Vdovy (2018)

Hodně divný. Nudný, násilně naroubovaný příběh. V polovině jsem to vypnul.

Případy detektiva Murdocha - Pendrickova celosvětová hovorna (2022) (epizoda)

Jak mám Murdocha rád, tak tohle je už přes čáru. Pendrick vynalezne internet, používá při tom displeje, hned mu to někdo hackne, Crabtree přijde s www stránkami, s wikipedií, eshopem, atd. V roce 1909. Ačkoliv některé sci-fi prvky v seriálu pobaví, tenhle díl je ptákovina postavená na nesmyslném šokujícím objevení internetu.

Podezření - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Jak je čtveřice Melíšková, Hanuš, Barešová a Trojan skvělá, tak o to víc jsou v kontrastu nemastné neslané vedlejší postavy. Například spoluvězeňkyně Kučerové, soudkyně, ředitel nemocnice, kam se šla Kučerová na konci ucházet o práci. K výborným hercům bych ještě přidal Milenu Steinmasslovou. Poslední díl byl asi nejslabší z celé série, trochu víc bych očekával ze soudní síně na úkor některých zbytečných záběrů, jako například toho úplně posledního z nemocničního pokoje. Trochu zbytečné bylo i setkání v samošce s majitelem stavební firmy.  Znovu zde byla zdůrazněna negativní role médií, která už vrahovi rozhodla a následný nezájem po Kučerové propuštění. Absolutní odraz reality.

Podezření - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Strašný, opravdu strašný, jak se člověku může zhroutit život jako domeček z karet. Nejen vazba, vyšetřování, nepřátelské okolí, i ten šílený stres z toho, že není na elektriku, na hypotéku, že nad námi visí Damoklův meč totální ztráty všeho (hlavně pro dceru). Byť se to v souvislosti s obviněním z několika vražd nedá poměřovat, je to totálně šílená situace. Náladu to vyvolává děsivou, že fakt člověk přestává dýchat.  Minisérie je prostě zatím skvělá.  Melíškové zřejmě životní role. Miroslav Hanuš jen potvrzuje své kvality, protože ve Stínech v mlze coby mstivý recidivista dává jeden z těch lepších výkonů. Možná, že tady místy lehounce přehrává, ale dobrý. Denisa Barešová je pro mě příjemným překvapením, role jí sedí. Nejslabším článkem je ředitel a týpci v rolích policajtů.

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Když člověk odhlédne od některých nelogičností a nedotažeností, nebylo zas tak hrozné. Celkově (za celý seriál) je asi nejlepší Miroslav Hanuš. Malá Malá, teda malá Špalková Anděla zahrála skvěle, docela mě bavila i babča Rázlová. Naopak iritoval mě syn superpoldy Tomáš Mrvík, měl smůlu i na scénář s úplně stupidním arabským příběhem. Tyhle odbočky od hlavního proudu vůbec byly na škodu. Místo toho mohl být scénář domyšlenější a vyhnout se nesmyslům.