Star Trek: Hluboký vesmír devět - Nutné zlo (1993) (epizoda)

skvělý díl, díky kterému jsme zjitili Back story Oda, a jak se stal šéfem bezpečnosti. Zároveň jsme se mohli podívat jak vypadala stanice během okupace. *****

Star Trek: Nová generace - Darmok (1991) (epizoda)

Epizoda samotná a její koncept není vůbec špatná, něco podobného bylo pak přebráno v ST:ENTERPRISE. Jen ten Picarduv oděv, který poprvé oblékl, a náhodu se mu zrovna hodil, zajímavé :D :D. Ta komunikace mezi nimi byla občas taky nesmyslná, občas mu rozumí... občas ne. Občas mluví normálně občas ne. Prostě "lazy writing" aby lidé co nejvíce porozuměli.

Star Trek: Nová generace - Věc perspektivy (1990) (epizoda)

**Spoilers** Tenhle díl nedává nejmenší smysl... Diana, která je Betazoid najednou nedokáže poznat, kdo lže, a kdo nelže. Tvdí, že jak Will tak Manua oba mluví pravdu, a Tyana která u toho ani nebyla tak mluví pravdu taky. Nakonec když se vyřeší smrt doktora, tak už se vůbec nikdo nestará o to, že Manua obvinila W. Rikera z pokusu o znásilnění a že podle empatičky (poradkyně Troi) mluvila pravdu. PROSTĚ WEIRD AF, jinak by to mohla být fakt dobrá epizoda s dobrou zápletkou.

Star Wars Povstalci - Family Reunion and Farewell: Part 2 (2018) (epizoda)

běž do hajzlu BLACKHANDE...(jak tady, tak i na Edně, už mě sereš). Tohle byl nejlepší konec jaký jsme si vůbec mohli přát... dokonce potvrdili i roky starou teorii, že REX bojoval na planetě Endor.. už jen toto je dost velká věc. Ezra přežil, Ashoka taky, lidi, co víc si přát? a nijak jejich přítomnost nenarušuje kanon. Za mě to bylo velmi skvělé zakončení celých čtyř sérií, já jsem spokojen :)