Ant-Man (2015)

Určitě když jste slyšeli, že bude v kině Ant-Man řekli jste si: " Další superhrdina? :/ není jich už dost?" Je jich opravdu hodně, ale to nevadí. Hlavně se musíte naučit rozeznat Marvel od DC COMICS aby se vám tyto komiksové vesmíry nepletly dohromady. Ale zpátky k Ant-Manovi. Je opravdu skvělé jak tohoto hrdinu zpracovali. V komiksech ho totiž prezentují jako velmi vážného hrdinu s vážnými problémy. Ale to by nejspíše moc lidí nezaujalo, tak se rozhodli z něj udělat vtipného hláškaře. Sympaťáka, který je hodným tátou a je bez jakékoliv vady. Nejlepší však na tomto filmu je, že se nepřestanete smát. Scénu, za scénou míhají vtipné hlášky, které prostě jen tak neomrzí, a necelé dvě hodiny pak uběhnou strašně rychle. Podle mého názoru je to jedna z nejlepších Marvelovek, a i proto dávám pět hvězd

Plán útěku (2013)

Tak na tenhle film jsem se těšil už od doby, co se natáčel pod názvem The Tomb. Možná si říkáte, že je to další film, který se snaží vrátit "staré" herce v dalším nudném akčním filmu. Plán útěku je však úplně jiný. Je minimálně z poloviny nařachaný osmdesátkovými hláškami a takovým tím půvabným arnoldovsko-dědkovským humorem, kdy si hvězdy - odmítající herecký důchod - dělají legraci samy ze sebe. A světe, div se: v dramatických rovinách to není vůbec žádná prča, v těch komediálních naopak divák v jakémsi euforickém povznesení rád zapomene na jinak smrtelně nebezpečnou hru, která se ve snímku odehrává. Existuje sorta lidí, kteří se na podobný film těšili bezmála dvacet let. A já jim po dnešku úplně rozumím, protože tak perfektně natočené pomrknutí na béčkové akčňáky z minulého století asi nečekal nikdo. Zapomeňte na pozlátkové, barvičkami hýřící Transformers, tomuhle já říkám splněný klukovský sen! Skvěle se na to dívá , a vůbec nevadí, se na to sem tam kouknout. Prostě film , který jen tak neomrzí. Pět hvězd si podle mně určitě zaslouží.

Vlk z Wall Street (2013)

Tak tohle je opravdu bomba! Od začátku do konce žádná nuda, vynikající Leonardo Dicaprio v hlavní roli, super dotažený scénář, slovy nepopsatelná kamera a režie , a hlavně bravurní soundtrack! Martinu Scorseseovi se režie toho filmu opravdu povedla, a to dokonce tak, že se to snad slovy nedá opravdu ani popsat. Určitě se nebojte stopáže, protože to uběhne jak nic a vy se budete jen a jen bavit. Prostě tři hodiny skvělé a nezapomenutelné zábavy . Doporučuji :)

Počátek (2010)

Strhující a dech beroucí geniální příběh o tom, jak se dá vniknout do snů. Hlavní postavou je Dom Cobb (Leonardo Dicaprio). Zkušený zloděj, který je ve svém oboru nejlepší. Až na to, že není jen tak obyčejný zloděj. Ovládá totiž umění extrakce, díky kterému může vykrást všechny vaše tajemství v momentu, kdy je vaše mysl nejzranitelnější . Během snění. Avšak kvůli těmto schopnostem přišel o ženu, a naději na normální život, protože se z něj stal velice vyhledávaný zloděj. Jednoho dne se mu však naskytne příležitost. Příležitost vrátit zpět jeho normální život. Ale musí se pokusit o téměř nemožnou věc. Místo toho aby myšlenku ukradli, mají za úkol jí vnuknout, a to nepozorovaně. Jde o jemnou a velmi pečlivou práci, a zároveň i velmi obtížnou, protože aby myšlenku vnukli musí se dostat na "počátek" hluboko do mysli, kterou si však každý pečlivě strážíme. Tento hvězdně obsazený film, zaujme každého, a uvede ho do stavu, kdy bude ještě celou noc o tomto filmu přemýšlet.

Nevědomí (2013)

Tento film mne opravdu nadchnul. Na první pohled jsem si myslel, že to bude jen další "slátanina" z postapokalyptické budoucnosti, ale ukázalo se, že je to opravdu skvělý film se skvělým dějem, který vás zaujme natolik, že se od něj už nebudete moci odtrhnout až dokonce děje. Jak už jsem řekl, film se odehrává v budoucnosti, kdy byla země napadena nepřátelským mimozemským druhem. Lidé byli nuceni ze země odletět na měsíc Titan, nebo na orbitální základnu "TED" . Poslední kdo na planetě zůstal je Jack Harper (Tom Cruise) a Victoria zkr. Vica (Andrea Riseborough) , kteří mají za úkol opravy a údržbu robotů chránících vodní věže (ty nabírají vodu, a posílají ji na stanici "TED") . Ale jednoho dne se všechno změní , a Jack se dozvídá, že všechno asi není tak, jak jim říkají.