Město bohů (2002)

Ako sa nestať kriminálnikom v oblasti, kde sa zabíja, kradne, fetuje? Je to takmer nemožné. No jednému sa to vďaka svedomiu, dobrosrdečnosti, ľudskosti a zhode náhod podarilo. Jeho cesta mala opačný smer ako cesta väčšiny, radšej bol chudobným rybárom ako vrahom. Príbeh o ňom a osudoch ľudí s ktorými vyrastal bol veľmi kvalitne prenesený na plátno. 85%

Tenkrát na Západě (1968)

Prvých 120 minút bolo fakt trochu nudných a nezáživných. Až potom sa ukázalo o čo vlastne ide a začalo sa niečo diať. No i tak som čakal od legendárneho westernu niečo viac. Herecké výkony, zápletka a samotný film priniesli kedysi v 70.rokoch niečo nové a dokázali v divákoch zanechať dojem. Moju pozornosť upútala až posledná pol hodina, ktorá stála za videnie, ale už to nedokázala celé zachrániť. 75%

Bod zlomu (2015)

Moje očakávanie bolo splnené. Zábery celkom kvalitné, hudba super-pri jazde na motorkách podobná Mad Maxovi(Junkie XL). Akcie bolo dostatok, len zábery miestami rýchlo strihané. Nemám čo iné vytknúť. Len škoda, že som nestihol 3D verziu.

Centurion (2010)

Žiadne veľkolepé dielo to nie je. Napätie nebolo také, že by som pri sledovaní zatajoval dych a nič prevratné film neponúkne. Ale herci, kamera aj hudba je na úrovni. "Striekajúceho kečupu" som si užil dosť. Hlavné postavy na oboch stranách v rýchlosti opísané, čo ale postačilo, aspoň sa viac neprerušilo tempo zbytočnými diálogmi. Posledná pol hodina už pomalšia a záver to už celé nezachránil. 65%

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Splnené očakávanie! Niet čo vytknúť. Kamera, strih, hudba na úrovni. Veľmi sympatické herecké obsadenie(Alicia Vikander má za sebou úspešný rok a dúfam, že ju budem vídať aspoň tak často ako doteraz a Henry Cavill by bol pre mňa adekvátnym nahradením Daniela Craiga v 007). 85%

Penthouse North (2013)

Od 15.minúty do konca si film udržuje pomalé tempo. Scény, ktoré by mali byť napínavé a mali by sme ich sledovať so zatajeným dychom sú zvládnuté tak na 50%. Chýba prekvapenie, zápletka, emócie. A slovenský dabing tradične zlý. Slabý priemer 45%

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Prekvapený som teda nebol. Okrem poslednej polhodinovky chýbala filmu iskra. Nenudil som sa, ale filmu chýba napätie, akcia, emócie. Slušný priemer, žiadna veľkolepá dráma. 65%

Gideon's Daughter (2005) (TV film)

Obyčajný príbeh zo života...ale vyrozprávaný na výbornú aj vďaka kvalitným výkonom Nighy a Blunt. 75%

Smrtící dávka (2003)

Filmy z "podzemia" väčšinou patria medzi tie béčkové. Tento mal aspoň normálnu pointu, žiadne prehnané príšery ako v "chate v horách". Hudba má nízku úroveň, kamera celkom slušnú, Hardy v začiatkoch kariéry je len plus. 65%

Muž na laně (2015)

Očákaval som priemerný film s prehnaným marketingom... Ale musím priznať, že nenudil som sa ani chvíľu, stále sa niečo dialo, množstvo zaujímavých momentov....Od 60. do 100. minúty napätie nechýbalo!! Tvorcovia z pŕibehu o Petitovi dokázali vyťažiť maximum. Zaslúžených 5*