Black Mass: Špinavá hra (2015)

Obrovské kvantum známych tvárí, vizuálna stránka kvalitná, Junkie XL vie robiť skvelú hudbu, Johnny Depp potvrdil svoje kvality a Joel Edgerton v mojich očiach stúpa vyššie s každým filmom. Dávam 4* s odretými ušami, a to len vďaka poslednej pol hodine, ktorá priniesla potrebné emócie a dramatickosť. V prvých 80 minútach je dej plytkejší a pravdupovediac, bez kvalitných hercov by sa príbeh o najznámejšom Bostonskom mafiánovi nedokázal dostať pod kožu.

Cena moci (2015)

Príbeh o živote Colina Prycea na pozadí ekologickej katastrofy. Colin Pryce je poctivý, čestný a svedomitý politik(takého v reálnom svete nenájdeme), ktorý ma jedinú slabú stránku, má rád ženskú spoločnost a svoj nástroj v trenkách si nevie držat na uzde. Svoje meno si dosť pošpiní, keď podvedie svoju manželku a jeho politická kariéra, osobný život sú skomplikované. Dej filmu je plochý, nezáživný, s minimom emócií, dialógy chudobné. Scenár veľmi jednoduchý, hudba ujde, kamera amatérska. Bez obstojného výkonu Nicolasa Cagea by bol film nepozerateľný. 40%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Existujú dva druhy policajtov, dobrí a zlí. Zlí berú úplatky, prekračujú a zneužívajú svoju právomoc, ubližujú a niekedy napáchajú viac škody ako osohu. Tí dobrí sa snažia byť poctiví, svedomití a dávať veci do poriadku. Medzi tých lepších mužov zákona patria: Jack Vincennes(Kevin Spacey), Bud White(Russell Crowe) a Ed Exley(Guy Pearce). Po udalosti počas Vianoc sa stretávame aj s tými menej "poctivými". Ed sa snaží svedomito pracovať a nenechá sa zlomiť, za čo dostane čoskoro medailu, po vyriešení vraždy. Vražda je rýchlo uzavretá, noviny nakŕmené a obyvatelia spokojní. Ed a Bud sú však presvedčení, že vynníkom bol možno aj niekto iný. Dej sa zamotáva, keď na povrch vyplávajú ďalšie dôkazy... Film opisuje konanie ľudí, ktorí majú ešte vôľu bojovať proti policajnej korupcii, zneužívaniu moci, drogám a vraždeniu. Scenár je geniálny, réžia prekvapila, dej si vyžaduje neustálu pozornosť od prvých sekúnd a záver je dychberúci. Hviezdne herecké obsadenie na čele s fantastickým Guyom Pearcom je ďalšie veľké pozitívum. L. A. - Utajené skutočnosti ponúkajú aj po takmer 20 rokoch vynikajúci zážitok. 100%

Babysitter's Black Book (2015) (TV film)

Ashley je krásna 17-ročná študentka s výborným prospechom, ktorá si privyrába ako pestúnka detí Marka a Lindy. Keď má možnosť ďalej študovať na prestížnej univerzite, rodičia jej oznámia, že jej školu nebudú schopní financovať. Ashley dostane lákavú ponuku na získanie potrebných finančných prostriedkov, musí obšťastniť Marka... Jej nádej na splnenie snov sa oživuje, avšak všetko má aj svoje negatívne stránky. Scenár k tomuto filmu nebol najhorší. Hudba, kamera a strih kvalitou zodpovedali nízkemu rozpočtu. A réžia mala na svedomí obyčajný, jednoduchý a nezáživný dej. Herecké výkony priemerné. 25%

Skrýš (2010)

Mysteriózny dej pekne pomaly graduje, thriller sa po prvej pol hodine postupne mení na horor. Julianne Moore si zásluži za svoju snahu a predvedený výkon pochvalu. Shelter je obstojne spracovaný, no keďže filmov s podobným scenárom som videl hromadu, ničoho prevratného som sa nedočkal. Dej ma strhol až niekedy v poslednej polhodine, kedy som sa naozaj začal trochu báť. Keby som mal tak 15 rokov, nepochybne tento snímok žeriem, ale dnes na čarodejnice, duchov, či reinkarnáciu už neverím. No i tak sa budem báť pred spaním pozrieť pod posteľ... Fakt je, že som videl jeden z tých lepších hororov. 65%

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

"Pán White, ten váš šport je ako televízia, nie je nutná. Každá hodina kedy chalani trénujú je hodina kedy nepracujú! O to je potom menej chleba." Slová otca športovcov sú dôkazom nepriaznivých alebo takmer nemožných podmienok pre šport, ktoré McFarland zachytáva. Mladí chalani nemajú čas ani silu trénovať, nakoľko sú biedou v krajine nútení dreť na poli. V prvej tretine sa zoznamujeme s postavou Jima(Kevin Costner) a prostredím Latinskej Ameriky v roku 1987. Dej ma upútal až v druhej tretine filmu, keď prichádzajú na scénu prví talentovaní adepti. Jim White nielen trénuje svojich chlapcov, ale ich aj inšpiruje, motivuje a ukazuje, že zmyslom života nemusí byť len tvrdá práca na poli. Tvorcovia filmu odviedli dobrú prácu. Režisérka Niki Caro z Nového Zélandu má na konte úspešné snímky Pán veľrýb(2002) a Jej prípad(2005), no zatiaľ si miesto medzi režisérskou elitou len hľadá. Aj vďaka hudbe Antonia Pintu(Mesto Bohov, Obchodník so smrťou) a Kevinovi Costnerovi tu máme slušnú športovú drámu plnú emócií. 65%

Láska nebeská (2003)

Príbehy zamilovaných párov sú neobyčajné a zaujímavé. Humor je správne načasovaný, hudba úžasná. Predvianočná atmosféra je plná lásky a emócií. Film je nabitý množstvom známych hviezd, na ktoré je radosť pozerať. Mňa tento film rozhodne chytil za srdce! 95%

Velké oči (2014)

Margaret je talentovaná, naivná, dôverčivá, vytvára úžasné obrazy, ale nevie ich predať. Walter je pôsobivý rečník a nemá najmenší problém robiť marketing, predávať Margaretine obrazy a získať si slávu za cenu dlhoročného klamstva... Príbeh je zaujímavý, s trochou emócií no bez momentu prekvapenia. Držiteľka zlatého glóbu Amy Adams a oscarový Christoph Waltz svojími výkonmi nesklamali fanušíkov, čo nemôžme povedať o réžisérovi. Od Tima Burtona sme zrejme viacerí čakali niečo viac, než stvoril. 65%

Clevelandský únos (2015) (TV film)

Pohľad na únos a väznenie 21 ročnej Michelle... Hrôzu, ktorú prežila vďaka úchylnému magorovi nám tvorcovia filmu priblížili(aspoň sa snažili) najlepšie ako mohlli, vzhľadom na rozpočet a herecké obsadenie. Hudba, výkon hercov a vizuálna stránka sú priemerné 55% Pokiaľ chcete silnejší emočný zážitok, odporúčam radšej "Izbu" s Brie Larsonovou.

Top Gun (1986)

Top Gun patrí medzi moje srdcovky. Videl som ho už toľko krát, že nie je jednoduché ho objektívne ohodnotiť. Miestami dej pre väčšinu divákov pôsobí možno až príliš naivne. Áno, je to do istej miery propagácia americkej vojenskej techniky, ale o to tu nejde. Príbeh elitných pilotov má svoje kúzlo. Zábery sú kvalitné, soundtrack Harolda Feltermayera je perfektný a Tom Cruise je proste macher! 80%