Mystifikace. Může být třeskutě zábavná jako ta Kaufmanova nebo zločinná jako ta filipínského léčitele. A co na to Tony Clifton? Vezměte lopaty, bude to hlína... Jeden ze dvou hereckých vrcholů Jima Carreyho (vedle Truman Show). I'm breaking through I'm bending spoons I'm keeping flowers in full bloom I'm looking for answers from the great beyond.(25.4.2014)

Velice tenká linie mezi tím, zda si Andy dělal legraci či nikoliv, mě donutila k zamyšlení. Zamyšlení k tomu, zda je tento humor adekvátní. Dospěl jsem k názoru, že adekvátní je, ale jen do určité míry. Zbytek už je prostě moc a pohár postupně přetéká. To ovšem nic nemění na tom, jaký obdivuhodný výkon zde podává Jim Carrey. To bylo něco neuvěřitelného. Za něj dávám 4 hvězdičky.(12.6.2012)

Já prostě nemám ráda prostředí showbyznysu, všechno to předstírání, tím pádem mě nejspíš ani nemohl oslovit tenhle film. Ksichtící se Jim Carrey, koulející debilně očima a cenící zuby v nehezkém "úsměvu" byl pro mě utrpením, jakkoliv jeho role tentokrát nebyla vyloženě komediální. Samotná postava excentrického komika mě nezaujala a nechytila za srdce, jeho "humor" je mi cizí, většinu času mi Andy Kaufman lezl na nervy, takže se v závěru nedostavilo žádné dojetí. Jinak nemám co vytknout - precizně odvedená práce všech, kteří se na snímku podíleli, sympatické výkony herců (akorát Courtney Love tam byla jaksi nevýrazná a zbytečná), leč tématicky mě to naprosto minulo. Sorry, tohle není můj "šálek kávy", pro mě velmi obtížně koukatelný film. Docela by mě zajímalo, kolik lidí tady "Muže na Měsíci" oproti svému dojmu nadhodnotilo, aby nebyli za blbce... ;-) 55%(6.8.2009)

Muž na měsíci není film, který by vzbuzoval okamžité nadšení a vyvolával výbuchy smíchu. Sledujeme uměleckou dráhu podivína, který byl ve své době nepochopen, a tudíž není divu, že i film o něm musí v člověku uzrát. Nenazýval bych Muže na měsíci skvělou biografií, bezprecendentní satirou na zábavní průmysl, ani v něm nespatřuji kdovíjakou poctu stand-up komikům. Je to zkrátka příjemně ujetý a docela zábavný film, v němž si přepálené výrazové prostředky Jima Carreyho konečně najdou dokonalé místo... 7/10(17.7.2016)

Začátek s titulky mě příjemně naladil. Začátek byl ještě v pohodě, ale pak když si dělal srandu z takových věcí, které nemají nic společného se zábavou, tak se mi to přestávalo líbit. Ta druhá půlka byla slabší a bohužel mě zkazila dojem z celého filmu. Tady člověk nikdy neví, jestli si v tu chvíli dělá Andy srandu, nebo je to vážně. Když u mě nějaký film vyvolá i na malou chvíli nechutenství, tak je to špatně... I tak je to opravdu skvělý film a Jim Carrey se tady zase vyřádil.(18.11.2011)

• - Roli Carol Kaufmanové, Andyho sestry, hrála ve filmu vnučka Kaufmana, Brittany Colonna. (don corleone)

• - Během scén wrestlingu se na plátně objeví Lance Russell, promotér a komentátor Jim Ross, oba dva jsou ikony wrestlingu. (don corleone)

• - Natáčení Muže na Měsíci o nevypočitatelném komikovi Andy Kaufmanovi se moc nelišilo od natáčení se samotným Kaufmanem. Jeho představitel Jim Carrey si vyžádal dva přívěsy, jeden pro Andyho Kaufmana a druhý pro jeho alter ego, nesnesitelného barového zpěváka Tonyho Cliftona, do kterých se během natáčení střídavě převtěloval. (MFJD)