímhle souvisí druhá věc: Forman si často vybírá takové scénáře, abyste nemohli zkoumat jeho styl. Respektive každá jeho scéna nese nějaké drama, zkušenost, podstatu, a nikdy není do počtu. Tím pádem je obtížné vnímat Formanův rukopis, a když se tudíž řekne Forman, každý si vybaví určitá témata než formální vzorce a matrice. ____ Koncept filmu vychází ze zajímavé tenze mezi diváky uvnitř filmu (publikum Andyho výstupů) a diváky vně filmu (meta-publikum Andyho výstupů, tj. já nebo vy). Někdy jsou pocity obou skupin vzájemné, jindy v protikladu. Řečeno terminologií Rottentomatoes, je-li představení obzvláště špatné, projeví se to vrhem rajčat, vzdor spokojenosti meta-publika (nadto kdo z nás si s sebou bere k filmům rajčata).(17.11.2008)

• - V drobných rolích se objevili i skuteční George Shapiro, Bob Zmuda a Lynne Marguiliesová. Shapiro ztvárnil majitele klubu, který Andyho (Jim Carrey) propustí, Zmuda producenta, který se s Andym popere a Marguliesová se objevila v davu na Andyho pohřbu. (GudMen)

• - Bubínky, které patřily Andy Kaufmanovi koupil v aukci Jim Carrey, jeho velký fanoušek. Bubínky se pak objevily na pásce pro konkurz i ve filmu samotném. (don corleone)

• - Roli Carol Kaufmanové, Andyho sestry, hrála ve filmu vnučka Kaufmana, Brittany Colonna. (don corleone)